помощ за фланци БМВ Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.10.2009
Пол: Мъж

помощ за фланци БМВ Е60

Мнение от diviia » 15 Фев 2018, 0:43

Здравейте имам неясноти по отношение на размерите за необходимите ми фланци.
Въпроса се изразява в това че си закупих джанти 19 -ки предни 9 инча ЕТ48, задни 10 инча ЕТ45
BMW – style 132 от БМВ Х5
обаче не ми е много ясно колко сантиметрови фланци е необходимо да сложа за да не опират в калниците и да са на достатъчно разтояние от вътрешната страна към подкалника и амортисьора. Пробвах да сложа един фланец 2 см на предната гума но като поставих джантата тъкмо докосваше стеблото на амортисьора и предполагам трябва поне 30мм или 35мм за отпред. Задните немога да ги преценя но си мисля за нещо като 40мм може би.

Моля някой колега ако има решение на моя казус или е монтирал такива джанти на Е60 да помогне.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Sofia
Кара: BMW 530D E61

Re: помощ за фланци БМВ Е60

Мнение от vladislavbg » 06 Мар 2018, 23:26

Здравей,
И аз сложих фланци поради същата причина. Може да се разровиш във форума и ще намериш как се изчислява ЕТ.
Принципно стандартните джанти за Е60-ки са с ЕТ20 на 8j.
ЕТ-то е разстоянието от центъра на джантата до главината на джантата, т.е. С ЕТ45 главината за болтовете ще са на 45 мм от центъра на джантата, от което идва, че ще са по-вдлъбнати.
Прочети много внимателно как се изчислява ЕТ, за да не си поръчаш грешни фланци, но лично мое мнение е че ти трябват около 35 милиметрови преходни фланци.

Успех,

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: помощ за фланци БМВ Е60

Мнение от nickem » 07 Мар 2018, 9:46

Колега, аз също се оглеждам в джанти с фланци поради пълната липса на добри(и на поносима цена) афтърмаркет за Е60.

С какви фланци караш и как са нещата с централния отвор? Джантите, които съм харесал си идват с комплект фланци и дълги болтове, но ме притесняват луфтове и че ще остане малко от главината, на което да легнат. Като цяло хич не ми се иска да карам с фланци, но и ОЕМ джантите са ми омръзнали...

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook