Проблем с мощноста 525д

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Голям град, голяма простотия

Проблем с мощноста 525д

Мнение от Niko M3 » 18 Мар 2018, 15:51

Здрвейте колеги, колата е е61 525д 2005г. проблема ми е следния колата ускорява много бавно. Това се случва когато загрее, докато е студена си ускорява нормално. Четена е на комп. и грешката е 3f57. Мислех че е това ном. 2 от схемата http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=11_2336 и го смених имаше едно изгоряло и сцепено вакумно-маркуче и него. След това изчистих грешката и тя не се появи, до монта в който не загря колата. Моля за съвети. Турбото е добре чува се нормално. Странно е че при нормално загряла кола и съответно забила грешка, изключих дебитомера и нищо не се промени в работата на мотора излезнаха следните грешки 4bc2, 4bc7 и 4ba0 всичките са от изключването на дебитомера. Всякакви идеи са добре дошли. Мерси
Супер. Сега отиди да си купиш opel нафтичка и ще се возиш от сервиз до сервиз икономично :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Проблем с мощноста 525д

Мнение от pepsin » 18 Мар 2018, 18:26

А сензора отзад на колектора видя ли го,мап сензора ;) дали му е закачена буксата.Ако не е отзад е от страни до масления филтър

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: Проблем с мощноста 525д

Мнение от bmwman » 18 Мар 2018, 19:58

След като колата ти е 525 и е 2005 година този клапан който показваш няма общо с управлението на турбото.Твоя модел е с електрически актуатор на турбото и грешката ти е свързана с него.Или той е проблема или самата геометрия ако заяжда пак показва тази грешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Голям град, голяма простотия

Re: Проблем с мощноста 525д

Мнение от Niko M3 » 18 Мар 2018, 20:30

pepsin написа:А сензора отзад на колектора видя ли го,мап сензора ;) дали му е закачена буксата.Ако не е отзад е от страни до масления филтър
да проверих я все пак аз свалях колектора за да сменя клапанчето.
bmwman написа:След като колата ти е 525 и е 2005 година този клапан който показваш няма общо с управлението на турбото.Твоя модел е с електрически актуатор на турбото и грешката ти е свързана с него.Или той е проблема или самата геометрия ако заяжда пак показва тази грешка.
ако е геометрията ще бъгва и на студено а колата до 80-85гр. работи перфектно актуатора незнам дали се влияе от температурата. Дебитомера ме съмнява, незнам защо но като изключих и не се промени работата на мотора.
Супер. Сега отиди да си купиш opel нафтичка и ще се возиш от сервиз до сервиз икономично :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Проблем с мощноста 525д

Мнение от pepsin » 19 Мар 2018, 8:34

Мисля че 3ф57 е мап сензора,просто извади буксата и пак я щракни.Аз имах същия проблем,и аз си мислех,че всичко съм сложил както трябва.Но се оказа,че буксата не е сложена хубаво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Голям град, голяма простотия

Re: Проблем с мощноста 525д

Мнение от Niko M3 » 19 Мар 2018, 11:33

pepsin написа:Мисля че 3ф57 е мап сензора,просто извади буксата и пак я щракни.Аз имах същия проблем,и аз си мислех,че всичко съм сложил както трябва.Но се оказа,че буксата не е сложена хубаво.

Извадих Мап сензора и го почистих хубаво с контактен спрей, буксата щракна хубаво и пак пробвах всичко беше добре до 90гр. и пак излезе тая грешка. Дайте идея къде да я закарам в София да погледнат актуатора и дебитомера че и аз вече се видях в приключение.
Супер. Сега отиди да си купиш opel нафтичка и ще се возиш от сервиз до сервиз икономично :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Голям град, голяма простотия

Re: Проблем с мощноста 525д

Мнение от Niko M3 » 21 Мар 2018, 17:21

Здравейте отново, има развитие по моя проблем оказа се именно актуатора както каза колегата bmwman . Решението беше ремонт на управлението който не е никак евтин. И вече мога да ви кажа в кой сервиз за турбо да не ходите :mhihi:
Супер. Сега отиди да си купиш opel нафтичка и ще се возиш от сервиз до сервиз икономично :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Re: Проблем с мощноста 525д

Мнение от ka2 » 21 Мар 2021, 7:20

здравейте, вчера станах притежател на същия автомобил (Е60 177 кс 2007 нов внос) и забелязах подобен или същия проблем при прибирането на колата от София до Бургас. Колата набира скорост, но някак си плавно / мудно. Не е от по-малката мощност, тя я достатъчна за теглото на автомобила за нормално каране. Някои колеги изразиха мнение че вероятно проблема може да е в дебитомер или запушен DPF, други казват че може да е егр клапан, или турбото да е за рециклаж или смяна. Как смятате?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с мощноста 525д

Мнение от vld » 21 Мар 2021, 20:54

ka2 написа:здравейте, вчера станах притежател на същия автомобил (Е60 177 кс 2007 нов внос) и забелязах подобен или същия проблем при прибирането на колата от София до Бургас. Колата набира скорост, но някак си плавно / мудно. Не е от по-малката мощност, тя я достатъчна за теглото на автомобила за нормално каране. Някои колеги изразиха мнение че вероятно проблема може да е в дебитомер или запушен DPF, други казват че може да е егр клапан, или турбото да е за рециклаж или смяна. Как смятате?
Без диагностика с гледане на живи данни никой нищо неможе да ти каже. Някой който само чете и трие грешки също нищо няма да ти каже. Просто иди на някой свестен диагностик да ти прегледа колата после предприемай каквито и да са действия.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 25.03.2021
Пол: Мъж
Кара: 530i
Мечтае да кара: Каквото има

Re: Проблем с мощноста 525д

Мнение от Patpuduka » 26 Мар 2021, 23:11

Съгласен съм с колегата! Намери си някой добър диагностик и гледайте живи данни,защото причините може да са не 1 или 2. Успех !
Много хубаво не е на хубаво :yes:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook