ЛМ2 не се чете с НЦС след смяна

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.12.2007
Пол: Мъж
Кара: бмв е60
Детайли за колата: е60
530 д
2004

ЛМ2 не се чете с НЦС след смяна

Мнение от excitron » 17 Мар 2018, 16:40

Здравейте имам е60 2004 и промених лайт модула от ЛМ към ЛМ2, като регистрирането го направи майстор и пусна някой опции от светлините на автомобила ми .
Запознат съм донякъде с работата на NCS expert и преди смяната с ЛМ2 правих някой промени в опциите на стария ЛМ.
Сега обаче на работещия ми ЛМ2 немога да прочета модула с НЦС експерт и ми излиза грешка
ERROR IN CABD ! Look at CABI.ERR and ERROR.LOG
coapi-2041:WRONG ecu coding index
A_E60LM2:CODIERINDEX=35h
Попитах защо немога и ми казаха ,че не го чета правилно .Кое пропускам .ПОмогнете

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: Пловдив
Кара: BMW E60 550

Re: ЛМ2 не се чете с НЦС след смяна

Мнение от Nickola » 18 Мар 2018, 10:58

excitron написа:Здравейте имам е60 2004 и промених лайт модула от ЛМ към ЛМ2, като регистрирането го направи майстор и пусна някой опции от светлините на автомобила ми .
Запознат съм донякъде с работата на NCS expert и преди смяната с ЛМ2 правих някой промени в опциите на стария ЛМ.
Сега обаче на работещия ми ЛМ2 немога да прочета модула с НЦС експерт и ми излиза грешка
ERROR IN CABD ! Look at CABI.ERR and ERROR.LOG
coapi-2041:WRONG ecu coding index
A_E60LM2:CODIERINDEX=35h
Попитах защо немога и ми казаха ,че не го чета правилно .Кое пропускам .ПОмогнете
Според мен, опитай да промениш месеца/годината на производство във VO, без да записваш. Ако колата ти е примерно септември 2004, то VO би трябвало да започва с #0904.
С NCS го промени на нещо след фейслифта, примерно #0308, но без да записваш във CAS или LMA.
След промяната, без да излизаш от NCSa, иди на списъка с модулите и там би трябвало да вече да видиш LM2 вместо LM и действаш.

Sent from my Lenovo K910 using Tapatalk
"При подходящ вятър и кокошката би могла да лети."

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.12.2007
Пол: Мъж
Кара: бмв е60
Детайли за колата: е60
530 д
2004

Re: ЛМ2 не се чете с НЦС след смяна

Мнение от excitron » 19 Мар 2018, 9:42

Ще пробвам колега така.
А как точно да се разбира, че не всичко от този Пост на. Руски немога да Приведа .

Пример

"
gtti :
Модуль IKE магическим образом появился но возникла другая проблема.
При попытке закодить выдает ошибку :

"Fehler in CABD! Siehe CABI.ERR und ERROR.LOG!

COAPI-2041: Falscher SG-Codierindex
A_IHK46: CODIERINDEX = 03h"



Неправильный кодировочный индекс. Укажи ручками. В настройках профиля Expert нужно зайти в раздел Sget Daten и поставить птичку напротив "ввод SGet вручную", потом при кодировании блока указать его кодировочный индекс, в данном случае 3, во второй строке таблички которая появиться на экране (CBD Name). "

Например будет так CBD Name: MSD80.C10 - вот цифру 10 и поменяй на 3, потом ОК
И обнови Expert новыми файлами из ISTA

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook