Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Spit-Fire » 04 Апр 2019, 17:08

Ще е хубаво и аз да ги забелязвам тези неща... :mhihi: Оглеждаме се за 530 значи.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 04 Апр 2019, 20:32

Фейс 25ца (3.0) е доста добър мАтор, не се притеснявай, ако изпадне нещо запазено. :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 15.03.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Def » 04 Апр 2019, 20:50

Здравейте,

Може ли мнения за тази обява: https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?ad ... s=2rwe1v61

Също така препоръки за добър сервиз в София за диагностика и поддръжка на Е60. На няколко места се споменава името Влади (добър ли е и координати).

Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 05 Апр 2019, 8:55

Здрасти колега .. малко по напред в мненията преди месец , два и аз се оглеждах за фейслифтовите 530-ки .. няколко колеги ми казаха ако търсиш фейслифт под 14-15 не очаквай да е много читава. Малко или много цената се явява като някакъв ориентир. Това ,че пише Спешно .. от 10 коли на 8 пише Спешно и не им вярвам. От снимките , което виждам ,че седалките не са комфортните .. също и е страшно мръсна вътре в краката на шофьора. От тука не мога да видя навигацията , но със сигурност не е CIC . На 99% съм сигурен,че няма и подгрев на седалките. Най-добре е на място да се види вече другите неща как са :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bmw55 » 05 Апр 2019, 10:02

Преди месец когато гледах автомобил за жена миг, ледах тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2694273530
Автомобила не е никак зле. Има някакви дреболии и да се вкарат едни 600-1000лв за неща по обслужването, не по тежки ремонти. Трябва да се сменят дискове предни и задни, реле подгреви, маншон скорости и ръчна, полиране на фарове(ако някой иска да са му като нови разбира се). Няма ДПФ има лек чип и километрите са реални 306к.
Ако някой търси ръчка фейс, за под тези пари може да я види мисля че ще му хареса. Аз не я взех само защото изпадна един седан, в който жена ми се влюби и каза това искам :lol:
Бъди честен пък да става квото ще

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Dextuar » 05 Апр 2019, 14:30

Nikolaev23 написа:Здрасти колега .. малко по напред в мненията преди месец , два и аз се оглеждах за фейслифтовите 530-ки .. няколко колеги ми казаха ако търсиш фейслифт под 14-15 не очаквай да е много читава. Малко или много цената се явява като някакъв ориентир. Това ,че пише Спешно .. от 10 коли на 8 пише Спешно и не им вярвам. От снимките , което виждам ,че седалките не са комфортните .. също и е страшно мръсна вътре в краката на шофьора. От тука не мога да видя навигацията , но със сигурност не е CIC . На 99% съм сигурен,че няма и подгрев на седалките. Най-добре е на място да се види вече другите неща как са :)

Извинявай за въпроса, ама като ти чета изискванията, ми става доста любопитно какъв бюджет би отделил за такава кола?

Щото много хора с претенции, ама като им се предостави такъв автомобил, и все парите не ги устройват ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 05 Апр 2019, 14:33

Dextuar написа:
Nikolaev23 написа:Здрасти колега .. малко по напред в мненията преди месец , два и аз се оглеждах за фейслифтовите 530-ки .. няколко колеги ми казаха ако търсиш фейслифт под 14-15 не очаквай да е много читава. Малко или много цената се явява като някакъв ориентир. Това ,че пише Спешно .. от 10 коли на 8 пише Спешно и не им вярвам. От снимките , което виждам ,че седалките не са комфортните .. също и е страшно мръсна вътре в краката на шофьора. От тука не мога да видя навигацията , но със сигурност не е CIC . На 99% съм сигурен,че няма и подгрев на седалките. Най-добре е на място да се види вече другите неща как са :)

Извинявай за въпроса, ама като ти чета изискванията, ми става доста любопитно какъв бюджет би отделил за такава кола?

Щото много хора с претенции, ама като им се предостави такъв автомобил, и все парите не ги устройват ;)


Аз моята ходих от Германия да си я купувам и дадох малко над 16 000 за колата. Не броя парите от закупуването до регистрацията :) Не знам може и аз да съм дал много пари за Е60 2008 година. Просто на базата от това , което гледах останах с такова впечатление :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 15.03.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Def » 14 Апр 2019, 17:05

Spit-Fire написа:Здравейте, колеги.

Някой да е ходил да гледа този автомобил https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=afa3dr

Като цяло 525 или 530 е по-добре да гледам?


Аз ходих да я гледам, но не беше толкова запазена, че да ми допадне. Според мен не става и километрите са въртени 100%. Иначе и аз съм повече за 530.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ajs2hv
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ajs2hv
Тия дветв в Пзарджик съм ги гледал и са много запазени (вътре и вънка са топ). И двете са с въртени километри (проверявал съм ги по VIN и ако някой иска мога да му изпратя файловете) и са на около 250 - 260 к реални километри.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 15.03.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Def » 14 Апр 2019, 17:12

Nikolaev23 написа:Здрасти колега .. малко по напред в мненията преди месец , два и аз се оглеждах за фейслифтовите 530-ки .. няколко колеги ми казаха ако търсиш фейслифт под 14-15 не очаквай да е много читава. Малко или много цената се явява като някакъв ориентир. Това ,че пише Спешно .. от 10 коли на 8 пише Спешно и не им вярвам. От снимките , което виждам ,че седалките не са комфортните .. също и е страшно мръсна вътре в краката на шофьора. От тука не мога да видя навигацията , но със сигурност не е CIC . На 99% съм сигурен,че няма и подгрев на седалките. Най-добре е на място да се види вече другите неща как са :)


Ходих да я гледам, но се оказа че е доста износена. Каква е тази CIC навигация.

Ще съм много благодарен ако някой ми препоръча добър сервиз в София за диагностика и поддръжка на Е60. За някакъв Никола на околовръстното, който работи само БМВ-та чух добри отзиви и мирафиори.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 1.04.2019
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Eurofast » 14 Апр 2019, 20:37

Колеги, кажете мнение за е60 от 2009г. дизел с 235 к.с. Нещо не намирам много информация за мотора. Колатае 4х4 автоматик. За скорости и 4х4 знам, че са здрави (някой ако знае нещо повече за колите от тези години),а и иж е фейс и детските болести трябва да са изчезнали. За двигателя дали е проблемен и доста ли е по скъп за обслужване от стария с 231 к.с. Примерно дюзите дали са по проблемни и скъпи (пиезо-кристални или каквото там се водят). Досега съм карал все бензинови коли, но след доста четене и съвети се отказах от бензинлва е60. Като цяло всякакво мнение е добре дошло, защото нямам опит нито с модела.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vld » 14 Апр 2019, 21:57

Eurofast написа:Колеги, кажете мнение за е60 от 2009г. дизел с 235 к.с. Нещо не намирам много информация за мотора. Колатае 4х4 автоматик. За скорости и 4х4 знам, че са здрави (някой ако знае нещо повече за колите от тези години),а и иж е фейс и детските болести трябва да са изчезнали. За двигателя дали е проблемен и доста ли е по скъп за обслужване от стария с 231 к.с. Примерно дюзите дали са по проблемни и скъпи (пиезо-кристални или каквото там се водят). Досега съм карал все бензинови коли, но след доста четене и съвети се отказах от бензинлва е60. Като цяло всякакво мнение е добре дошло, защото нямам опит нито с модела.

двата мотора са 100% еднакви, абсолютно всичките им части, това трябва да отговаря на въпросите те напълно.
Колите са хубави и здрави, стига да попаднеш на читав екземпляр.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 1.04.2019
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Eurofast » 14 Апр 2019, 22:51

Мерси. А забравих да попитам за някой колега или майстор/сервиз в Пазарджик, защото съм харесал и искам да гледам тази https://m.mobile.bg/details/11551281744897053 но само по VIN не бих дал толкова пари и искам да я погледне някой, дето разбира от тези коли, точно в Пазарджик не знам никой.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2019
Местоположение: Стара Загора/София
Пол: Мъж
Кара: E60 / E46
Мечтае да кара: M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Nikolaev23 » 15 Апр 2019, 9:41

Относно сервизите аз лично не съм доволен от мирафиори..не ти ги препоръчвам, ако ти е интересно защо и т.н пиши на лично и ще ти обясня .. не желая да спамя темата. Аз лично моята коло , когато трябва да правя нещо се допитвам до колегата vld , ако той знае някой читав сервиз в София нека ти каже .. моята кола в Стара Загора си я правя.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 15.03.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Def » 17 Апр 2019, 20:25

Здравейте,

За тези, които не знаят как и къде да си проверят колата по ВИН номер, този сайт е много добър. Струва 13 лв и стотинки и дава информация за колата с какви екстри е прочие и на какви километри е влизала в оторизирани сервизи. Не дава информация за това какво е правено по колата, но за проверка на километри е перфе. Btw става само за BMW

http://www.auto-records.com/

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.04.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от julijeko88 » 18 Апр 2019, 16:13

Здрвейте колеги, обмислям закупуването на BMW e60 520d, спрял съм се на няколко модела сред които има с ръчни скорости и автоматик. Та въпроса ми е към какъв тип скоростна кутия да се ориентирам?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook