пак за корекциите на дюзите

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

пак за корекциите на дюзите

Мнение от @2bar » 15 Яну 2018, 22:42

Опитвам се да запиша корекциите на дюзите при каране (с две думи log), става ама с променлив успех. Поради някаква незнайна за мен причина (обикновенно като съм спрял и разглеждам log-овете, двигателя работи) по някое време корекциите се изключват (усеща се по работата на двигателя) и в същото време всички показват 0.006 mg/Hub, което си е на практика нула (качвам и screenshot). Някой имал ли е подобрен проблем - калпав софтуер ли е, настройките на интерфейса ли са, или наистина по някое време изключват корекциите на дюзите?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: пак за корекциите на дюзите

Мнение от zvetiko » 16 Яну 2018, 8:37

Системата за отстраняване на колебанията в оборотите на отделните цилиндри работи до 3300об/мин и количество на впръсканото гориво в диапазон 2.5- 45мг/ход на буталото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: пак за корекциите на дюзите

Мнение от Z3Ro* » 16 Яну 2018, 9:48

Ако го прави само когато си закачил софта, вероятно е от него - опитай с друг, ако имаш вариант. Ако го прави и без да е закачена, според мен трябва да има нещо бърникано по софта на колата или има проблем с окабеляването на дюзите...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: пак за корекциите на дюзите

Мнение от @2bar » 16 Яну 2018, 19:44

zvetiko написа:Системата за отстраняване на колебанията в оборотите на отделните цилиндри работи до 3300об/мин и количество на впръсканото гориво в диапазон 2.5- 45мг/ход на буталото.


т'ва по какъв точно начин дава отговор на въпросът ми?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: пак за корекциите на дюзите

Мнение от @2bar » 16 Яну 2018, 19:47

Z3Ro* написа:Ако го прави само когато си закачил софта, вероятно е от него - опитай с друг, ако имаш вариант. Ако го прави и без да е закачена, според мен трябва да има нещо бърникано по софта на колата или има проблем с окабеляването на дюзите...


по софта не вярвам да има нещо бърникано (проверяват го на годишните прегледи). Кабелите на дюзите са нови. Остава софтуера да е бъгъв.
Надявах се, ако някой е минал по този път, да каже от какво може да е или да предложи друг софтуер за лог-файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: пак за корекциите на дюзите

Мнение от @2bar » 25 Яну 2018, 23:50

на някой ако му е интерсно,и следи темата, макар че не вярвам като гледам, колко отговора имам в темата......ама все пак се надявам, че все с някой ще мога да си пиша/говоря....

и преди го бях писал, че според мен стойностите на корекциите на дюзите в ИНПА са малко ала бала....не знам, на какво се дължи, може би на ниската скорост на опресняване, или може би на факта, че са моментни стойности и трудно може да се добие представа, какво точно става в двигателя....

както и да е, първият screen shot е от ИНПА. Ако трябва само по това да кажа, дали дюзите ми са наред. бил казал.....да. само,че като отворя шофьорската врата и чуя, как двигателят работи на празен ход....няма много общо с БМВ.

на другите screen schots съм представил корекциите на дюзите един път спрямо абсолютното време, и още един път спрямо оборотите на двигателя.
и както го гледам лично аз имам две дюзи за смяна - на 5ти и 6ти цилиндър.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: пак за корекциите на дюзите

Мнение от Z3Ro* » 26 Яну 2018, 8:00

Аз виждам само един шот - от Инпа... Може и моя тел. да е виновен, не знам. Но, ако се съмняваш в две дюзи, влез в аналог 5 на Инпа и виж как работи моторът без корекции - ако има проблем с две дюзи, трябва да усетиш прилично рязклащане...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: пак за корекциите на дюзите

Мнение от A9A » 26 Яну 2018, 10:49

Според мен всичко си е в нормата . 99% от точките на графиките са в приемливи граници. Карай си и когато усетиш проблем с мотора и той е породен от дюзите, тогава същите отиват на ремонт (то не, че има къде в БГ да ги ремонтират кадърно , но това е друга тема).
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook