Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vld » 18 Фев 2019, 15:37

Nikolaev23 написа:Някъде около 20 000 километра максимум най-вероятно правя пробез за година.За икономия на гориво не целя , просто бензиновите си харчат и бензинчето си е скъпо .. газта е добра алтернатива ,но съм патил доста от газови инжекциони. И аз така знам за xdrive , но все още се чудя относно facelift и преди това. Мои приятели са ми казвали ,че мотора който е 231 конски сили е по сполучлив от фейслифтовия .. не знам разбира се колко е вярно. Интересува ме и каква е разликата в скоростните кутии като надежност и подръжка .. преди фейслифта и тази която е с джойстика на фейслифта?

Мотора е 100% еднакъв, няма с какво да е по добър или по лош, на фейслифтовите компа ДДЕ е по нов, скоростната кутия няма нищо общо в поведението при фейса е много по добра, по бърза по здрава и прочие. Повечето детски болести при модела са отстранени.
Фаровете светят в пъти по добре и са по красиви, ангелските очи могат да се ползват за дневни светлини, на пре фейс не става защото са много слаби.
Навигацията е подобрена версия, дори да е с ЦЦЦ пак е по бърза от префейсовата.
Ако успееш да купиш кола 2009та година ще е с CIC навигация, която е като в първите F10.
Ако решиш да е фейсова по добре да е 530д, при фейслифтовите 525д е с по малката скоростна кутия и ако я натискаш ще се предаде по бързо.
Общо взето това е, като прибавим и това, че фейсовия 530д е с възможно най големите дюзи и подлежи на доста сериозен тунинг с много по малко средства просто не намирам нито една причина да си купиш префейс при положение че парите не те ограничават :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от BorislavB » 18 Фев 2019, 16:13

Като за начало да каже и какъв е бюджета,че да не вземе някой фейс за 14к и после...
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 18 Фев 2019, 16:43

Благодаря за изчерпателния отговор . Заделил съм към 15-16к за Е60 .. гледам,че фейслифт има и за 12-13к .. бюджета ми е някъде към средата нито най-евтините , нито най-скъпите.. може би са малко за фейслифт не знам. Събирам мнения , защото знаете всеки е на различно мнение за някои неща. Един познат скоро каза,че кутията с джойстика не била по здрава от другата . И искам да разбера кое е вярното от хора ,които карат такива коли :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: E60 535d LCI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от kkashev » 18 Фев 2019, 17:12

Подкрепям горния коментар, фейс трябва да е 16-17+

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 12.01.2018
Пол: Мъж
Кара: E60 530xi LCI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от k1netik » 18 Фев 2019, 20:42

Бих добавил още един съвет при избора на фейслифт кола. Малко е смешен ама за съжаление в такава действителност живеем. Ако харесаният езкемпляр има някоя от следните екстри:

S609A Navigation system Professional;
S710A M leather steering wheel или S255A Sports leather steering wheel;
S524A Adaptive Headlights,

то освен цялостния подбор на колата, трябва да се обърне внимание и за гараж/паркомясто, където тя да се съхранява. Въпросните опции се "берат" от колата без много мъка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bokouser » 18 Фев 2019, 21:16

Влади го е написал изчерпателно, заслужава си да го прегледаш още веднъж :D
За моторите 218, 231, 235 веднага ти казвам - народопсихологията на българина е такава, че най-добрия мотор е този, който самия той притежава (всъщност не само с колите е така).
А пък за скоростната кутия, за първи път чета някой да има съмнение в предимствата на фейсовата кутия, за нея съм чел суперлативи и във форумите на други марки. Но нека да позная - твоя познат притежава префейс кола и тя е напълно съвършена :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 19 Фев 2019, 9:11

535 има този мой познат ,но там нещата стоят различно , а и не се знае той в какво състояние я е купил колата. Иначе да с подземно паркомясто съм у нас и охраняем паркинг на работа , което 90% от времето ще е що годе на добро място. Пичове много ви благодаря с отговорите и съветите, надявам се скоро да взема нещо и най-вече се надявам да е запазено :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 19 Фев 2019, 9:14

И последно нещо. Извинявам се ,че е в друг отговор след като го постнах се сетих , а все още чакам одобрение ,за да се публикува . Може ли някой да ме насочи към тема във форума или линк , за да прочета за някаква що годе добра диагностика за бмв в специалност Е60 , за да си купя и ако вземам от някъде където няма представителства на бмв или сервизи да мога да си я закача сам :) Предварително ви благодаря
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vld » 19 Фев 2019, 9:18

Nikolaev23 написа:Благодаря за изчерпателния отговор . Заделил съм към 15-16к за Е60 .. гледам,че фейслифт има и за 12-13к .. бюджета ми е някъде към средата нито най-евтините , нито най-скъпите.. може би са малко за фейслифт не знам. Събирам мнения , защото знаете всеки е на различно мнение за някои неща. Един познат скоро каза,че кутията с джойстика не била по здрава от другата . И искам да разбера кое е вярното от хора ,които карат такива коли :)

Ето ти една с доста прилично оборудване:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... dbfe89f58a
Разцъкай немското мобиле, гледай коли предимно от частни лица, с тия ниско тарифни полети нещата стават много лесно в наши дни.
Един бърз поглед показва, че между 6-7к евро можеш да вземеш относително добра кола в диапазона 200-300к км.
Сменяш и веригите после и си караш с усмивка на лицето :yes:
Търсенето е само за седан на задно:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... MATIC_GEAR
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vld » 19 Фев 2019, 9:25

Nikolaev23 написа:И последно нещо. Извинявам се ,че е в друг отговор след като го постнах се сетих , а все още чакам одобрение ,за да се публикува . Може ли някой да ме насочи към тема във форума или линк , за да прочета за някаква що годе добра диагностика за бмв в специалност Е60 , за да си купя и ако вземам от някъде където няма представителства на бмв или сервизи да мога да си я закача сам :) Предварително ви благодаря

Трябва ти K+Dcan кабел и като софтуер ISTA-D за да можеш да и правиш диагностика сам, има добро приложение за телефон с андроид, казва се Btool Expert струва 22лв. в Google Play.
Разбира се трябва да знаеш какво да гледаш като показатели, че иначе само с четене за грешки нищо няма да направиш. :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 19 Фев 2019, 9:44

Благодаря ти .. сега ще се поразровя за тази диагностика. Да разбира се ще поразпитам приятели , които се занимават с това да ми кажат какво трябва да се гледа и т.н :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bmw55 » 19 Фев 2019, 13:11

Колеги трябва ми спешно помощ, ако все още е останал някой, който може да каже по VIN какво има в официалното представителство. Прибирам се от път и няма как да мина. Автомобила е супер от първи собственик, но нещо шофьорската седалка ми е прекалено омачкана за 300к. Няма я на обява, защото не е обявявана аз съм първия, който я гледа и ако не я взема тогава ще я пускат.
Разбира се плащам си за тази услуга, не търся подаръци.
Ще съм много благодарен.
Бъди честен пък да става квото ще

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 20 Фев 2019, 10:00

Колеги гледах някакво бмв в Германия за закупуване E60 530D на което пише в описанието ,че светела няква лампа за DPF . При такива проблеми какво ще ми препоръчате .. знам ,че се маха по-принцип DPF ще се оправят ли тея грешки , които прави ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от nickem » 20 Фев 2019, 10:52

Не, не се маха DPF-a. Колата е направена да работи с DPF и като има проблем с него се решава.
Може да свети лампата че е се е запушил, може да не бачка изцяло и да е да е за смяна. Смяната на DPF-a е сума, която няма да ти хареса, така че е хубаво да се знае какъв точно е проблема, преди да я вземеш.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 20 Фев 2019, 10:57

Ясно добре а има ли начин ако не свети никаква грешка за DPF да се разбере в какво състояние е ? Някакви симптоми на колата ?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: jordan00

Последни теми
Facebook