Диагностика за е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Диагностика за е60

Мнение от Dextuar » 28 Фев 2018, 15:44

nikolae написа:Купи си и кабел и блутут. За кабела трябва да носиш лаптопа, разпъваш жици, зареждаш програми.
Блутута става за секунди, аз съм го правил и в движение - закачаш - connect и си в играта :D

ivokomandos написа:...Тази carista, платена ли е, има ли кракната версия?

Платена е, досега не успях да намеря пач, крак, мод или нещо за нея.

Carista е на българин, няма да е зле поне нашето да си го плащате...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Диагностика за е60

Мнение от nikolae » 01 Мар 2018, 11:06

dextuar написа:Carista е на българин, няма да е зле поне нашето да си го плащате...

Чудесно, това не го знаех.
Не знам с какво точно се различава от Carly - има ли ги всички неща за кодиране и други глезотиики, освен кодирането ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Диагностика за е60

Мнение от nikola59 » 01 Мар 2018, 14:07

nikolae написа:
dextuar написа:Carista е на българин, няма да е зле поне нашето да си го плащате...

Чудесно, това не го знаех.
Не знам с какво точно се различава от Carly - има ли ги всички неща за кодиране и други глезотиики, освен кодирането ?

Цените няма да ти харесат: https://caristaapp.com/pricing По добро от Carly според мен за сега няма, въпреки и тяхните платени функции.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Диагностика за е60

Мнение от bokouser » 09 Апр 2018, 14:17

Evgeni написа:Препоръчвам ви BTool Lite има безплатна и платена версия чете грешки, живи данни и най готиното може да си следите регенарицийте на дпф-а налично е само в платената версия. Работи и с блутут и с кабел.

Колега, с какъв блутут адаптер ползваш BTool Lite?

Диан написа:Аз използвам OTG кабел + K-DCAN кабела, същия който ми е за INPA/ISTA. Винаги си стои в багажника, не заема място, не тежи...

При тази конфигурация има ли възможност да се ползва някаква версия на INPA/ISTA инсталиралирана на Андроид таблет?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 3.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 325d LCI

Re: Диагностика за е60

Мнение от Evgeni » 10 Апр 2018, 16:56

bokouser написа:
Evgeni написа:Препоръчвам ви BTool Lite има безплатна и платена версия чете грешки, живи данни и най готиното може да си следите регенарицийте на дпф-а налично е само в платената версия. Работи и с блутут и с кабел.

Колега, с какъв блутут адаптер ползваш BTool Lite?

Диан написа:Аз използвам OTG кабел + K-DCAN кабела, същия който ми е за INPA/ISTA. Винаги си стои в багажника, не заема място, не тежи...

При тази конфигурация има ли възможност да се ползва някаква версия на INPA/ISTA инсталиралирана на Андроид таблет?


Ето с този адаптер https://www.aliexpress.com/item/Vgate-iCar-Pro-Bluetooth-4-0-WIFI-OBD2-Scanner-For-Android-IOS-Car-Diagnostic-Tool-ELM327/32807284265.html
Върви без проблем и доста бързо опреснява данните. За bluetooth варианта става въпрос.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Диагностика за е60

Мнение от bokouser » 10 Апр 2018, 19:47

Evgeni написа:Ето с този адаптер https://www.aliexpress.com/item/Vgate-iCar-Pro-Bluetooth-4-0-WIFI-OBD2-Scanner-For-Android-IOS-Car-Diagnostic-Tool-ELM327/32807284265.html
Върви без проблем и доста бързо опреснява данните. За bluetooth варианта става въпрос.

Гледам, че в офертата има възможен избор между Bluetooth 4.0 или WI-FI. Пише, че и двата варианта стават за Android и iOS. На мен ми се струва, че WI-FI варианта ще е по-добре, по принцип по-бърза и по-стабилна връзка, дали е така или в случая има нещо което пропускам?
Ти имаше ли нещо предвид, за да предпочетеш Bluetooth?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Диагностика за е60

Мнение от vld » 11 Апр 2018, 9:49

Carly е смотано, за един прост мониторинг трябва да цъкаш половин част като луд по менютата.
Така или иначе за диагностика си е лайно. Единствено опциите му за кодиране са добри и то до толкова, че са направени да са за използване от хора без познания.
Аз попаднах наскоро на Btool Expert, платената версия е 22лв. има всичко необходимо за мониторинг, в смисъл може да показва в реално време температура на масло на вода, температура на ДПФ, обратно налягане.
Има възможност за диагностика на всички ЕКУ-та по колата, както и пускане на принудителна регенерация.
Мисля да го платя и да го пробвам.
Безплатната версия няма обратно налягане на ДПФ-а и неможе да пуска регенерации.
Тя показва температура на антифриза волтаж на зареждане, градуси на ДПФ-а, стойности на ASH и SOOT, както и налягане в рейла и на турбото.
Повече от перфектно според мен.
А и няма нито една реклама в приложението :)
Някакъв поляк я е разработил.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Диагностика за е60

Мнение от bokouser » 11 Апр 2018, 10:19

vld написа:Carly е смотано, за един прост мониторинг трябва да цъкаш половин част като луд по менютата.
Така или иначе за диагностика си е лайно. Единствено опциите му за кодиране са добри и то до толкова, че са направени да са за използване от хора без познания.
Аз попаднах наскоро на Btool Expert, платената версия е 22лв. има всичко необходимо за мониторинг, в смисъл може да показва в реално време температура на масло на вода, температура на ДПФ, обратно налягане.
Има възможност за диагностика на всички ЕКУ-та по колата, както и пускане на принудителна регенерация.
Мисля да го платя и да го пробвам.
Безплатната версия няма обратно налягане на ДПФ-а и неможе да пуска регенерации.
Тя показва температура на антифриза волтаж на зареждане, градуси на ДПФ-а, стойности на ASH и SOOT, както и налягане в рейла и на турбото.
Повече от перфектно според мен.
А и няма нито една реклама в приложението :)
Някакъв поляк я е разработил.

Само за андроид я има, нали не бъркам? Освен да си взема някакъв евтин таблет, който да ползвам само за това.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Диагностика за е60

Мнение от vld » 11 Апр 2018, 13:37

Да само за андроид я намерих и аз, търсих го хакнато приложението ама не го намерих.
Нищо де цената е символична и мисля да се прежаля да го взема :)
Има клипчета в ютуб за фунционалността.
Аз мисля да го сложа на един стар телефон и да си седи постоянно закачено в колата да си го гледам.
Добър вариант е и за хората с андроид навигация.
Някой знае ли дали ако оставя блутут адаптер вързан за ОБД буксата дали ще пречи на колата да заспива?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Диагностика за е60

Мнение от bokouser » 11 Апр 2018, 14:43

Аз пак да попитам - защо предпочитате блутут връзка, като има wi-fi адаптери?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Диагностика за е60

Мнение от vld » 11 Апр 2018, 14:45

bokouser написа:Аз пак да попитам - защо предпочитате блутут връзка, като има wi-fi адаптери?

Просто такъв адаптер имам и за този обем данни не виждам смисъл да купувам по бърз.
Така или иначе самата шина на колата е бавна и дори на оптика да я закачиш скоростта на четене не е по голяма, особенно при диагностика.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 3.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 325d LCI

Re: Диагностика за е60

Мнение от Evgeni » 11 Апр 2018, 16:38

bokouser написа:Аз пак да попитам - защо предпочитате блутут връзка, като има wi-fi адаптери?

Взех блутут варианта защото wifi ми е зает с друго докато се возя. Със сигурност с wifi много по бързо показва изменянето на данните, но не съм сигурен дали ако ползваш wifi няма да ти работят мобилните данни.
Влади купувай го смело ползвам го от няколко месеца и съм много доволен от приложението, а и поляка постоянно добавя и нови работи. В началото донгъла го държах постоянно закачен към обд-то, но после го махнах.
Аз си каствам екрана на телефона на дисплея на навигацията и постоянно си следя дпф-а и другите работи.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Диагностика за е60

Мнение от @2bar » 11 Апр 2018, 19:20

Преди време ми беше минало нещо подобно през главата - да мина на таблет и блутут за диганостика, ама после се отказах...С времето съм натрупал доста "техника", която ми върши чудесна работа и за мен не си струва да минавам на таблет и т.н. за диагностика.

От всичките приложения се бях спрял на Android App Deep OBD. Работи само с андроид (мисля, че от 4.4 нагоре), но е базирана на оригиналните скриптове от ИНПА. Това, което ме "грабна" е възможността да се правят лог-файлове, които по - късно може да се анализират - Excel, Matlab и т.н.

Ако все пак някой ден се реша, да мина на таблет за дигностика, бих си взел точно това приложение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Диагностика за е60

Мнение от bokouser » 19 Май 2018, 19:01

Взех си Wi-Fi адаптер от Склад66, с презумпцията да мога да го ползвам и с айфона до като си взема някакъв таблет с Андроид, пък и след това когато се наложи.
Понеже горе-споменаваната BTool я няма за iOs, някой ще ми препоръча ли нещо по-интересно за iOs. Свалих си няколко приложения, Carista, EOBD-Facile, Dash Comand - нея я купих, свалих още две, но всичко ми се струва орязано.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Диагностика за е60

Мнение от Dextuar » 19 Май 2018, 19:14

Carly for BMW


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook