РЕШЕНмотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 29.02.2012
Пол: Мъж
Кара: bmw 318 ci
Мечтае да кара: Dacia Logan hahaha

РЕШЕНмотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от iriney stoyanov » 07 Яну 2018, 15:04

Колеги имам следния проблем с 530д 218 к.с. Колата притриса на ниски обороти, когато има повисока консумация на ток, предимно когато е на климатик или парно. Когато пусна Парното и започва мотора да притриса на празен ход. Ходих къде ли не на диагностика. Казаха ми да сменя регулатора на рейла. Така и направих смених го с чисто нов оригинален, Проблема си остана, следтова се усъмниха в регулатора на гнп-то, и него смених с нов пак оригинал. Проблема остана без никъква промяна :banghead: . Друг специалист се усъмни в тампоните на мотора и тях смених с чисто нови и пак без промяна. Тествах и дюзите дадоха отлични стойности. След това се усъмниха във зареждането, там смених четките с релето на алтернатора и отново без промяна. След това отидох на следващия диагностик, той хвана, че повреме на работа на мотора на празен ход когато пусна парното и подгрева на задното стъкло и фаровете, дюзите губят връзка с компютъра на колата и мотора започва да тресе на празен ход. Усещам как когато колата започне да тресе, че мотора работи на богата смес, ако някой има информация относно темата нека сподели, хвърлих страшно много пари за този проблем без резултат и вече незнам какво да правя. моля за съвет.
Последна промяна iriney stoyanov на 05 Мар 2018, 10:05, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 i E60 N52B30AF
Мечтае да кара: Bmw 550 i xDrive

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от ristaka 82 » 21 Яну 2018, 16:54

Привет колега...
Има софтуерна опция за кореция на оборотите на двигателя ..... Може да се задава с колко да се повишават при включване на климатика...
Може и за постоянно да поддържа обороти каквито му зададеш +/- през 50 об.мин... Имаще няколко вариянти за корекции в различни режими за които в момента не се сещам...
Но според мен има вариянт и акумолатора ти да е с недостатъчен капацитет и да натоварва динамото , а то мотора и оборотите....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от Ненко Вранков » 21 Яну 2018, 18:53

Откъде си ?

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 29.02.2012
Пол: Мъж
Кара: bmw 318 ci
Мечтае да кара: Dacia Logan hahaha

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от iriney stoyanov » 21 Яну 2018, 19:46

От Перник съм, благодаря за отговора. Попринцип акумулатора май си заминава утре ще купя един и ще видим какво ще стане. Ако има някой с хубава диагностика нека поише ще си платя да ми кодира акумулатора и да разгледа какво се случва изцяло по колата, че в Перник майсторите взеха да ги дават много тежко и се нервирам.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 29.02.2012
Пол: Мъж
Кара: bmw 318 ci
Мечтае да кара: Dacia Logan hahaha

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от iriney stoyanov » 26 Фев 2018, 11:40

Колеги, проблема продължава с притрисането на мотора, купих нов акумулатор, проблема си остана. Подмених алтернатора с ново реле на зареждането и пак същото. Отидох на диагностика не излиза нищо нередно. Диагностика се усъмни в моторчето на парното и плочката която регулира степените на моторчето, смених и тях. Проблема пак си остана. На диагностиката излязоха грешки на ibs sensor i подгрев на горивния филтър. Дайте съвет моля, някой кадърен специалист в софия да погледне колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от r3s1s74nc3 » 28 Фев 2018, 1:04

Еха тука бая пари са хвръкнали на вятъра . Явно си един от малкото , който могат да си позволят подръжката на такъв автомобил .
Нещата който ми хрумват , че може да провериш , без да наливаш излишно още пари са :
- демпферна шайба
- компресия на всеки цилиндър
- ЕГР-а . Пробвай да го разкачиш напълно , да го изолираш като фактор .
- окабеляване до дюзите . Може да напръскаш буксите/конекторите с някакъв контактен спрей .
- изпускателната система , да опира някъде , при този тип товар
- оглед тампони кутия ( недей сменя , ако не са тотално скъсани . Виждал съм доста зле без никакви оплаквания от собствениците )

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 29.02.2012
Пол: Мъж
Кара: bmw 318 ci
Мечтае да кара: Dacia Logan hahaha

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от iriney stoyanov » 28 Фев 2018, 11:35

Благодаря колега за огговора, що проверя тези ваиянти, които си написал, относно егр-а, как да го отстряня само механично ли или трябва и софтуерно да се изключи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от laviatan » 28 Фев 2018, 12:18

iriney stoyanov написа:Благодаря колега за огговора, що проверя тези ваиянти, които си написал, относно егр-а, как да го отстряня само механично ли или трябва и софтуерно да се изключи?

Ако си решил да го разкараш трябва и механично и софтуерно :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от Dextuar » 28 Фев 2018, 15:41

Хмм, интересни хора са ти правили диагностика, жалко, че си хвърлил толкова пари на вятъра. Моят съвет е да си вземеш К-ДКАН и да си тестваш сам. Пробвай да се изключат корекциите на цилиндрите и кажи дали е същото тресене, проблема с тока също трябва да може да се хване на живи данни, въобще отиди на друг диагностик с поне ИНПА или най-добре ИСТА или си купи самият ти диагностика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от r3s1s74nc3 » 01 Мар 2018, 12:43

Относно ЕГР-а , сложи една метална плочка откъм изходящия колектор , просто за теста , не е нужно да го махаш софтуерно .

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 29.02.2012
Пол: Мъж
Кара: bmw 318 ci
Мечтае да кара: Dacia Logan hahaha

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от iriney stoyanov » 01 Мар 2018, 15:21

Колеги, благодаря за информацията, ще пробвам с егр-а, за диагностика ако,има някой от вас такава и е наблизо до Перник,нека пише ще го посетя на място и ще му платя ако може да ми прегледа колата, или споделете къде да отида при някой, който е наясно какво прави. Защото определено ми струва скъпо накадърността на "специалистите" в моя град.Като цяло съм сменил по колата заради този проблем- тампони на мотор, сензор на рейла, сензор високо налягане на гнп, моторче на парното и плочката за степените, термостат, филтър картерни газове, акумулатор, динамо, реле на зареждане, подгрев на горивен филтър, Ibs сензор, всички вакумни маркучи, дюзите са тествани също, половината кола подмених и без резултат. Наскоро ми казаха, че би могло да е от подгрева на горивния филтър, но и той е сменен как мислите?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от adovet » 01 Мар 2018, 15:28

iriney stoyanov написа:Колеги, благодаря за информацията, ще пробвам с егр-а, за диагностика ако,има някой от вас такава и е наблизо до Перник,нека пише ще го посетя на място и ще му платя ако може да ми прегледа колата, или споделете къде да отида при някой, който е наясно какво прави. Защото определено ми струва скъпо накадърността на "специалистите" в моя град.Като цяло съм сменил по колата заради този проблем- тампони на мотор, сензор на рейла, сензор високо налягане на гнп, моторче на парното и плочката за степените, термостат, филтър картерни газове, акумулатор, динамо, реле на зареждане, подгрев на горивен филтър, Ibs сензор, всички вакумни маркучи, дюзите са тествани също, половината кола подмених и без резултат. Наскоро ми казаха, че би могло да е от подгрева на горивния филтър, но и той е сменен как мислите?

ако искаш мини да и хвърля едно око

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от Trixster » 01 Мар 2018, 15:49

Колега пробвай да изключиш буксата на дебитомера и потвърди дали има същия проблем, когато пуснеш ел.консуматор, като парното или подгрев.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 29.02.2012
Пол: Мъж
Кара: bmw 318 ci
Мечтае да кара: Dacia Logan hahaha

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от iriney stoyanov » 01 Мар 2018, 16:14

adovet написа:
iriney stoyanov написа:Колеги, благодаря за информацията, ще пробвам с егр-а, за диагностика ако,има някой от вас такава и е наблизо до Перник,нека пише ще го посетя на място и ще му платя ако може да ми прегледа колата, или споделете къде да отида при някой, който е наясно какво прави. Защото определено ми струва скъпо накадърността на "специалистите" в моя град.Като цяло съм сменил по колата заради този проблем- тампони на мотор, сензор на рейла, сензор високо налягане на гнп, моторче на парното и плочката за степените, термостат, филтър картерни газове, акумулатор, динамо, реле на зареждане, подгрев на горивен филтър, Ibs сензор, всички вакумни маркучи, дюзите са тествани също, половината кола подмених и без резултат. Наскоро ми казаха, че би могло да е от подгрева на горивния филтър, но и той е сменен как мислите?

ако искаш мини да и хвърля едно око

Колега дай си тел. да се чуем и когато е удобно да ти я докарам

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 29.02.2012
Пол: Мъж
Кара: bmw 318 ci
Мечтае да кара: Dacia Logan hahaha

Re: мотора Тресе на празен ход при включване на парното е60

Мнение от iriney stoyanov » 02 Мар 2018, 21:52

Здравейте колеги днес,реших преди да се обадя на колегата от Перник, който си предложи услугите, започнах обстоен оглед по мотора, то не беше откачане на егр, то сваляне на колекори,чистене на егр, почистване на дебитомер, почистване всмукателен колектор и докато правя оглед на всичко възможно накрая забелязах че няколко вакумни маркуча са в много лошо състояние, както и маркуча от интеркулера към егр-а имаше много малка цепнатина. Както и да е отидох купих вакуумните маркучета, взех нов маркуч за егр-а, купих и нови гарнитурки за колектора, монтирах всичко, запалих колата да работи и започнах да чакам скапания проблем да се появи, колата работи 1 час на място и тресенето от мотора не се появи, подкарах я 50 км. няма го. Пускам парното, спирам го проблема го няма :bowdown: . Оттолкова много манипулации не разбрах какво е било. Както и да е колата в момента работи както трябва. Благодаря ви за съветите колеги. Проблема поне за сега е решен, за малко да си продам колата заради това тресене :D

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook