Е60 530D гасне в движение.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330ci
Мечтае да кара: e46 m3

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Inline6 » 30 Мар 2018, 10:06

FaceOff написа:Някой път от някоя жичка може да побелееш :D дано повече нямаш проблеми. Колега, би ли споделил, по-напред в темата писа, че си купил 6 броя дюзи.. нови, от морга, само разпръсквачи, или?


Колега от форума имаше двигател на немско бмв на около 250 хиляди. Купих ги от него.
Дневен хороскоп за зодия близнаци

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от bokouser » 05 Апр 2018, 13:49

Много е добре, че си се оправил.
Снощи колата ми изгасна в движение за сега единствен път. Веднага след това не можа да запали - само стартера въртя. Пет-десет минути по-късно запали без проблем. Карахме я около половин час във всякакъв режим и нищо. Тази сутрин си запали и след 2 часа ще ходя да я прочетем, дамо е записала нещо смислено, че в докато четях темата на колегата се изпотих.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от bokouser » 05 Апр 2018, 16:54

Нещо не ми е излезнал предия пост след одобрение, затова пиша пак с допълнение.
Първо, ползвам темата на колегата, защото се отнася за същото нещо, пък и неговата драма май приключи. Снощи ми изгасна колата, не пожела веднага да запали - въртя все едно няма нафта и около десет минути по-късно запали без проблем. Покарахме я около половин час във всякакъв режим, днес също я карах и повече не създаде подобен проблем. Днес успях да отида до един близък сервиз, момчето я закачи с някаква шано диагностика и излезнаха следните грешки.
47C7 DDE: Injector, cylinder 6, activation
47B7 DDE: Injector, cylinder 5, activation
47A7 DDE: Injector, cylinder 4, activation
4797 DDE: Injector, cylinder 3, activation
4787 DDE: Injector, cylinder 2, activation
4767 DDE: Injector, cylinder 1, activation

Едва ли има общо, но все пак да кажа, че записва още откакто я взех грешки за свещите, но сигурно е релето:
4212 DDE: Glow plug, cylinder 1, activation
4222 DDE: Glow plug, cylinder 2, activation
4232 DDE: Glow plug, cylinder 3, activation
4242 DDE: Glow plug, cylinder 4, activation
4252 DDE: Glow plug, cylinder 5, activation
4262 DDE: Glow plug, cylinder 6, activation

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от r3s1s74nc3 » 05 Апр 2018, 22:41

Вадиш мултицета и почваш да замерваш соленойда на дюзите . Най-вероятно един от тях е окъсен и затова ти шашка ЕКУ-то . Поради това записва грешка за всичките и затова неможеш да запалиш докато не се охлади колата . Въпроса е че най-вероятно това замерване трябва да го направиш като колата не иска да запали отново , демек като огасне , защото като е студена може да ти показва нормални омове . Най-добре с осцилоскоп ама айде няма да почвам пак с него :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от bokouser » 06 Апр 2018, 8:34

Лошото е, че я карам, а не иска да го направи пак (снощи нарочно пътувахме с нея, а не с колата на жена ми). Направи ми впечатление, че не може да вдигне температура, държа 55 -70 градуса, след празниците ще сменя и термостатите. От друга страна когато загасна онази вечер не беше изобщо загряла.
Би ли ми обяснил, къде точно трябва да замеря и какво съпротивление трябва да е нормално?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от r3s1s74nc3 » 06 Апр 2018, 13:37

Точните омове не ги помня , но най лесно ще ги разбереш , като замериш всичките 6 и ще видиш повтарящо се число със сигурност . Имаш два пина на всеки соленойд , върху всяка дюза , замерваш съпротивлението между тях , откъм страната на дюзата . Другия вариант е , като ти угасне и не иска да запали , почваш да разкачаш една по-една дюзите , докато запали . Ако искаш може да провериш и ЕКУ-то дали не е плувнало във вода през това време , че и това е вариант .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от bokouser » 06 Апр 2018, 19:17

Благодаря! Въпросът е да го направи пак. Ако логиката е да го прави като загрее добре, след смяна на термостатите да очаквам развитие.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от bokouser » 09 Апр 2018, 9:59

Карам я вече няколко дни - първо до Монтана и обратно, на Витиня си загря в работна температура, тук в града също и не иска да го повтори.
Започвам да мисля и други неща, когато колата изгасна, горивото беше на резерва, но не дълбока резерва, лампата беше светнала скоро - преди 7-8км, по борд оставаха 65км при градско каране, а и стрелката не беше съвсем долу. Като я купувах джамбазите я бяха оставили с къде-къде по-малко гориво и вървеше, поради което изключих възможността да е грешен показателя и да е глътнала въздух. Дали пък не е възможно като е останало малко гориво да е засмукала някакъв боклук, който за момент да е запушил сондата?
Другото което четох е, че е възможно това да се случи при наличие на влага в ЕКУ-то, то е ясно, че преди продажбата е мита и мокрена.
Въпросът ми е къде се намира ЕКУ-то на този автомобил все пак да го проверя?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330ci
Мечтае да кара: e46 m3

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Inline6 » 19 Май 2018, 19:19

Колеги, помагайте. След два месеца каране проблемът се появи отново. Допълнителен симптом е, че рядко като карам с около 120км, се получава нещо като леко прекъсване. Едва доловимо е и не го е правила повече от 3-4 пъти. Останалата симптоматика е като по-нагоре в темата. Сменени са дюзи, датчик колянов вал + магнитната гривна от която чете, реле на компютъра, прочистен е дпф. Отзад няма грам пушек или миризма. Пробвана е и с друг датчик на разпределителен вал и пак гаснеше.
Дневен хороскоп за зодия близнаци

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 10.04.2018

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от ieevtimov » 21 Май 2018, 9:25

Не е конкретно към проблема, но да споделя, че и при мен гасенеше.
Грешката беше 4440 Cylinder 4 Activation и и т.н. Сменихме въпросната дюза и колата се оправи. Но до последно мотора работеше изключително равно и корекциите на всички дюзи бяха около 0.0-0.2-0.5-0.8. Нито една нямаше стойност над 1.
Колата е на реални 258000км. Мое мнение е, че е добре дюзите да се сменят всички с нови или рециклирани качествени. Доколко чета проблемите започват с тях още от 100000км, като живота им е 200000-250000км.
Но при проблемна дюза си записва грешка, като след измерване с мултицет съпротвилението на въпросната дюза не е било коректно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от memorex » 21 Май 2018, 19:13

Inline6 написа:Колеги, помагайте. След два месеца каране проблемът се появи отново. Допълнителен симптом е, че рядко като карам с около 120км, се получава нещо като леко прекъсване. Едва доловимо е и не го е правила повече от 3-4 пъти. Останалата симптоматика е като по-нагоре в темата. Сменени са дюзи, датчик колянов вал + магнитната гривна от която чете, реле на компютъра, прочистен е дпф. Отзад няма грам пушек или миризма. Пробвана е и с друг датчик на разпределителен вал и пак гаснеше.

Колега не ми се чете темата но проверена ли е вакуум системата от помпата до всичко останало.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330ci
Мечтае да кара: e46 m3

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от Inline6 » 22 Май 2018, 12:19

memorex написа:
Inline6 написа:Колеги, помагайте. След два месеца каране проблемът се появи отново. Допълнителен симптом е, че рядко като карам с около 120км, се получава нещо като леко прекъсване. Едва доловимо е и не го е правила повече от 3-4 пъти. Останалата симптоматика е като по-нагоре в темата. Сменени са дюзи, датчик колянов вал + магнитната гривна от която чете, реле на компютъра, прочистен е дпф. Отзад няма грам пушек или миризма. Пробвана е и с друг датчик на разпределителен вал и пак гаснеше.

Колега не ми се чете темата но проверена ли е вакуум системата от помпата до всичко останало.


Всичко е гледано. В неделя свалих GPS-а който лев инс монтираха. До момента не е гаснала. Чакам да видим. Следваща стъпка май ще е акумулатор.
Дневен хороскоп за зодия близнаци

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.07.2018
Пол: Мъж

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от vient » 13 Юли 2018, 22:28

Здрсвейте колеги и аз имам подобен проблем е60 525i n54 но при мен колата гасне, когато ми вклучи перката и след това като се отворят шлузовете на радиатора веднага гасне след 2 мин пак същото смених цензор коленов вал и цензор разпределителен вал , цензор изходна на антифриза + термостат но преблема си остава ходих на диагностика нямя никакви грешки, предварително благодаря за мненията ви.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.01.2022
Пол: Мъж
Кара: E60 535d Face 286hp

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от bekkerzftw » 23 Яну 2023, 11:17

Здравейте колеги, аз се боря със същия проблем, не мога да я хвана кога гасне, главно на топъл двигател, имам я от две седмици, вече два пъти го прави в два различни дни, колата гасне и директно я качвам на ISTA излизат и 6-те дюзи (activation), без да чистя грешките колата пали, първия път след като угасна колата въртя като луда и не иска да запали, изчаках една минута и пробвах пак и запали. Втория път като угасна си запали перфектно.

Дайте някакви идеи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 19.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xD '06
Мечтае да кара: Вече не мечтае.
Детайли за колата: Е60 530xD '06

Re: Е60 530D гасне в движение.

Мнение от xapubg » 17 Фев 2023, 16:15

bekkerzftw написа:Здравейте колеги, аз се боря със същия проблем, не мога да я хвана кога гасне, главно на топъл двигател, имам я от две седмици, вече два пъти го прави в два различни дни, колата гасне и директно я качвам на ISTA излизат и 6-те дюзи (activation), без да чистя грешките колата пали, първия път след като угасна колата въртя като луда и не иска да запали, изчаках една минута и пробвах пак и запали. Втория път като угасна си запали перфектно.

Дайте някакви идеи.

МОже да ви прозвучи адски тъпо, но защо не смениш батерията в ключа ? Ако се сменя де, че иначе отива на приключение. На тия имобилайзера до колкото знам си чеква ключа на 5-10 мин и ако ме получи отговор - гаси колата. Преди няколко години един колега щеше да се пребие така на околовръсното - изгаснала в лявата лента и не с 80 км/ч ... та пробвайте и това, поне е най-евтиния вариант.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook