Проблем с паленето - решен

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Голям град, голяма простотия

Проблем с паленето - решен

Мнение от Niko M3 » 06 Мар 2018, 9:21

Здравейте колеги,
Проблема е следния колата е е61 с ромбоидния ключ, загасих я и при последващото палене не иска нито да завърти нито светва табло нито навигация нищо.... заключва се и се отключва с ключа но не пали. Някакви идеи.
Последна промяна Niko M3 на 07 Мар 2018, 20:03, променена общо 1 път
Супер. Сега отиди да си купиш opel нафтичка и ще се возиш от сервиз до сервиз икономично :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Проблем с паленето

Мнение от bgpavlp » 06 Мар 2018, 10:37

reset на CAS?
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с паленето

Мнение от oci » 06 Мар 2018, 12:17

Niko M3 написа:Здравейте колеги,
Проблема е следния колата е е61 с ромбоидния ключ, загасих я и при последващото палене не иска нито да завърти нито светва табло нито навигация нищо.... заключва се и се отключва с ключа но не пали. Някакви идеи.

Ако ресет на cas модула не помогне си за нов ключ или на този трябва да му се запише друг чип.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Проблем с паленето

Мнение от BorislavB » 06 Мар 2018, 12:32

колега внимавай някой да не иска да я запали вместо теб ако ме разбираш.Ходи бързо да ти видят ключа и CAS и колко ключа имаш записани към него.Втори ключ имаш ли? Къде беше последно като я загаси и после не иска да запали?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Голям град, голяма простотия

Re: Проблем с паленето

Мнение от Niko M3 » 06 Мар 2018, 13:57

Какъв ресет на CAS модула пробвах да я прочета, но не ме пуска да я чета. Запалих я закарах детето на ясла и като се върнах спрях за малко, като тръгнах да въртя и вътре тишина. Ключа ми е един няма друг колата е моя от 7- години до сега такива ядове не е имало. Колата е на охран. закрит паркинг няма да изчезне но как да я оправя ?????
Последна промяна Niko M3 на 06 Мар 2018, 18:25, променена общо 1 път
Супер. Сега отиди да си купиш opel нафтичка и ще се возиш от сервиз до сервиз икономично :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем с паленето

Мнение от Dextuar » 06 Мар 2018, 15:12

Niko M3 написа:Какъв ресет на cas модула пробвах да я прочета, но не ме пуска да я чета. запалих я закарах детето на ясла и като се върнах спрях за малко, като тръгнах да въртя и вътре тишина. Ключа ми е един няма друг колата е моя 7- години до сега такива ядове не е имало. Колата е на охраната. Закрит паркинг няма да изчезне но как да я оправя

Трябва да направиш синхронизация между ключа и CAS/EWS? Става с ИНПА и после ще запали :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Голям град, голяма простотия

Re: Проблем с паленето

Мнение от Niko M3 » 06 Мар 2018, 16:15

Моля някой в София с възможност да помогне да дойде днес след 18 или утре в района на Надежда. Плащам си каквото е нужно, мога и да го взема от някъде?
Последна промяна Niko M3 на 07 Мар 2018, 20:02, променена общо 1 път
Супер. Сега отиди да си купиш opel нафтичка и ще се возиш от сервиз до сервиз икономично :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 847
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Проблем с паленето

Мнение от PIPERKOV » 07 Мар 2018, 0:37

Колега dextuar би ли споделил стъпка по стъпка как се прави синхронизацията.как точно да се вържем с инпа след като ключа не дава контакт.и аз имам такъв ключ който не пали даже и таблото не светва иначе си отключва и заключва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Голям град, голяма простотия

Re: Проблем с паленето - решен

Мнение от Niko M3 » 07 Мар 2018, 20:07

Здравейте отново, наистина се оказа ключа, момчетата от кодинга ми го оправиха. Благодаря на колегите които се отзоваха.
Супер. Сега отиди да си купиш opel нафтичка и ще се возиш от сервиз до сервиз икономично :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 i E60 N52B30AF
Мечтае да кара: Bmw 550 i xDrive

Re: Проблем с паленето - решен

Мнение от ristaka 82 » 11 Мар 2018, 13:22

Сега остава да си направиш и втори резервен , като /ако "згъне" пак да имаш друг ....
Аз наскоро го играх същия филм.... Отключва и заключва от бутоните , но като поставя и завъртя не светваше нищо... Взех си резервния с него всичко си работи... После при майстора срязахме ключа , загря го малко със система за запояване със горещ въздух и всико си работи и до днес...Смисъл оказа се хлабава спойка ...

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook