Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от zAcK » 10 Яну 2018, 15:25

dextuar написа:Да го махаш това грозно CCC :mhihi: !!!



Ще дойде и неговия ред :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от BorislavB » 10 Яну 2018, 16:04

Колега пусни някоя снимка де не се скръндзи. На какъв двигател се спря?

CIC ти е задължителен при толкова много екстри.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от dir2cas » 10 Яну 2018, 18:45

zAcK, дай VIN направо да я видим... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

п.с. Честито, със здраве да си я караш и безаварийно, па некоя снимка в съответната тема няма да е лошо да покажеш.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.01.2018
Пол: Мъж

Въпрос относно покупка на 530xd?

Мнение от db88 » 11 Яну 2018, 10:17

Здравейте, колеги! Нов съм във форума и тъй като ми предстои много важна стъпка (поне за мен е такава) смяна на автомобила бих искал да се допитам до вас. Няма да ви разпитвам за модела който съм избрал, защото съм чел достатъчно и съм се информирал за важните за мен неща. НО, остава огромния въпрос има ли смисъл? И сега ще поясня какво имам предвид. Живял съм в Германия 5 години наскоро се прибрах в България, но тъй като ще имам още няколко пътувания до там докато си оправя нещата съм решил да си докарам една кола. Намерил съм такава каквато искам 530xd колата е в много добро състояние на 89.000км със сервизна книжка от първия собственик ще я взема, не е от автокъща 2009г. е произведена. Дотук добре, но цената на такъв автомобил е около 13-14 хиляди ЕВРО и идва момента в който в главата ми изниква въпроса: Има ли смисъл да дам 26-28хил. лева за кола която е почти на 10 години о тепърва започват големите проблеми и ремонти по нея? Да, вярно, че е на малко километри, но все пак е стара кола вече и не може това да не оказва влияние. Знам, че никой не може да реши вместо мен, но просто се допитвам за мнения, дали е рентабилна една такава покупка. Или пък е по-добре нещо по-ново за тези пари да се вземе съответно не толкова луксозно и "наточено" както се казва? Също така бих приел и съвети за друг модел в този ценови диапазон, който би бил по-удачен в случая.
Благодаря предварително на отзовалите се!

Поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 11 Яну 2018, 20:32

Здравей колега, големите проблеми може би ще започнат след 200 - 300к км. ако е поддържана както трябва и ако се поддържа както трябва. Цената верно не е ниска, но км. са малко и ако е с повечко екстри си заслужава парите (според мен) все пак е от последните Е60тки... А за избора на такава кола как да ти кажем колега ти си решаваш... в България как ще се кара колата, ако се кара само граЦко може и нещо компактно с по - малък мотор :dunno: а ако ще пътуваш и извън града Е60тката е перфектна. В този ценови диапазон можеш да избереш много други коли напраимер А6, Е класа и т.н. и т.н. даже може и нова кола да си купиш нещо като Дачия :mhihi:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от zAcK » 11 Яну 2018, 20:36

Лично аз бих взел подобен автомобил от Германия със сервизна история без да се замисля :!:
Ако колата не е стояла в някоя нива :mhihi: няма какви проблеми и големи ремонти тепърва да започват ;)
Кое точно те притеснява и мислиш, че ще се развали? Колата в BMW ли е поддържана?
Тук има колеги с автомобили на по 400-500 000 км., които са поддържани добре и колегите си ги карат :bchug:

P.S. Моята бившата 520-ка е на над 500 000, след градушка и още я карат :mhihi: Всичко е въпрос на поддръжка :!:

За колегите дето питаха - взех 535d, ама ще го покажа, като го регна и обслужа както си трябва :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vld » 11 Яну 2018, 21:13

db88 написа:Здравейте, колеги! Нов съм във форума и тъй като ми предстои много важна стъпка (поне за мен е такава) смяна на автомобила бих искал да се допитам до вас. Няма да ви разпитвам за модела който съм избрал, защото съм чел достатъчно и съм се информирал за важните за мен неща. НО, остава огромния въпрос има ли смисъл? И сега ще поясня какво имам предвид. Живял съм в Германия 5 години наскоро се прибрах в България, но тъй като ще имам още няколко пътувания до там докато си оправя нещата съм решил да си докарам една кола. Намерил съм такава каквато искам 530xd колата е в много добро състояние на 89.000км със сервизна книжка от първия собственик ще я взема, не е от автокъща 2009г. е произведена. Дотук добре, но цената на такъв автомобил е около 13-14 хиляди ЕВРО и идва момента в който в главата ми изниква въпроса: Има ли смисъл да дам 26-28хил. лева за кола която е почти на 10 години о тепърва започват големите проблеми и ремонти по нея? Да, вярно, че е на малко километри, но все пак е стара кола вече и не може това да не оказва влияние. Знам, че никой не може да реши вместо мен, но просто се допитвам за мнения, дали е рентабилна една такава покупка. Или пък е по-добре нещо по-ново за тези пари да се вземе съответно не толкова луксозно и "наточено" както се казва? Също така бих приел и съвети за друг модел в този ценови диапазон, който би бил по-удачен в случая.
Благодаря предварително на отзовалите се!

Поздрави.
Няма какво да ги мислиш колега, щом колата ти харесва и е с истинска история на толкова малко километри си струва всяко евро. Тук такива коли няма пълно е само с морги от Италия на по 500000 за по 17 000лв.
Аз миналата година взех моята за 10000е а е 2007г. Но беше на 144000км. Доста хора ми казваха че били много че не струвала толкова и какво ли не, но аз не съжалявам, колата е в топ кондиция минах 20000 за по малко от година и съм супер доволен :yes:

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 6.06.2007

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vazioo » 12 Яну 2018, 13:51

Здравейте колеги, не зная дали е тук мястото(ако не, моля модераторите да изтрият поста), някой гледал ли е този кола ? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11502917302799145&slink=5si6op Седи от доста време, по вин си излизат екстрите които са вписани в обявата. Като цяло според вас дали си заслужава, готов съм да налея 3-4к допълнително за обслужване от-до (масла,ремъци,вериги,термостати,торк и прочие) ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Въпрос относно покупка на 530xd?

Мнение от firstduo93 » 12 Яну 2018, 14:15

db88 написа:Здравейте, колеги! Нов съм във форума и тъй като ми предстои много важна стъпка (поне за мен е такава) смяна на автомобила бих искал да се допитам до вас. Няма да ви разпитвам за модела който съм избрал, защото съм чел достатъчно и съм се информирал за важните за мен неща. НО, остава огромния въпрос има ли смисъл? И сега ще поясня какво имам предвид. Живял съм в Германия 5 години наскоро се прибрах в България, но тъй като ще имам още няколко пътувания до там докато си оправя нещата съм решил да си докарам една кола. Намерил съм такава каквато искам 530xd колата е в много добро състояние на 89.000км със сервизна книжка от първия собственик ще я взема, не е от автокъща 2009г. е произведена. Дотук добре, но цената на такъв автомобил е около 13-14 хиляди ЕВРО и идва момента в който в главата ми изниква въпроса: Има ли смисъл да дам 26-28хил. лева за кола която е почти на 10 години о тепърва започват големите проблеми и ремонти по нея? Да, вярно, че е на малко километри, но все пак е стара кола вече и не може това да не оказва влияние. Знам, че никой не може да реши вместо мен, но просто се допитвам за мнения, дали е рентабилна една такава покупка. Или пък е по-добре нещо по-ново за тези пари да се вземе съответно не толкова луксозно и "наточено" както се казва? Също така бих приел и съвети за друг модел в този ценови диапазон, който би бил по-удачен в случая.
Благодаря предварително на отзовалите се!

Поздрави.


За мен категорично не . Аз лични бих си купил бмв 630 за 20 бона и бих отделил няколко бона за ремонти , вместо да ги дам всичките за 5-та серия макар и на малко километри . Ама все пак ти си решаваш :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 28.09.2009
Пол: Мъж
Кара: Колело и B58

Re: Въпрос относно покупка на 530xd?

Мнение от julkata1 » 12 Яну 2018, 14:54

db88 написа:Здравейте, колеги! Нов съм във форума и тъй като ми предстои много важна стъпка (поне за мен е такава) смяна на автомобила бих искал да се допитам до вас. Няма да ви разпитвам за модела който съм избрал, защото съм чел достатъчно и съм се информирал за важните за мен неща. НО, остава огромния въпрос има ли смисъл? И сега ще поясня какво имам предвид. Живял съм в Германия 5 години наскоро се прибрах в България, но тъй като ще имам още няколко пътувания до там докато си оправя нещата съм решил да си докарам една кола. Намерил съм такава каквато искам 530xd колата е в много добро състояние на 89.000км със сервизна книжка от първия собственик ще я взема, не е от автокъща 2009г. е произведена. Дотук добре, но цената на такъв автомобил е около 13-14 хиляди ЕВРО и идва момента в който в главата ми изниква въпроса: Има ли смисъл да дам 26-28хил. лева за кола която е почти на 10 години о тепърва започват големите проблеми и ремонти по нея? Да, вярно, че е на малко километри, но все пак е стара кола вече и не може това да не оказва влияние. Знам, че никой не може да реши вместо мен, но просто се допитвам за мнения, дали е рентабилна една такава покупка. Или пък е по-добре нещо по-ново за тези пари да се вземе съответно не толкова луксозно и "наточено" както се казва? Също така бих приел и съвети за друг модел в този ценови диапазон, който би бил по-удачен в случая.
Благодаря предварително на отзовалите се!

Поздрави.

Колега, това че си харесал Е60 от Германия е много добре, преди да се довериш на сляпо си напиши домашното. Говори със собственика и се разберете за преглед в БМВ сервиз, там ще се види дали колата е ок, малкото километри е супер но все пак похарчи едни 60-80 евро преди да дадеш 13к :mhihi: БМВ на старо не е рентабилна покупка, тя е по-скоро емоционална и импулсивна, но все пак ако искаш рентабилна кола може да си купиш за тези пари чисто нова но от друга марка. За съжаление малко са подобните марки които ще ти донесат емоция, удоволствие от шофирането и тн. Сам трябва да прецениш дали търсиш лимузина от класа на Е60, аз лично след 2 години с 535д (споменавам го защото тук има колеги които споделят мнение без да притежават Е60) не искам да слизам от нея, не искам да карам отново 3та серия, и не смятам да си си купувам БМВ без битурбо. 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Ganchev__ » 12 Яну 2018, 15:28

vazioo написа:Здравейте колеги, не зная дали е тук мястото(ако не, моля модераторите да изтрият поста), някой гледал ли е този кола ? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11502917302799145&slink=5si6op Седи от доста време, по вин си излизат екстрите които са вписани в обявата. Като цяло според вас дали си заслужава, готов съм да налея 3-4к допълнително за обслужване от-до (масла,ремъци,вериги,термостати,торк и прочие) ?

Назад в темата писаха за нея, беше на около 400к км по спомен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Въпрос относно покупка на 530xd?

Мнение от zaharia » 12 Яну 2018, 15:37

julkata1 написа:
db88 написа:Здравейте, колеги! Нов съм във форума и тъй като ми предстои много важна стъпка (поне за мен е такава) смяна на автомобила бих искал да се допитам до вас. Няма да ви разпитвам за модела който съм избрал, защото съм чел достатъчно и съм се информирал за важните за мен неща. НО, остава огромния въпрос има ли смисъл? И сега ще поясня какво имам предвид. Живял съм в Германия 5 години наскоро се прибрах в България, но тъй като ще имам още няколко пътувания до там докато си оправя нещата съм решил да си докарам една кола. Намерил съм такава каквато искам 530xd колата е в много добро състояние на 89.000км със сервизна книжка от първия собственик ще я взема, не е от автокъща 2009г. е произведена. Дотук добре, но цената на такъв автомобил е около 13-14 хиляди ЕВРО и идва момента в който в главата ми изниква въпроса: Има ли смисъл да дам 26-28хил. лева за кола която е почти на 10 години о тепърва започват големите проблеми и ремонти по нея? Да, вярно, че е на малко километри, но все пак е стара кола вече и не може това да не оказва влияние. Знам, че никой не може да реши вместо мен, но просто се допитвам за мнения, дали е рентабилна една такава покупка. Или пък е по-добре нещо по-ново за тези пари да се вземе съответно не толкова луксозно и "наточено" както се казва? Също така бих приел и съвети за друг модел в този ценови диапазон, който би бил по-удачен в случая.
Благодаря предварително на отзовалите се!

Поздрави.

Колега, това че си харесал Е60 от Германия е много добре, преди да се довериш на сляпо си напиши домашното. Говори със собственика и се разберете за преглед в БМВ сервиз, там ще се види дали колата е ок, малкото километри е супер но все пак похарчи едни 60-80 евро преди да дадеш 13к :mhihi:

И според мен преглед при закупуване, особено ако ще се дават толкова много пари е повече от задължителен! Най-малкото ако има сериозни проблеми по колата може евентуално да се хванат не само в сервиза, но и от реакцията на собственика, макар, че обикновено ако се купува там от частно лице и особено германец не би трябвало да се очаква. Най-добре е човек да се застрахова, за да не се сърди после на себе си. В BMW едва ли ще му вземат само 60-80е, но може да отиде в TÜV те правят такива прегледи на подобни цени.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 28.09.2009
Пол: Мъж
Кара: Колело и B58

Re: Въпрос относно покупка на 530xd?

Мнение от julkata1 » 12 Яну 2018, 16:46

zaharia написа:
julkata1 написа:
db88 написа:Здравейте, колеги! Нов съм във форума и тъй като ми предстои много важна стъпка (поне за мен е такава) смяна на автомобила бих искал да се допитам до вас. Няма да ви разпитвам за модела който съм избрал, защото съм чел достатъчно и съм се информирал за важните за мен неща. НО, остава огромния въпрос има ли смисъл? И сега ще поясня какво имам предвид. Живял съм в Германия 5 години наскоро се прибрах в България, но тъй като ще имам още няколко пътувания до там докато си оправя нещата съм решил да си докарам една кола. Намерил съм такава каквато искам 530xd колата е в много добро състояние на 89.000км със сервизна книжка от първия собственик ще я взема, не е от автокъща 2009г. е произведена. Дотук добре, но цената на такъв автомобил е около 13-14 хиляди ЕВРО и идва момента в който в главата ми изниква въпроса: Има ли смисъл да дам 26-28хил. лева за кола която е почти на 10 години о тепърва започват големите проблеми и ремонти по нея? Да, вярно, че е на малко километри, но все пак е стара кола вече и не може това да не оказва влияние. Знам, че никой не може да реши вместо мен, но просто се допитвам за мнения, дали е рентабилна една такава покупка. Или пък е по-добре нещо по-ново за тези пари да се вземе съответно не толкова луксозно и "наточено" както се казва? Също така бих приел и съвети за друг модел в този ценови диапазон, който би бил по-удачен в случая.
Благодаря предварително на отзовалите се!

Поздрави.

Колега, това че си харесал Е60 от Германия е много добре, преди да се довериш на сляпо си напиши домашното. Говори със собственика и се разберете за преглед в БМВ сервиз, там ще се види дали колата е ок, малкото километри е супер но все пак похарчи едни 60-80 евро преди да дадеш 13к :mhihi:

И според мен преглед при закупуване, особено ако ще се дават толкова много пари е повече от задължителен! Най-малкото ако има сериозни проблеми по колата може евентуално да се хванат не само в сервиза, но и от реакцията на собственика, макар, че обикновено ако се купува там от частно лице и особено германец не би трябвало да се очаква. Най-добре е човек да се застрахова, за да не се сърди после на себе си. В BMW едва ли ще му вземат само 60-80е, но може да отиде в TÜV те правят такива прегледи на подобни цени.


Ами точно толкова взимат, ако уцелиш сезонна проверка/промо, както бях аз беше 65 евро, март 2017, BMW Vogl. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Въпрос относно покупка на 530xd?

Мнение от zaharia » 12 Яну 2018, 17:09

julkata1 написа:
Ами точно толкова взимат, ако уцелиш сезонна проверка/промо, както бях аз беше 65 евро, март 2017, BMW Vogl. :mhihi:

Щом казваш колега е така, аз нямам опит, не смея да ходя във фирмени сервизи на BMW, на мен в ÖAMTC в Австрия ми взеха 64е за подобен преглед 2015г. Проверявал съм за Германия миналата година, най евтино беше в TÜV.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Въпрос относно покупка на 530xd?

Мнение от sssssl » 12 Яну 2018, 18:44

db88 написа:530xd колата е в много добро състояние на 89.000км със сервизна книжка от първия собственик ще я взема, не е от автокъща 2009г. е произведена. Дотук добре, но цената на такъв автомобил е около 13-14 хиляди ЕВРО

Поздрави.

В немското Мобиле намерих едно единствено 530 хд, под 100к км, на цена 19480 Е. Автокъща в Берлин.
Малко фантастично ми се вижда немец, 9 г. да плаща як данък за дизел, 4-5 пъти по-висок от тоя за бензин и да го кара по 10000 км годишно :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook