Диагностика за е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 21.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91 320Д

Re: Диагностика за е60

Мнение от Lyubomir.Rangelov » 19 Яну 2020, 16:41

А имаш ли такъв , който да поддържа 4.0 версия? Защото уж това е важното и се чудя дали да взимам такъв сега или не? Писах на тия от експерта да видя какво ще върнат
BMW 320d 177 к.с. - 2008 година

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Диагностика за е60

Мнение от zAcK » 19 Яну 2020, 18:19

Lyubomir.Rangelov написа:А имаш ли такъв , който да поддържа 4.0 версия? Защото уж това е важното и се чудя дали да взимам такъв сега или не? Писах на тия от експерта да видя какво ще върнат


Нямам идея. 3 адаптера ми стигат, не ми се купуваше четвърти. Пиши като ти отговорят. Ако става, вероятно ще взема и такъв и ще се чудя какво да ги правя толкова много. Единият от адаптерите, с които пробвах е андроидския Carly Bluetooth GEN 2, но няма идея коя версия е :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: Диагностика за е60

Мнение от ice_box » 24 Яну 2020, 11:24

pif4o77 написа:По спомен има няколко условия, едно от тях е да нямаш записана грешка по горивната система, там дебитомери дросели вкото се сетиш, второто е лампата на горивото да не свети, хубаво е да не си близко до зоната на светкане на лампата- сипи нафта да има, трето беше температурата на мотора да е над 88 градуса демек иска работеш термостат може да видиш твоя как се държи щото изправената стрелка на горе може да значи 72-74 или 98-100 градуса в целия тоя диапазон тя сочи на горе, за това виж си температурата как ти е. И другото беше повишаване на газовете в дпф до....... колкоо градуса беше не се сещам, а ся де, като не помня ква беше стоиноста но то тва си се постига така или иначе при каране извън града, и последно мисля скорост над 80км в час. ся това колко е миродавно незнам, моята последния път си направи регенерация при междуградско каране дето няма как да карам с 80 повече от 4-5км щото през толкова са селата и тряя намаляш. Ако всичко това е ок и соот масс ти е над 40 би трябвало да направи регенерация :)

Много благодаря за уточненията, колега. Значи за съжаление се оказа че колата на дълъг път не вдига повече от 70 градуса и явно някой от термостатите е за смяна и ще сменя и двата. И мисля да го направя по най бързия начин понеже супер много ме гложде това та ако някой колега, който е преминавал през тази процедура, ако може да сподели читав сервиз/майстор при когото е направил това упражнение ще съм му много благодарен. Може и на лично, ако се приема за спам или реклама.

Също да попитам има ли начин чрез диагностика да се виги в какво състояние са подгревните свещи или там е само чрез разглабяне.. че мисля като вкарвам колата за термостат "да си закърпя гащите" с едни подгревни свещи.

Поздрави.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 937
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: е60 525 x-drive
Мечтае да кара: M6

Re: Диагностика за е60

Мнение от Sesko » 27 Яну 2020, 10:57

НЯкой знае ли с carly дали може да се смени езика на I-drive a ?
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Диагностика за е60

Мнение от Dextuar » 27 Яну 2020, 13:52

Sesko написа:НЯкой знае ли с carly дали може да се смени езика на I-drive a ?

Не може.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Диагностика за е60

Мнение от Ненко Вранков » 30 Яну 2020, 8:49

Някой с наблюдения над VXDIAG VCX SE ? Хвалят я доста напред-назад.. била по-добър избор от ICOM-a..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E83 LCI 3.0D / 2009
Мечтае да кара: ...кола без проблеми :)

Re: Диагностика за е60

Мнение от pif4o77 » 02 Фев 2020, 10:05

ice_box написа:
pif4o77 написа:По спомен има няколко условия, едно от тях е да нямаш записана грешка по горивната система, там дебитомери дросели вкото се сетиш, второто е лампата на горивото да не свети, хубаво е да не си близко до зоната на светкане на лампата- сипи нафта да има, трето беше температурата на мотора да е над 88 градуса демек иска работеш термостат може да видиш твоя как се държи щото изправената стрелка на горе може да значи 72-74 или 98-100 градуса в целия тоя диапазон тя сочи на горе, за това виж си температурата как ти е. И другото беше повишаване на газовете в дпф до....... колкоо градуса беше не се сещам, а ся де, като не помня ква беше стоиноста но то тва си се постига така или иначе при каране извън града, и последно мисля скорост над 80км в час. ся това колко е миродавно незнам, моята последния път си направи регенерация при междуградско каране дето няма как да карам с 80 повече от 4-5км щото през толкова са селата и тряя намаляш. Ако всичко това е ок и соот масс ти е над 40 би трябвало да направи регенерация :)

Много благодаря за уточненията, колега. Значи за съжаление се оказа че колата на дълъг път не вдига повече от 70 градуса и явно някой от термостатите е за смяна и ще сменя и двата. И мисля да го направя по най бързия начин понеже супер много ме гложде това та ако някой колега, който е преминавал през тази процедура, ако може да сподели читав сервиз/майстор при когото е направил това упражнение ще съм му много благодарен. Може и на лично, ако се приема за спам или реклама.

Също да попитам има ли начин чрез диагностика да се виги в какво състояние са подгревните свещи или там е само чрез разглабяне.. че мисля като вкарвам колата за термостат "да си закърпя гащите" с едни подгревни свещи.

Поздрави.

Ако си автоматик може да се окаже че след смяна на двата термостата пак не вдига темп, тогава ще ти кажа кво да правиш, ама първо смени стандартните два. Антифриза си купи оригинален, неприлично евтин е за да купуваш някъв си. За свещите аз лично с наличните приложения които имам не ми вади коя свещ е изгоряла, показа ми 6 изгорели свещи което значеше че релето е фира. След като го свалих на самата букса мерих съпротивление на свещите, уж се оказа че само една е изгоряла ама не претендирам че можех хубаво и вярно да измеря щото буксата е в на майка си дивия. Най лесно могат да се измерят след сваляне на колектора, ама сваля ли ги ша тряя му махна и пеперудите, пък сега зимъска не ми се занимава, за сега не тече, само от 6 тата пеперуда малко пропуска, ама те немците 2015 са го сменяли и само 4 години по късно пак е фира баси боклука :) та като го сваля за лечение тогава ще меря свещите, ако сам си правиш ремонта може да смениш само изгорелите свещи щото като ти изгори някои ден друга не те бърка пак да я смениш, ама ако го правиш в сервиз най добре е да смениш всичките не за други ми да знаеш че следващите няколко години няма да пипаш там и да трошиш пак пари по сервизи особено ако релето е за смяна. А и да не забравя, вземи си старото реле рециклират се и карат повече от новите, оставиш ли го в сервиза като не работещо ще си прецакан ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Диагностика за е60

Мнение от spacepl » 03 Фев 2020, 12:17

Ненко Вранков написа:Някой с наблюдения над VXDIAG VCX SE ? Хвалят я доста напред-назад.. била по-добър избор от ICOM-a..



Не виждам оптика да има....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Диагностика за е60

Мнение от Ненко Вранков » 04 Фев 2020, 7:49

няма... но да си признаем често, не е най-използваното нещо В-адаптера на айкома...

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook