Диагностика за е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Диагностика за е60

Мнение от bokouser » 19 Май 2018, 19:33

Това Carly не изисквали адаптер специално за него?
http://shop.mycarly.com/en/iphone-ipad-wifi-adapter-for-bmw-new/a-1010/

Гледам пише 108лв на година, дали си заслужава?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Диагностика за е60

Мнение от Dextuar » 19 Май 2018, 19:38

При мен последно като го ползвах работеше и с обикновен


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Диагностика за е60

Мнение от datchko » 20 Май 2018, 21:51

bokouser написа:Това Carly не изисквали адаптер специално за него?
http://shop.mycarly.com/en/iphone-ipad-wifi-adapter-for-bmw-new/a-1010/

Гледам пише 108лв на година, дали си заслужава?

Карли работи и с k+dcan кабел, просто при свързването избираш cable, вместо adapter.
Аз си я платих тая програмка, след което според общите условия на Гугъл плей, имаш 2 часа за refund. След 2-3 дни си получих парите обратно, а апликацията си ми е с пълните и функции :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Диагностика за е60

Мнение от snooperchi » 22 Юли 2018, 16:30

Аз на т'ва Carly много му се каня, ама ха да видим...
Другият избор ми е Carista, но там пък супер ограничено откъм кодиране...

Не знам дали на мен ми се струва или се заблуждавам, но Carly има доста повече функции. Що клипове изгледах... :D :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Диагностика за е60

Мнение от The_Bear » 30 Юли 2018, 11:35

Благодаря колеги, че ровичкате насам-натам и пускате полезна информация!

Благодарение на вас най-после доживях да видя тая пущина ДиПиеФ-а :D кога е регенерирала за последно, и как въобще протича регенерацията!
След множество неуспешни опити да видя това с DIS, ISTA, накрая, с МИНИМАЛНИ усилия и НУЛА перипетии в сравнение с предишните опити, всичко стана с BTool Expert! За двайсетина лева се купува програмката за Android през телефона, едно кабелче-преход от USB към микроUSB (боцка се в телефона) от магазина, стандартния K-DCAN кабел, и готово.

Програмата се инсталира за секунди, свързваш кабелите, цък програмата - данните излизат веднага. Няма сложни и увъртяни настройки с неизвестен край.

Даже грешки чете и чисти, без да влачиш лаптопи и съпътстващите неудобства. Беше ми записало междувременно 480А и разни други дреболии, изчистих ги. Даваше ми 230км от последната регенерация. Пуснах принудителна докато ровичках из менютата, после мисля че успях да я махна, че имах едно ходене до града, а исках да я направя на извънградско. Но още като тръгнах за града, гледам данните, и изведнъж явно си се включи сама регенерацията (след като бях изчистил грешките, явно това е чакала напоследък). И стана active. С ръчни скорости съм, нищо не усетих като разлика. Свърших работа в града без да гася и излязох към Мездра. Температурата на изгорелите газове достигаше на моменти до 700 градуса, а Soot преди регенерацията беше 17.32 грама, и по време на цялата регенерация постепенно намаляваше, докато по едно време регенерацията спря, Soot-а стана 3.91гр. Това някъде на 20-ия километър. После на връщане постепенно Soota взе да се покачва, и след още 10км вече беше натрупал до 4.34грама. Явно като натрупа пак докъм 16-17грама пак ще пусне регенерация, ако няма пречки.
Дава ми оставащи километри (явно живот на филтъра) 235670км. Backpressure-а беше 13.88hPa преди регенерацията, след нея стана 5.88.

Програмката чете и инжекторите. При супер загрял мотор, отново си ми даде на трети цилиндър корекция +1, както винаги досега и инпата и ми даваше подобни данни.

Много съм доволен и препоръчвам!

Поздрави на всички!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Диагностика за е60

Мнение от The_Bear » 30 Юли 2018, 13:48

datchko написа:... имаш 2 часа за refund. След 2-3 дни си получих парите обратно, а апликацията си ми е с пълните и функции :mhihi: :mhihi:


Голям пропуск от страна на Гугъл плей. Явно си мислят, че всички клиенти са съвестни.

Миналата седмица си купих през телефона за първи път една програмка за 4лв и нещо, реално никаква работа не ми свърши, очаквах друго, нямаше описание какво купувам, нищо. Ако знаех тази схема бих си поискал парите обратно. Но за нещо, което ми върши работа и съм доволен, не бих. Все пак предполагам не струва стотици левове това Carly?! И аз ползвам пиратски софтуер, но това твоето по ми прилича на кражба и най-малкото е неуместно да се хвалиш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Диагностика за е60

Мнение от bokouser » 30 Юли 2018, 16:41

The_Bear написа:BTool Expert! За двайсетина лева се купува програмката за Android през телефона, едно кабелче-преход от USB към микроUSB (боцка се в телефона) от магазина, стандартния K-DCAN кабел, и готово.

А като си вземеш и един блутут адаптер за още 20лв всичко ще ти се стори още по-безпроблемно, без висящи кабели, преходи и т.н.
Аз също си взех K-DCAN, но го ползвам само за Inpa/Ista, за BTool Expert ползвам блутут адептер.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Диагностика за е60

Мнение от bokouser » 30 Юли 2018, 17:21

Evgeni написа:Аз си каствам екрана на телефона на дисплея на навигацията и постоянно си следя дпф-а и другите работи.

Колега, каква ти е навигацията: андроид, CCC, CIC и ако случайно е CCC, какво още е нужно за да се покаже тел на дисплея?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Диагностика за е60

Мнение от The_Bear » 30 Юли 2018, 20:32

bokouser написа: А като си вземеш и един блутут адаптер за още 20лв всичко ще ти се стори още по-безпроблемно, без висящи кабели, преходи и т.н.


Като начало и на това съм доволен. За този адаптер нужно ли е нещо допълнително да се прави, да се кодира, настройва, или само се купува и готово? И аз съм с най-елементарната малка навигация, май нищо не става с нея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Диагностика за е60

Мнение от bokouser » 30 Юли 2018, 22:49

Нищо не е нужно. Само избираш от менюто на BTool - Bluetooth до колкото си спомням.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Диагностика за е60

Мнение от datchko » 07 Авг 2018, 1:29

The_Bear написа:
datchko написа:... имаш 2 часа за refund. След 2-3 дни си получих парите обратно, а апликацията си ми е с пълните и функции :mhihi: :mhihi:


Голям пропуск от страна на Гугъл плей. Явно си мислят, че всички клиенти са съвестни.

Миналата седмица си купих през телефона за първи път една програмка за 4лв и нещо, реално никаква работа не ми свърши, очаквах друго, нямаше описание какво купувам, нищо. Ако знаех тази схема бих си поискал парите обратно. Но за нещо, което ми върши работа и съм доволен, не бих. Все пак предполагам не струва стотици левове това Carly?! И аз ползвам пиратски софтуер, но това твоето по ми прилича на кражба и най-малкото е неуместно да се хвалиш.

Това хвалене траеше около седмица. След това нямах пълната функционалност на програмата и в последствие я изтрих, защото не виждам смисъл от 110-те лева за такава програма..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 3.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 325d LCI

Re: Диагностика за е60

Мнение от Evgeni » 07 Авг 2018, 8:40

bokouser написа:
Evgeni написа:Аз си каствам екрана на телефона на дисплея на навигацията и постоянно си следя дпф-а и другите работи.

Колега, каква ти е навигацията: андроид, CCC, CIC и ако случайно е CCC, какво още е нужно за да се покаже тел на дисплея?

Cic ми е навигацията става лесно една буска и един кабел, но за CCC не знам дали става. Между другото след новия ъпдейт на Btool Expert вече може да си гледате и ЕГР клапана.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Диагностика за е60

Мнение от ivokomandos » 17 Окт 2018, 21:26

Screenshot_20181017-202728_B-Tool Expert.jpg
Купих си бтулексперт, при тези който я ползват имат ли този проблем, пише че не отговаря компютъра и скоростната кутия? Има ли начин с нея да се нулират сервизните интервали и как?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 25.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E70 X5 3.0D/E60 525D

Re: Диагностика за е60

Мнение от chokolino_88 » 18 Окт 2018, 7:23

Здравейте, из нета продават доста варианти на Inpa K + Dcan комплекти диск + кабел. Някои ги предлагат с някакъв switch/ключ. На мен трябва ли ми такъв ключ, за да си чета колата? E60, 525D, 2006. Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Диагностика за е60

Мнение от Dextuar » 18 Окт 2018, 8:41

chokolino_88 написа:Здравейте, из нета продават доста варианти на Inpa K + Dcan комплекти диск + кабел. Някои ги предлагат с някакъв switch/ключ. На мен трябва ли ми такъв ключ, за да си чета колата? E60, 525D, 2006. Благодаря предварително!
Не.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook