Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от FaceOff » 14 Фев 2019, 22:03

@kkashev

Не, не си имал, тази на 150 е била доста връщана, бъди сигурен, а тази на 500 хил ти е изглеждала прилично, защото всъщност масово са на повече.. и така.
Моточасове знам какво са, защото си сменям маслото на колата на моточасове, не на километри

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Speed_Am_All » 14 Фев 2019, 23:40

Nikolaev23 написа:Здравейте колеги :)

Предстои ми закупуване на Е60 с цел слагане на газов инжекцион. Прочетох разбира се за мотора който е 272 коня и директното впръскване и се спрях на този, който е преди него 258 конски сили. Можете ли да ми кажете , ако някой е гледал тази кола и вашето мнение ще съм много благодарен .
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9u8wdo
Колега не може ли да се намериш нещо по-добро за токова пари? Според мен е силно завишена цената. Само от любопитство колко км мислиш да и навъртиш на колата? Чудя се дали е оправдана инвестицията от 19к + 2к за газ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от FaceOff » 15 Фев 2019, 0:03

Speed_Am_All написа:
Nikolaev23 написа:Здравейте колеги :)

Предстои ми закупуване на Е60 с цел слагане на газов инжекцион. Прочетох разбира се за мотора който е 272 коня и директното впръскване и се спрях на този, който е преди него 258 конски сили. Можете ли да ми кажете , ако някой е гледал тази кола и вашето мнение ще съм много благодарен .
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9u8wdo
Колега не може ли да се намериш нещо по-добро за токова пари? Според мен е силно завишена цената. Само от любопитство колко км мислиш да и навъртиш на колата? Чудя се дали е оправдана инвестицията от 19к + 2к за газ.
То тази си има газ. В момента бензиновите Е60 са нещо като биткойн, на сутринта се събуждаш милионер :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 12.01.2018
Пол: Мъж
Кара: E60 530xi LCI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от k1netik » 15 Фев 2019, 0:40

Nikolaev23 написа:Здравейте колеги :)

Предстои ми закупуване на Е60 с цел слагане на газов инжекцион. Прочетох разбира се за мотора който е 272 коня и директното впръскване и се спрях на този, който е преди него 258 конски сили. Можете ли да ми кажете , ако някой е гледал тази кола и вашето мнение ще съм много благодарен .
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9u8wdo


Колата не е фейс, не са описани някакви значими вложения в нея, екстрите са средна работа. Цената е нереално висока при така поставените параметри.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Speed_Am_All » 15 Фев 2019, 1:31

FaceOff написа:
Speed_Am_All написа:
Nikolaev23 написа:Здравейте колеги :)

Предстои ми закупуване на Е60 с цел слагане на газов инжекцион. Прочетох разбира се за мотора който е 272 коня и директното впръскване и се спрях на този, който е преди него 258 конски сили. Можете ли да ми кажете , ако някой е гледал тази кола и вашето мнение ще съм много благодарен .
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9u8wdo
Колега не може ли да се намериш нещо по-добро за токова пари? Според мен е силно завишена цената. Само от любопитство колко км мислиш да и навъртиш на колата? Чудя се дали е оправдана инвестицията от 19к + 2к за газ.
То тази си има газ. В момента бензиновите Е60 са нещо като биткойн, на сутринта се събуждаш милионер :mhihi:
Хахаха, дано да е така, че и аз имам бензинова. Ама мойта май не е от тези дето се търсят, че не става на газ и няма пакет :)

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 15 Фев 2019, 9:36

Speed_Am_All написа:
Nikolaev23 написа:Здравейте колеги :)

Предстои ми закупуване на Е60 с цел слагане на газов инжекцион. Прочетох разбира се за мотора който е 272 коня и директното впръскване и се спрях на този, който е преди него 258 конски сили. Можете ли да ми кажете , ако някой е гледал тази кола и вашето мнение ще съм много благодарен .
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9u8wdo
Колега не може ли да се намериш нещо по-добро за токова пари? Според мен е силно завишена цената. Само от любопитство колко км мислиш да и навъртиш на колата? Чудя се дали е оправдана инвестицията от 19к + 2к за газ.


И на мен ми се струва завишена цената и ме притеснява единствено факта ,че от доста време стои тази обява и има доста разглеждания навсякъде. И не знам дали е защото е доста висока цената или вече са ходили хора да я гледат и не са я харесали. Вече месец и нещо ги следя обявите бензинки излизат рядко и все са без екстри на които държа да има , просто тази има доста неща + газ(не знам колко е добре да се взема кола вече с газ) с още един комплект джанти с гуми и е м пакет . Също ако може някой да ме посъветва голяма ли е разликата с 525 мотора , защото съм чувал че този 530 си е един от най-хубавите за Е60
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: E60 535d LCI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от kkashev » 15 Фев 2019, 10:31

Като гледам къде се поддържа колата, нищо чудно, че цената е висока. Човека си налива пари в нея за поддръжката и съответно си търси цена след която да не излезе много вътре или въобще, по-скоро не бърза и му е все тая дали ще я продаде. Не знам по колко вървят нов-внос в перфектно състояние на реални километри от първи собственик, уникат и прочие, ама ако са около 12-14, цената на тази си е напълно адекватна, ако написаното е реално. Само гумите, джнатите, газта и смяната на въпросните консумативи са 5к.

Е60 на 200к, на тези години при първоначална покупка няма да е малко.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 15 Фев 2019, 11:24

Ами честно да ти кажа варират от 11 до 15 някъде и вече в зависимост от екстрите. Примерно някаква която няма м пакет ,но изглежда сравнително добре с повечко екстри са около 14-15 .. след като и сложа газ и сменя консумативи и я регистрирам пак ще легне на същата цена. Но не знам кое е по-добре да отида да си я взема от Германия/Швейцария или да си я купя от тука.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: E60 535d LCI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от kkashev » 15 Фев 2019, 15:16

И в двата варианта има плюсове и минуси, ако взимаш от тук, регистрирана кола ще можеш да направиш по-дълго пробно шофиране, сервиз и прочие. Ако взимаш от чужбина също можеш, ама е малко по-сложно. Със сигурност една диагностика с теб, казват, че отдавна колите в Германия не са такива каквито са били. В крайна сметка има доста голяма доза късмет в цялото начинание, най-важното е да вземеш колата, която ти харесва, за да не съжаляваш за набити пари после в нея, а единствено да й се радваш :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от nickem » 15 Фев 2019, 17:22

Двама души си купиха 550-ки в доста добро състояние и доста повече екстри миналата година за тези пари, едната е фейслифт. 8) За 535D-тата дори няма да споменавам...
Отделно, аз лично не бих взел бензин с газ, единствено ако си я избера аз и ми я сложат в сервиз, на който знам, че мога да разчитам, защото съм патил с такива истории. На него може да му е струвала 2К, но и на теб може да ти струва много разправии и нерви.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 15 Фев 2019, 17:37

Да прав си за това с газта и аз съм на същото мнение ,че по-добре да си взема нещо без газ и след това аз да си я сложа. Значи остава варианта да следя за нов внос или някоя в Германия или в Швейцария :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.02.2019
Кара: 10' 525d xDrive
Мечтае да кара: Стари и капризни италиянки

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bepcho » 15 Фев 2019, 19:39

След известно гледане и разглеждане се отказах от въпросната кола и като цяло модел с такъв мотор... ще продължа с гледането и по натам ще го решавам.... а тези пусти Ф11-ки много скъпи да му се не види :D :D :D

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 18 Фев 2019, 10:04

Колеги след премисляне на нещата с газови инжекциони и как съм се мъчил с газовия на предната кола май изобщо не ми се занимава и съм се насочил към дизеловия мотор 530d. Имам няколко питания .. кой според вас е по-добре фейслифта или преди това ? Също така d или xd , като доста хора ми казаха,че не ми трябва xdrive ? И някакъв съвет какво да гледам при закупуването макар,че със сигурност ще отида да я закача в бмв от където и да я взема :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от drago9205 » 18 Фев 2019, 10:57

Определено фейслифт, ако бюджета го позволява - двигателите в общи линии са едни исъщи преди/след фейса.
XD - вече е според нуждите ти/локацията/афинитетите и маршрутите зимата. Според мен на повечето хора по нашите ширини не им е нужен, но пък някои не искат да се ангажират с галене на газта и плавно ускорение зимата (разбира се, често чувството за сигурност е леко фалшиво - хубаво колата се засилва по-уверено, но после спирането е все тая независимо от предаването, та в някои случаи повишеното внимания само на задно може и да е от полза :D)

П.П. Прецени си добре и възможностите за поддръжка, като имаш предвид, че обслужването на xd си е по-скъпо, повечето от частите по окачването са грубо х2 като цена, имаш още 2 полуоски (които може да прещракат) и раздатка за обслужване, а разходът е около 1л отгоре (градско може и до 2).
П.П.2. Не сподели какъв годишен пробег целиш, че до някаква степен търсиш икономия откъм гориво.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 18 Фев 2019, 11:23

Някъде около 20 000 километра максимум най-вероятно правя пробез за година.За икономия на гориво не целя , просто бензиновите си харчат и бензинчето си е скъпо .. газта е добра алтернатива ,но съм патил доста от газови инжекциони. И аз така знам за xdrive , но все още се чудя относно facelift и преди това. Мои приятели са ми казвали ,че мотора който е 231 конски сили е по сполучлив от фейслифтовия .. не знам разбира се колко е вярно. Интересува ме и каква е разликата в скоростните кутии като надежност и подръжка .. преди фейслифта и тази която е с джойстика на фейслифта?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook