Е60 530D гасне в движение.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330ci
Мечтае да кара: e46 m3

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Inline6 » 22 Мар 2018, 14:11

Здравейте, колеги. Майсторът каза, че и 6-те дюзи са леж. Какво ще ми препоръчате да направя? Втора ръка, опит за рециклаж? Макар, че звънях при някакви София Дизел Център и ми казаха, че точно тези не подлежат на рециклаж. Номерът на дюзите е: 7792721.04
Дневен хороскоп за зодия близнаци

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Z3Ro* » 22 Мар 2018, 15:30

Вземи си дюзи комплект, от кола на малко километри, с уговорката да ги провериш преди монтаж и ако има проблемна, да ти я сменят...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330ci
Мечтае да кара: e46 m3

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Inline6 » 22 Мар 2018, 15:52

Z3Ro* написа:Вземи си дюзи комплект, от кола на малко километри, с уговорката да ги провериш преди монтаж и ако има проблемна, да ти я сменят...


Вече търся, но не намирам нищо. Също така не смятате ли, че шанса да са заминали и 6-те и да няма никакво тресене или проблем с оборитите, е голям?
Дневен хороскоп за зодия близнаци

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от memorex » 22 Мар 2018, 19:53

По пътя на логиката трябва въпроса да е ,дали шанса е малък и има логика.Обикновено се изнасят стойности от диагностиката които трябва да са снети от въпросния сервизен майстор.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от FaceOff » 22 Мар 2018, 20:17

Интересно, че тези дюзи май са пиезо, но дори и така, доколкото знам се рециклират, но по-добре избягвай София дизел център и Бош на околовръстното. А твоя майстор как разбра, че всички дюзи са леш? Единствения начин за това е да ги даде на стенд? И ей така отведнъж да започнат такива проблеми от дюзите не ми се вярва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330ci
Мечтае да кара: e46 m3

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Inline6 » 22 Мар 2018, 21:46

FaceOff написа:Интересно, че тези дюзи май са пиезо, но дори и така, доколкото знам се рециклират, но по-добре избягвай София дизел център и Бош на околовръстното. А твоя майстор как разбра, че всички дюзи са леш? Единствения начин за това е да ги даде на стенд? И ей така отведнъж да започнат такива проблеми от дюзите не ми се вярва.


Ами каза, че ги е карал на стенд и всичките впръскват твърде голямо налягане. Днес купих 6 бройки, но в мен остава съмнението, че за да се преебат и шесте има друга причина. Я датчика на комънрейла, я помпата за налягането на горивото. И си мисля, че ако е някое от тези две неща, скоро пак ще изрева.
Дневен хороскоп за зодия близнаци

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от FaceOff » 22 Мар 2018, 21:54

Свалял е дюзите и ги е носил на стенд, така ли? Проверка на дюза е 20-30лв в София от джоба ли си ги е дал, къде ги е носил? Трябва да са му дали и разпечатка от стенда... с други думи.. имаш ли му доверие на този майстор? Нека поне разпечатката ти покаже..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от r3s1s74nc3 » 23 Мар 2018, 0:07

Inline6 написа:
FaceOff написа:Интересно, че тези дюзи май са пиезо, но дори и така, доколкото знам се рециклират, но по-добре избягвай София дизел център и Бош на околовръстното. А твоя майстор как разбра, че всички дюзи са леш? Единствения начин за това е да ги даде на стенд? И ей така отведнъж да започнат такива проблеми от дюзите не ми се вярва.


Ами каза, че ги е карал на стенд и всичките впръскват твърде голямо налягане. Днес купих 6 бройки, но в мен остава съмнението, че за да се преебат и шесте има друга причина. Я датчика на комънрейла, я помпата за налягането на горивото. И си мисля, че ако е някое от тези две неща, скоро пак ще изрева.


В масовия случай , причината е , суха нафта . Отремонтирайте ги , после вижте как е налягането на горивото , ако е в норма няма какво да те притеснява . Просто почни да добавяш двутактово масло като зареждаш . А относно това че впръсква повече отколкото трябва , принципно е предпоставка , за по сериозен механичен проблем с мотора . Въпреки това , не мисля че от това би трябвало да ти гасне колата , така мистериозно .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330ci
Мечтае да кара: e46 m3

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Inline6 » 23 Мар 2018, 0:36

r3s1s74nc3 написа:
Inline6 написа:
FaceOff написа:Интересно, че тези дюзи май са пиезо, но дори и така, доколкото знам се рециклират, но по-добре избягвай София дизел център и Бош на околовръстното. А твоя майстор как разбра, че всички дюзи са леш? Единствения начин за това е да ги даде на стенд? И ей така отведнъж да започнат такива проблеми от дюзите не ми се вярва.


Ами каза, че ги е карал на стенд и всичките впръскват твърде голямо налягане. Днес купих 6 бройки, но в мен остава съмнението, че за да се преебат и шесте има друга причина. Я датчика на комънрейла, я помпата за налягането на горивото. И си мисля, че ако е някое от тези две неща, скоро пак ще изрева.


В масовия случай , причината е , суха нафта . Отремонтирайте ги , после вижте как е налягането на горивото , ако е в норма няма какво да те притеснява . Просто почни да добавяш двутактово масло като зареждаш . А относно това че впръсква повече отколкото трябва , принципно е предпоставка , за по сериозен механичен проблем с мотора . Въпреки това , не мисля че от това би трябвало да ти гасне колата , така мистериозно .


Какво да ти кажа, колега, истината е, че мотора работи като часовник. Няма претрисане, няма смяна на обороти и т.н. Колата само сменя сервизи две седмици и слушам едно и също... малко се отчаях вече.
Дневен хороскоп за зодия близнаци

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от r3s1s74nc3 » 23 Мар 2018, 0:55

Случвало ми се е и на мен , мотора работи перфектно , качваме дюзите на стенд , и 6-те с "pre-ignition" извън граница ( впръскват повече ) . Искаш , не искаш , трябва да ги направиш , ако не искаш да се стигне , до по-сериозна повреда . Въпроса е , че тогава колата със сигурност не гаснеше от това . След като ги направите , най-вероятно пак ще се върнете към проблема с датчика за коляновия вал , за съжаление .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330ci
Мечтае да кара: e46 m3

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Inline6 » 23 Мар 2018, 9:09

r3s1s74nc3 написа:Случвало ми се е и на мен , мотора работи перфектно , качваме дюзите на стенд , и 6-те с "pre-ignition" извън граница ( впръскват повече ) . Искаш , не искаш , трябва да ги направиш , ако не искаш да се стигне , до по-сериозна повреда . Въпроса е , че тогава колата със сигурност не гаснеше от това . След като ги направите , най-вероятно пак ще се върнете към проблема с датчика за коляновия вал , за съжаление .


Моето мнение е същото. Ще пиша като имам данни.
Дневен хороскоп за зодия близнаци

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330ci
Мечтае да кара: e46 m3

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Inline6 » 27 Мар 2018, 10:06

Привет. Вчера взех колата след смяна на дюзите и за мое очудване, цял ден нямаше никакви проблеми и си работеше перфектно. Снощи към 9 обаче пак изгасна. Прекарах я до платения паркинг и сутринта тръгнах да я карам към сервиза. Този път започна да гасне още докато беше студена. Минах едва 500 метра. И отново никакви грешки! Между другото, след смяната на дюзите, поне вече не пуши.
Дневен хороскоп за зодия близнаци

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330ci
Мечтае да кара: e46 m3

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Inline6 » 28 Мар 2018, 11:48

Малко ъпдейт по темата. Беше сменена магнитната шайба от която чете датчика за коляновия вал. Колата продължи да гасне. Беше сменен датчика на разпределителните валове, продължи да гасне. След това се возихме с включен лаптоп към колата за да гледаме лайф какво се случва. Перфектна работа на дюзите, перфектно налягане на горивото, обороти и ток. Всичко като по учебник. Пак изгасна. След което майсторът беше сигурен, че някъде в колата има скрит имобилайзер или нещо подобно което гаси колата. Намери някаква жица вързана към инсталацията на която мястото не й е там. Сряза я. Да чукна на дърво вече 80км не е гаснала. Ще пиша детайли ако проблемът пак се появи :)
Дневен хороскоп за зодия близнаци

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от FaceOff » 28 Мар 2018, 12:13

Някой път от някоя жичка може да побелееш :D дано повече нямаш проблеми. Колега, би ли споделил, по-напред в темата писа, че си купил 6 броя дюзи.. нови, от морга, само разпръсквачи, или?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Zubcho » 29 Мар 2018, 11:06

Само да спомена, ЛЕВ инс поставят допълнително устройство на автомобила, а други застрахователи, поставят направо имобилайзер (ДЗИ примерно).

Хубавото е, че сега всичко е ремонтирано, което е било проблемно и е щяло да доведе до по-скъпи ремонти след време.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook