Скърцане и пукане в преден ляв спирачен апарат

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.03.2016
Пол: Мъж

Скърцане и пукане в преден ляв спирачен апарат

Мнение от toditobg » 14 Мар 2018, 17:58

Здравейте колеги !
Това скърцане на преден ляв спирачен апарат се появи преди няколко месеца.Когато е студена колата го няма.Когато загрее се чува много.Чува се само при много ниска скорост- например когато паркирам и когато не е в движение , но натисна спирачката.При по- висока скорост го няма.Колата спира нормално.Апарата не грее. Да добавя скърцането се появи след като сменяваха предите колесни лагери.Не знам дали има някаква връзка с това , но знам че спирачните апарати са сваляни.Когато се появи свалих целия спирачен апарат.Почистих го.Почистих накладките и водачите.Където трябва сложих и медна грес.Водачите ги намазах със специална смазка .И ефект никакъв.Много дразни тоя звук.Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.
Колата е BMW E61 530 XD facelift 2007 г.
Ето и връзка към клипа в youtube , който качих , за да чуете какъв е звука : https://youtu.be/5ge1cO8-cBo

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Скърцане и пукане в преден ляв спирачен апарат

Мнение от r3s1s74nc3 » 14 Мар 2018, 23:18

Виждал съм от неправилен монтаж на металния държач (номер 8 от схемата) :

http://bmwfans.info/parts-catalog/E60/E ... ar_sensor/

да издава някакви такива странни звуци , но след като си го разглобявал , най-вероятно си го проверил дали е монтирано както трябва .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Скърцане и пукане в преден ляв спирачен апарат

Мнение от Z3Ro* » 15 Мар 2018, 7:20

При мен се получи същият звук, след сваляне на предните апарати. Причината е пружинката, както и колегата сподели преди мен - ако е стара, не държи добре апарата към адаптера и накладките не вървят добре, а външната се движи накриво. Аз си поръчах пружинки и ги чакам, за да ги сменя. Отзад също се появи това скърцане и като смених пружинките, изчезна... Ушенцата им също се мажат със смазка, където лягат на адаптера.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.03.2016
Пол: Мъж

Re: Скърцане и пукане в преден ляв спирачен апарат

Мнение от toditobg » 15 Мар 2018, 23:58

Аз купих вече нови накладки/ TEXTAR / и гумените тампони на водачите.Имам още 16000 км до смяна на накладките, но утре ще купя и тая пружина и другата седмица ще ги сменя .Дано се оправи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Скърцане и пукане в преден ляв спирачен апарат

Мнение от bigdady » 15 Апр 2019, 17:57

Оправи ли си след смяна на металните пружини колеги?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Скърцане и пукане в преден ляв спирачен апарат

Мнение от pinko_23 » 15 Апр 2019, 19:11

Колега имах същият проблем и ето как го реших аз. Купуваш си медна грес към 10 лв е малката тубичка но ти стига. Изрично подчертавам МЕДНА ГРЕС тя е устойчива на високи темеперетури. Разглобяваш спирачният апарат почистваш добре с спрей и хубаво смазваш всички контактни повърхности с греста. Водачи, накладките само гърба и където контактуват с апарата и тази прижина дето връща спирачният апарат.
Няма начин да няма начин

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook