Е61 Вода в купето

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 12.12.2007
Местоположение: Barcelona
Кара: 2005/525D
Мечтае да кара: Carrera GT
Детайли за колата: Е61

Е61 Вода в купето

Мнение от pakata » 05 Фев 2018, 21:35

Колеги , от два дена не спира да вали дъжд ,преди седмица валя пак силно и забелязах ,че са мокри стелките от пред и от зад от шофьорската страна,но днес имаше от зад 5 пръста вода а от пред 2 пръста. Антифриза в казанчето си е ок ,значи не е радиатор на парното. Затворих се в колата и видимо от вратите не е, самия мокет е сух в горната част ,ако е от вратите би трябвало да е мокра тази част. Изчетох 50 теми в различни форуми и никъде не открих конкретна информация. Ако някой има идея нека отговори.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 12.12.2007
Местоположение: Barcelona
Кара: 2005/525D
Мечтае да кара: Carrera GT
Детайли за колата: Е61

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от pakata » 05 Фев 2018, 21:38

https://youtu.be/gaGQd6WweEo

Нещо такова се получава при мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от toncho83 » 06 Фев 2018, 8:49

Издърпай коланите и ги провери дали са мокри.Провери тавана сух ли е?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от Драгослав » 06 Фев 2018, 10:17

Колега провери си изолацията на вратата/вратите. При мен така беше мокро (Е46 седан).Залепих изолацията със силикон и проблема бе решен. Предполагам на Е61 изолацията във вратите е същата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 12.12.2007
Местоположение: Barcelona
Кара: 2005/525D
Мечтае да кара: Carrera GT
Детайли за колата: Е61

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от pakata » 06 Фев 2018, 12:30

Тавана е сух,багажника е сух. Има ли вариант от пред да влиза някъде и по пода да стига чак назад? На нивото на вратите мокета е сух ,ако идва от вратите би трябвало да е мокро там. Ходих на мивка и не ми направи впечатление да тече от вратите. Все още вали,колата е на сухо вече и като спре ще разглобя корите и пода да го подсуша добре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от vangelov » 06 Фев 2018, 15:50

Това ми прилича на проблем, който се оказа при мен. Тръбичката за течноста за миене задно стъкло на Е36 минава през пасажерската част. Оказа се начупена. Не съм сигурен на Е61 откъде минава, но е добре и това да се провери. Дано съм бил полезен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 12.12.2007
Местоположение: Barcelona
Кара: 2005/525D
Мечтае да кара: Carrera GT
Детайли за колата: Е61

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от pakata » 07 Фев 2018, 20:21

Казанчето за чистачки е празно ,няма как да влиза от там , днес разглобих половината под,беше пълно с вода
Изображение
Изображениеподсуших горе - долу. Сипах вода обилно да видя от къде може да влиза и няма признаци за теч ,единствено сълзи между кората на вратата и ламарината на вратата
от пред Изображение
и от зад Изображение
,но не мога да си обясня как от там може да влезе вода. Смятате ли че от там може да се напълни толкова вода при обилен валеж? Струва ми се ,че от там дето капе между кората няма как да влезе вътре в купето. Утре ще разглобя корите и ще видя изолацията на корите дали има щети.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от sannikolaus » 07 Фев 2018, 20:59

Колега, свали корите на вратите и залепи изолацията под тях със силикон и всичко ще е ОК. Водата от мокета най-добре я изсмучи с прахосмукачка с такава функция и за да изсъхне най бързо сложи за през нощта по един памперс за възрастни отпред и отзад за да издърпа останалата влага. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от pinko_23 » 08 Фев 2018, 9:33

Колега ако имаш шибидах се смени оплътненията задължително и прегледай отводнителните канали. Другото което можеш да провериш е отпред при двигателят където седят въздушните филтри под тях махни всички пластмаси и провери да не са запушени отводнителнитеканали с листа. И последна опция махаш седалки и мокет и подът е пълен с едни гумени тапички взимаш полиуратаново лепило и ги оплепях всичките, защото ако някоя се е отлепила отводнителният механизъм така е направен че като вали водата се оттича между пластмасите отдолу и пода на колата и много лесно се просмуква вода от мокета и мокри всичко. Това с вратите на корите е слабо вероятно ако не ти мокри празните пространства по вратите не е там проблема. Успех аз минах през всичко и бях стигнал до нервна криза докато реша проблема, отне ми близо седмица по цял ден четох и разглобявах какво ли не но стана. Гледай да си исушиш добре мокета че почва да мирише гадно в колата. Успех
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.06.2013
Пол: Мъж

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от vit1961 » 08 Фев 2018, 15:04

Колега, имах същия проблем само че от другата страна. Беше се запушил дренажни отвор който се намира под под калника на десна предна гума. Най-вероятно имаш запушен дренажен отвор който се намира под спирачната помпа. От там по кабелите на алармата се пълни купето.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 12.12.2007
Местоположение: Barcelona
Кара: 2005/525D
Мечтае да кара: Carrera GT
Детайли за колата: Е61

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от pakata » 08 Фев 2018, 19:37

Видео на вратите преди. https://streamable.com/qvjgr
Снимка на врата след
Изображение
Залепих и ще изчакам един ден преди да тествам,почистих отходите покрай филтрите,имаше кал и листа,единствено не съм гледал пода от долу . И аз изгледах стотици видеота и изчетох много теми. Дано се е оправило ,ако не продължавам. Да наистина е голяма играчка ,ама и тоя мокет свалянето е мисия невъзможна. Как може БМВ да имат такива пропуски ,това и при Сеат го няма ,баси ....
П.п нямам шибидах.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от Драгослав » 09 Фев 2018, 9:15

Колега , когато имах този проблем с водата и на мен ми звучеше нелогично оттам да тече. То излиза ,че самата врата се пълни с вода и тази изолация не е само шумо ,но и хидро изолация,.,интересно инжинерно решение на гюнтер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 12.12.2007
Местоположение: Barcelona
Кара: 2005/525D
Мечтае да кара: Carrera GT
Детайли за колата: Е61

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от pakata » 09 Фев 2018, 15:17

Все още не намирам логика,изолацията е направена да не влиза във вратата , а от къде влиза там тогава? През уплътненията на стъклото ли? Баси дивотията... Ще тествам тия дни да видя оправило ли се е .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от pinko_23 » 09 Фев 2018, 16:45

pakata написа:Все още не намирам логика,изолацията е направена да не влиза във вратата , а от къде влиза там тогава? През уплътненията на стъклото ли? Баси дивотията... Ще тествам тия дни да видя оправило ли се е .


Колега не ти е от изолация, като махнеш излоцията в дъното на врата има тапа там се оттича водата нема как да прелее и да влезне вътре. Търси проблема от шибидаха, отводнителните канали и честно да ти кажа 99% съм сигурен че ти еот тапите на пода, като влезне вода и мокета почва да пие вода. Ако си от СФ на драго сърце може да срещнем и да ти обясня по обстойно.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 12.12.2007
Местоположение: Barcelona
Кара: 2005/525D
Мечтае да кара: Carrera GT
Детайли за колата: Е61

Re: Е61 Вода в купето

Мнение от pakata » 09 Фев 2018, 21:04

Колега,живея в Барселона. Благодаря за помощта на всички. Тея тапи едни черни гумени ли са ,мисля че видях една под педала на спирачката,кръгла и можеш да я натискаш като бутон. Ако може да кажеш местоположението им от шофьорската страна, мога да ги изолирам със силикон .

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook