турбо, хибридна турбина

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от Z3Ro* » 01 Мар 2018, 10:13

pepsin написа:Стига бе хора,аз искам ей така да си рециклирам турбината,а вие ме отчаяхте.Я ми кажете къде може качествено и съвестно да ми рециклират турбото.Или да взимам от чужбината друга турбина ????????става въпрос за вакумна турбина за Бмв е60,за р-на на София ;)


Ако турбината ти не пипа маслото и не е станала шумна, а колата ти си върви нормално, аз те съветвам да си караш, за да не се налага да ходиш по няколко пъти със свалена турбина при мастърите. Може и да уцелиш, ако я ремонтираш, но е малко на късмет работата, както с дюзите и както с рейките...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от pepsin » 01 Мар 2018, 13:33

Е ти ме расипа колега ;) сутрин като е студена колата свири и то доста,загрели няма проблем.Всичко си е наред просто свиренето ме дразни.А и има масло вътре в маркучите не е много но има.Маслото не го пипа ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от nikolae » 01 Мар 2018, 16:08

Картридж на Mellet ~ 400лв. Jrone ~ 270лв. и едни полски, на които не разбрах марка ~ 280лв.
Отделно май за нова (remanufactured) цяла турбина Garrett ~ 1200лв. при положение, че одобрят моята.

Това означава, че фирмите ако ползват Mellet под 600лв. няма излезе ремонта.
Продължавам да си мисля, вероятно ще бъде занесена в Турбохют да си кажат мнението поне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от pepsin » 01 Мар 2018, 17:42

600 лв. Е добре според мен колега

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: Mалката Виена
Пол: Мъж
Кара: Е60,530Д
Мечтае да кара: влака

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от ivo752 » 25 Апр 2018, 21:15

dextuar написа:
vladobate написа:Някой каза че съм чел недочел ...картридж излязъл от завода е балансиран и няма такъв филм с оптимизации и други Големи думички . Няма две мнения , това е , ако щеш и на луната иди щом е балансиран си е така. Адлер са си купили баланс машината от някой завод който ги произвежда и същия този завод много вероятно и почти на 99% произвежда и готови картриджи за вграждане. Е при такива факти откъде накъде Адлер твърдят , че не са балансирани готовите картриджи , ако колегата е разбрал правилно какво му казват де . Мелет са си казали , че много от частите които вграждат са от Китай , в което няма чудно нито пък лошо стига да има добър контрол , но това си е политика на дадената фирма. От щатите съм взимал ремонтни комплекти , от също известна фирма с добро качество , но пак се оказа , че въпросните са китайчета и да ви кажа много ама наистина много добри и като материал и като изработка . Всъщност дефектацията на един турбокомпресор зависи най-вече от експлоатация , поддръжка и ненавременно диагностициране на зараждащ се проблем. Ама то си е вид консуматив имайки предвид при какви условия работи . Турбос Хют имат сравнително нови машини и работят добре .
100% знам какво ми казаха, моята турбина също е Мелетт както и променливата. От завода не били оптимално настроени, затова тук ги донастройват, може и да е просто номер.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Естествено,че е номер иначе за кво да ти вземат пари!..те от Мелет от две седмици правят картриджи и не са се усетили че в Бг ги донас
тройват :)))))

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d
Мечтае да кара: Совалка

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от jullydjs » 29 Юни 2018, 13:56

nikolae написа:Картридж на Mellet ~ 400лв. Jrone ~ 270лв. и едни полски, на които не разбрах марка ~ 280лв.
Отделно май за нова (remanufactured) цяла турбина Garrett ~ 1200лв. при положение, че одобрят моята.

Това означава, че фирмите ако ползват Mellet под 600лв. няма излезе ремонта.
Продължавам да си мисля, вероятно ще бъде занесена в Турбохют да си кажат мнението поне.


Тези средни части Китайски ли са??? Гледах някакви европейски Турборйал, и Ротомастер, не са ли по добър вариянт. Има едни момчета в Разлок, правят турбини от доста време и виждам че работят с някакви Тайвански средни части който излизат към 450лв. !!! Чудя се каква средна част да взема, има доста на пазара но кое е добро незнам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от vladobate » 30 Юни 2018, 8:42

jullydjs написа:
nikolae написа:Картридж на Mellet ~ 400лв. Jrone ~ 270лв. и едни полски, на които не разбрах марка ~ 280лв.
Отделно май за нова (remanufactured) цяла турбина Garrett ~ 1200лв. при положение, че одобрят моята.

Това означава, че фирмите ако ползват Mellet под 600лв. няма излезе ремонта.
Продължавам да си мисля, вероятно ще бъде занесена в Турбохют да си кажат мнението поне.


Тези средни части Китайски ли са??? Гледах някакви европейски Турборйал, и Ротомастер, не са ли по добър вариянт. Има едни момчета в Разлок, правят турбини от доста време и виждам че работят с някакви Тайвански средни части който излизат към 450лв. !!! Чудя се каква средна част да взема, има доста на пазара но кое е добро незнам.

Всичко е китайско включая и Melett. Полските са Kode , Jrone също достатъчно качествени , Turbo International щатски ама пак от Китай , но качествени. Картриджа при повечето дефекти не е проблемен . Баланса си е баланс , чак пък да се ползват космически технологии ....не . Няма вечно , нова част покрай стотици други стари , износени и т.н. не може да е дълготрайна като от завода излязла новата колица. Някой да си мери налягане на масло кат сменя турбина...не , изпускателна система също не е в цветущо здраве гаранция и т.н. и т.н. Не са толкова скъпи вече ремонтите по турбини , тъй че не си го слагайте много на сърце или-или ...Успех.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от FaceOff » 30 Юни 2018, 9:55

Като отидеш при ''представителя'' на Kode за България и... рЕзко ще се откажеш от тях.. друго освен Мелет на българския пазар не бих купил, било английски или китайски.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от vladobate » 30 Юни 2018, 11:32

FaceOff написа:Като отидеш при ''представителя'' на Kode за България и... рЕзко ще се откажеш от тях.. друго освен Мелет на българския пазар не бих купил, било английски или китайски.

Защо ще да се отказва ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от FaceOff » 30 Юни 2018, 11:45

Мизерно място и страшни мошеници и смешници

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от vladobate » 30 Юни 2018, 11:56

FaceOff написа:Мизерно място и страшни мошеници и смешници

Нещо са те излъгали ли ? Че така звучи като все едно не си бил на кеф в оня момент.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от FaceOff » 30 Юни 2018, 16:48

vladobate написа:
FaceOff написа:Мизерно място и страшни мошеници и смешници

Нещо са те излъгали ли ? Че така звучи като все едно не си бил на кеф в оня момент.


Като съвестен продавач :mhihi: :kuku: реших да си дам старата турбина (за която вече знаех, че е наред, тъй като открих проблема другаде) за проверка... да не взема да прецакам някой... Не ми се ходеше до Турбос Хют, прегледах по интернет други турбо сервизи и попаднах на този - на Цар Симеон 129 май беше. Гледам във фейсбук - едни машини, едно чудо.. звъня им - така и така, да проверите на стенд едно турбо - да вика, 20лв. Я, хем обурудвани, хем евтино, чак не ми се повярва.. Отивам на място... ДУПКА, ама страшна дупка, викам айде, дошъл съм. Казвам им, че искам САМО да го проверят, той - добре. Звъня на другия ден.. изобщо не се сещат за какво става въпрос :kuku: Елате вика, ще го проверим сега.. Отивам,.. пак докато се сети.. влиза вътре - изобщо машини не се виждат.. говори с някакъв вътре, суетят се, дига една от турбините по пода, изчезва за половин минута - Ето го вика, ама сме му сменили втулки и цял ремонтен комплект :kuku: а една зелена боичка лъщи още пресна по гайката на актуатора :mhihi: Да продължавам ли да разказвам как им платих за ремонтния комплект дето бяха сменили??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от Ненко Вранков » 02 Юли 2018, 7:50

Да. Интересно е. Аз имах подобна случка с едни "силни на турбини" в Пловдив. Стаичка от социализма и всичко по земята разхвърляно. Говорехме по телефона за калибрация на електронен актуатор на ремонтирана турбина с почистена геометрия, което пренадуваше. Като отидох да я взимам ми вика - имаше проблем в геометрията (която лично аз съм сглобил и почистил в състояние като от магазина), взе 150 лв и като я качих на колата нямаше НИКАКВА промяна, разбира се. Можеше просто да ми каже - НЕ можем да извършим подобно нещо, нямаме нужната апаратура. Нещата се коригираха в последствие, без помощта на подобни измамници.
Правил съм вече няколко турбини с нови средни части и нови геометрии... 3 различни марки съм пробвал. Като цяло са добре, най-често има някакви конструктивни разлики и се налага механична намеса. Разстъргване на централния отвор на топлия охлюв при А6... промяна позицията на управляващия зъб на геометрията... Но са си балансирани и нищо не се прави допълнително. Лъжат ви нарочно.
Както колегата по-горе е казал - не е драма с тия турбини, както беше преди години. 400-500лв със свалянето и ремонта... на фона на всичко останало, смятам, че не си заслужава мрънкането :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от Z3Ro* » 02 Юли 2018, 10:25

Извинявам се, че ще ползвам темата, но не мисля, че е нужно да пускам нова... Та, някой да сподели опит с китайски турбини на марката Jrone - на прилични цени са, с година гаранция... А от Колос на въпрос кое е по-добре - среда на Мелет или такава цяла турбина, ми отговориха, че цялата е по-добрият вариант... :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: турбо, хибридна турбина

Мнение от FaceOff » 02 Юли 2018, 22:47

Ненко Вранков написа:Да. Интересно е.


А, нищо не им платих естествено, освен 20те лева за ''проверката'', която не бяха правили естествено.. но и с мойте 20 лева пак ще си умрат нещастници..

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook