Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 12.01.2018
Пол: Мъж
Кара: E60 530xi LCI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от k1netik » 08 Мар 2019, 18:33

Заслужава си да я видиш. Тези за по 10-12 едва ли ще са фейслифтови и с толкова екстри. Макар и да е 525, лесно може да я ъпгрейднеш да стане 530, защото разликата във вървежа между двете е осезаема.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 8.03.2019
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Kostadin_Sofiq » 12 Мар 2019, 20:31

Много благодаря за бързия отговор и даденото мнение. В неделя се разходих до Плевен, момчето ми обърна много внимание. Колата наистина е без драскотина и всичко, както е описано. Цената ми е над определения бюджет обаче, а едва ли ще смъкне доволно. Според вас как е по-добре, да дам повече пари за добре гледана и на малко километри кола, или да взема по-евтина и с разликата в парите да си я стегна?

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 13 Мар 2019, 12:47

Според мен първия вариант е по-добре .. аз лично така направих преди 2 седмици.. Гледах колата да е на по-малко километри и що годе да е читава. Надявам се да съм уцелил и случил на кола. След като се върнах от Германия и колегата vld я видя .. всичко е нормално има някои дребни неща за смяна ,но няма как не купувам чисто нова кола :) Успех с покупката
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от madafaka_donkele » 13 Мар 2019, 13:52

Kostadin_Sofiq написа:Много благодаря за бързия отговор и даденото мнение. В неделя се разходих до Плевен, момчето ми обърна много внимание. Колата наистина е без драскотина и всичко, както е описано. Цената ми е над определения бюджет обаче, а едва ли ще смъкне доволно. Според вас как е по-добре, да дам повече пари за добре гледана и на малко километри кола, или да взема по-евтина и с разликата в парите да си я стегна?


Tи сериозно ли отидЕ, видЕ колата, харесА ти и не я взе :shock: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от nickem » 13 Мар 2019, 14:00

Kostadin_Sofiq написа:Много благодаря за бързия отговор и даденото мнение. В неделя се разходих до Плевен, момчето ми обърна много внимание. Колата наистина е без драскотина и всичко, както е описано. Цената ми е над определения бюджет обаче, а едва ли ще смъкне доволно. Според вас как е по-добре, да дам повече пари за добре гледана и на малко километри кола, или да взема по-евтина и с разликата в парите да си я стегна?

Колега, моя съвет е да си определиш тавана на финансите и да не се изхвърляш, защото дори най-поддържаната кола ще има разходи по нея. Специално тази е на доста малко километри, но с мотор, който харчи доста и не може да се кара на газ. Колко мислиш да я караш? Ако държиш да караш бензинова 5-ца, имай предвид и че точно тази конфигурация не е от най-динамичните.

За мен няма по-хубаво нещо от това да си стегнеш сам колата и да знаеш, че всичко е топ, но при Е60 това е просто невъзможно, цените на поддръжката са космически сравнение с цената на самата кола. Търси поддържана кола с история, дори да е на повече километри.

Прецени за какво ще я ползваш и колко време. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 8.03.2019
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Kostadin_Sofiq » 13 Мар 2019, 14:57

Благодаря на всички за изказаните мнения, всички са ми от помощ. Колебанията ми наистина са между това какво съм си харесал и дали мога да си го позволя. Хубавите автомобили са рядкост, особено в България, но си държат цена. От друга страна, времето си тече и всичко се амортизира. Е60 наистина не е евтина за поддръжка, но вече е на доста години, болежките се знаят и части се намират на всякъде. Въпреки всичко, трябва човек да е заделил поне още 2-3 к. лева над определения бюджет, което е нормално. Надявам се тази, или друга хубава кола да изникне, когато съм събрал достатъчно пари за да си я карам с кеф.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Emooo » 28 Мар 2019, 14:01

Kostadin_Sofiq написа:Благодаря на всички за изказаните мнения, всички са ми от помощ. Колебанията ми наистина са между това какво съм си харесал и дали мога да си го позволя. Хубавите автомобили са рядкост, особено в България, но си държат цена. От друга страна, времето си тече и всичко се амортизира. Е60 наистина не е евтина за поддръжка, но вече е на доста години, болежките се знаят и части се намират на всякъде. Въпреки всичко, трябва човек да е заделил поне още 2-3 к. лева над определения бюджет, което е нормално. Надявам се тази, или друга хубава кола да изникне, когато съм събрал достатъчно пари за да си я карам с кеф.

Ето ти хубава колега, пуснал съм я без пари. viewtopic.php?f=46&t=433198&p=4443861#p4443861
Tool - Fear Inoculum

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 14.03.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от gradinarq » 28 Мар 2019, 15:00

Здравейте, колеги! Спрял съм се на Е60 бензин - между 523 и 528.

Тази обява ми направи впечатление - https://www.cars.bg/offer/c2721017

Как ви се струва като цена и като цяло? Благодаря предварително :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от The_Bear » 28 Мар 2019, 19:43

Emooo написа:Ето ти хубава колега, пуснал съм я без пари. viewtopic.php?f=46&t=433198&p=4443861#p4443861

Чак ми се прииска да си купя и седан... Невероятна оферта! Единствения голям минус, че е 525, за по-лежерно каране.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 28 Мар 2019, 21:22

The_Bear написа:
Emooo написа:Ето ти хубава колега, пуснал съм я без пари. viewtopic.php?f=46&t=433198&p=4443861#p4443861

Чак ми се прииска да си купя и седан... Невероятна оферта! Единствения голям минус, че е 525, за по-лежерно каране.

Днес поне на петима мои авери изпратих снимките и описанието, направо не е за изпускане :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Speed_Am_All » 28 Мар 2019, 23:42

gradinarq написа:Здравейте, колеги! Спрял съм се на Е60 бензин - между 523 и 528.

Тази обява ми направи впечатление - https://www.cars.bg/offer/c2721017

Как ви се струва като цена и като цяло? Благодаря предварително :)
На снимки изглежда симпатична. CIC, завиващи фарове, подгрев, щори, изглежда реална година. Но тази кола е с N53 мотор. На газ не става. Дюзите и клапана на картерните газове са и слабост и са скъпи и не е оферта да се взимат втора ръка. Чувал съм и за проблеми с помпата на високото налягане. Но пък ако има сервизна история и са сменяни поне дюзите може да нямаш големи грижи. Но пък може относително лесно да се направи на 530i 272кс. 528i са американки, колите от щатите често са тоталки върнати към живота. Хубавото, че и това може да се провери по ВИН.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 14.03.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от gradinarq » 29 Мар 2019, 10:34

Speed_Am_All написа:
gradinarq написа:Здравейте, колеги! Спрял съм се на Е60 бензин - между 523 и 528.

Тази обява ми направи впечатление - https://www.cars.bg/offer/c2721017

Как ви се струва като цена и като цяло? Благодаря предварително :)
На снимки изглежда симпатична. CIC, завиващи фарове, подгрев, щори, изглежда реална година. Но тази кола е с N53 мотор. На газ не става. Дюзите и клапана на картерните газове са и слабост и са скъпи и не е оферта да се взимат втора ръка. Чувал съм и за проблеми с помпата на високото налягане. Но пък ако има сервизна история и са сменяни поне дюзите може да нямаш големи грижи. Но пък може относително лесно да се направи на 530i 272кс. 528i са американки, колите от щатите често са тоталки върнати към живота. Хубавото, че и това може да се провери по ВИН.


А това, че Е60 имат проблем с XDrive вярно ли е. Чух за някакви ремонти на полуоски? Сещаш ли се да има нещо друго там освен тях?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от nickem » 29 Мар 2019, 12:07

Speed_Am_All написа: Но пък може относително лесно да се направи на 530i 272кс.

На мен би ми било интересно някой, който го е правил да сподели детайли за процедурата. 530 може да е същия блок, но е с различен колектор, глава, компютър, а вероятно и доста други неща. Като гледам повечето сайтове дори нямат ремап за този мотор, а където има ги докарват до 235-250кс. Лично за мен е доста спрял мотор това и ако може да се докара до 530 поне няма да е лошо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Speed_Am_All » 29 Мар 2019, 12:49

nickem написа:
Speed_Am_All написа: Но пък може относително лесно да се направи на 530i 272кс.

На мен би ми било интересно някой, който го е правил да сподели детайли за процедурата. 530 може да е същия блок, но е с различен колектор, глава, компютър, а вероятно и доста други неща. Като гледам повечето сайтове дори нямат ремап за този мотор, а където има ги докарват до 235-250кс. Лично за мен е доста спрял мотор това и ако може да се докара до 530 поне няма да е лошо.
Един колега наскоро кодира такава кола. Мисля че глава с двата вануса и смукателен колектор е достатъчно. Колегата каза че ще стане още по лесно (за кодиране) и ако се вземе и екуто на мотора от донора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Emooo » 30 Мар 2019, 7:40

Exclusive89 написа:
The_Bear написа:
Emooo написа:Ето ти хубава колега, пуснал съм я без пари. viewtopic.php?f=46&t=433198&p=4443861#p4443861

Чак ми се прииска да си купя и седан... Невероятна оферта! Единствения голям минус, че е 525, за по-лежерно каране.

Днес поне на петима мои авери изпратих снимките и описанието, направо не е за изпускане :)

Продадена е вече на първия които доиде да я види
Tool - Fear Inoculum

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook