За накладки ли съм ?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: За накладки ли съм ?

Мнение от host » 12 Фев 2018, 10:22

като гледам материала на накладките е понамалял ... най-добре е да ги свалиш и замериш доколко са изядени от фабричния размер ... но според мен ако имаш съмнения в коректната работа си развижи и почисти задните апарати, понякога повърхностни замърсявания и корозия създават дертове, пък и може и водачите да им смажеш

ако ти е писанло ОЕМ накладките да ти цапат, мога ти препоръчам от личен опит Jurid white , разлика нямат в цената мисля с ATE , но цапат несравнимо по-малко без да имат негативи поне при мен

на е36 при толкова паднал материал се усещаше как не работят ок вече предните , просто като илюстрация ти го давам да си прецениш

_______________________

това за яденето на диска ... колеги да не мислите , че ще постна нещо което не е пробвано ... нали ви казвам , цапа по-малко, не НЕ ЦАПА ... ама винаги се изпада в крайности в тоя форум чак се чудя за какво ли пиша въобще

успех
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна host на 12 Фев 2018, 11:17, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: За накладки ли съм ?

Мнение от Rainbow » 12 Фев 2018, 10:26

Имай предвид, че задните спирачки нямат спирачното усилие на предните + ако не ги натискаш много може и ОК да е. Щом има прах по джантата - това си е "феродо" прах от накладките и щом спира без да клати задницата според мен си си ОК. Но спирачната течност е добре на 2 години или 50к км (което дойде първо) да се сменя :yes:

Пробвай по яко спиране няколко пъти (дали ще "лъснат"), може пък нещо апарата да не бута колкото трябва отзад :roll:

П.С.: Колегата горе ми напомни и това да - че в края накладките изглеждат по дебели, но реално може и да нямат толкова материал по средата, въпреки че на моята 335-ца ги карах докато светнаха датчиците, че и след това едни 500км без грижи (датчика светна на 3-4мм ако не се лъжа от накладката, т.е. не очаквай да се кара до нищо, че тогава се чупят дискове и стават по-големи филми). Не че го препоръчвам, но си чаках новите тогава и наистина се осещаха, че спират по-слабо от преди :mhihi:

П.С.2: От майсторите знам, че е добре да "цапа" накладката. Иначе яде диск или не спира :lol:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: За накладки ли съм ?

Мнение от Rainbow » 12 Фев 2018, 11:30

Според мен ако не са светнали (и ги прегледате, да нямат щети или нещо друго) не се занимавай, освен ако не са някви къси по 20 лева (на моята единия беше 60 другия 100, ОЕМ...). Естествено БМВ и другите препоръчват да се сменят всеки пък с накладките ;) По 1 датчик е отпред и отзад диагонално (преден ляв, заден десен май бяха).
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: За накладки ли съм ?

Мнение от Bungo_Baggins » 12 Фев 2018, 15:04

Имай предвид, че ако оставиш стария датчик, смениш накладките и занулиш оставащите км, най-вероятно показанието ти ще отиде на минус.
Аз примерно сменях задни с АТЕ, уж оригинални и държах в комплекта да има датчик. Все пак дойдоха без датчик и понеже бързах, ги оставих със стария. Не посмях да зануля показанието.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: За накладки ли съм ?

Мнение от datchko » 12 Фев 2018, 19:48

Моята е34 комби го правеше същото с лъскавите дискове, както и седяха мръсни като твоите. Карах с TRW накладки и явно съм уцелил фалшиви някви, та взех TEXTAR и сега седят "матови" дисковете, няма и цапане по самия диск. Отделно са по-меки накладките и цапат добре джантата, което е хубаво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: За накладки ли съм ?

Мнение от Dirty M5 driveR » 12 Фев 2018, 20:31

Аз пък като човек, който го работи това (и противно на всички очаквания бих го казал и на клиент, търсещ помощ) е да не се занимаваш с глупости и да си караш, докато свършат накладките. Дисковете ти изглеждат добре "обработени" с феродо от накладките, което показва добра работа на системата. Повод за притеснение би бил, ако забележиш примерно окръжности ръжда по диска. Смени си течността и ако толкова ти се дават пари си викни от УК едни маркучи на Гудридж. Хем поддръжка, хем мод. :mhihi: А относно ползването на спирачки - те обичат да ги ползваш интензивно. ;) Аз като почна да карам по-лежерно и забелязвам как лека полека се губи по малко от спирачното усилие. В проценти това би било 5-6%, но се усеща. Затова е дори препоръчително да се правят от време на време по-тежки и интензивни спирания. Това е като с двигателя - много хора си мислят, че като карат до 2500рпм и всичко е тип-топ, само че в книжката пише периодично да се натоварва до високи обороти, за да се чисти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: За накладки ли съм ?

Мнение от The_Bear » 14 Фев 2018, 23:45

Rainbow написа:По 1 датчик е отпред и отзад диагонално (преден ляв, заден десен май бяха).


Аз пък до този мил момент си мислех, че тия преди мен са побългарили, и са орязали (окъсили и скрили, може би и кодирали :mrgreen: ) датчиците, щото имам само на предна лява гума... :mhihi: Даже си купих още тогава нов преден за от другата страна, че нали ми направи впечатление че липсва, ама си стои в едно чекмедже, така и не му дойде времето :mhihi: ...
Ама щом е тъй, ще ходя да видя задно дясно, да си я направя сток.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook