Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Speed_Am_All » 22 Яну 2019, 22:46

dimodi написа:В смисъл че Ф10 е много по-добра кола от Е60 ли или че разликата между 420 хил.км и 115 хил. е огромна? :D Аз също се каня да пусна моето Е60 за продажба и да минавам към Ф10. Моето е фейслифт, пълен фабричен М-пакет, комфортен салон с подгряване, хедъп и доста други екстри и честно казано се чудя дали Ф10 го превъзхожда чак толкова.


Е нямат база за сравнение самите коли. Като взех под наем ф10 за първи път имах чувство че е перфектната кола за мен. Ти пак ще си подбереш кола с екстри и нищо няма да ти липсва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от adovet » 22 Яну 2019, 23:26

Точно че ф10 е много по напред от Е60. Вярно моята я взех пак с доста екстри и старата ми имаше много, но във всяко отношение Фката е по добра. Общо взето най много ми харесва промяната в амортисьорите и като я карам на comfort+ все едно карам френска кола( Е60 ми беше със спортно окачване и комфорта беше далеч).

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 23 Яну 2019, 10:12

За тези, които мислят да минават от Е6* на F'ка viewtopic.php?f=128&t=397683 :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от nickem » 23 Яну 2019, 11:08

dimodi написа:В смисъл че Ф10 е много по-добра кола от Е60 ли или че разликата между 420 хил.км и 115 хил. е огромна? :D Аз също се каня да пусна моето Е60 за продажба и да минавам към Ф10. Моето е фейслифт, пълен фабричен М-пакет, комфортен салон с подгряване, хедъп и доста други екстри и честно казано се чудя дали Ф10 го превъзхожда чак толкова.

Лично за мен разликата от LCI E60 до pre-LCI F10 е доста малка(основно по-добрата изолация и безспортно уникалното NBT), направих доста тест-драйвове като избирах мойта. Лично на мен ми допада повече директността и пъргавината на 60-ката и не бих я сменил за 10-ка. Плана е G30 след 2-3г, и интериора, и екстериора са на светлинни години напред.

adovet написа: като я карам на comfort+ все едно карам френска кола

Толкова ли е зле? :mhihi: Шегата на страна, но В момента не знам коя френска кола вози добре, 508-ците са плачевни, Талисмана е горе-долу ОК, но не може да се сравнява с F10 и G30, a С5 се лашка като гондола по Паветата на Борис.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от sstancho89 » 23 Яну 2019, 12:32

Emooo написа: ...163 000км реални...

Колега, погледни си шофьорската седалка и ми кажи отново, че колата ти е на реални километри.
Снимките, които си направил са заблуждаващи.

PS - моята е на 382к и седалката ми изглежда поне 3 пъти по-добре, като от както е в мен колата я карам предимно градско(3 години).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от adovet » 23 Яну 2019, 12:47

sstancho89 написа:
Emooo написа: ...163 000км реални...

Колега, погледни си шофьорската седалка и ми кажи отново, че колата ти е на реални километри.
Снимките, които си направил са заблуждаващи.

PS - моята е на 382к и седалката ми изглежда поне 3 пъти по-добре, като от както е в мен колата я карам предимно градско(3 години).
И според мен снимките са подвеждащи, цената на която би се продала според мен е не повече от 10 000лв. Освен хедъпа и Мпакета няма нищо интересно в тази кола.
Чудно ми е как определяте тези 15к лв. за тази кола като малко по назад в темата колегата колп пусна обява за фейсова на малко км. И с прилично оборудване, оферта от официален дилър.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 23 Яну 2019, 13:31

Това със седалката и волана не са никакъв показател на колко К км. е една кола. Ако е карал някакъв с дебел задник и ако е карана повечко в града качвай се/слизай много ясно, че ще се износва повече от кола, която е карана на дълги разстояния. За волана, какви ли не волани съм виждал на коли, които са едва на 50к км. и вече са с износени волани, особено ако шофера има и пръстен/и или лапи като шкурка нещата с износването се случват доста по-бързо. То тази на колегата ако струва 10к. лв. а колко ли струват тези по автокъщите? по 4-5к. лв? Колегата, ако я пусне за 10к лв. аз ще я купувам веднага, па нека си има проблем с рейката. :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Emooo » 23 Яну 2019, 13:52

Колата ми е с Individual Merino Leather https://www.speeddoctor.net/2015/bmw-in ... o-leather/. Това е ангнешка кожа която не е като стандартните телешки кожи твърда като балатум. Съответно малко повече се мачка, затова и ръба на предната седалка изглежда намачкан повече от колкото би очаквал човек за тези километри (пък и аз съм 110кг). Мерино кожа се монтира само на М моделите на БМВ (по времето на е60) и за да я имаш ти трябва поръчкова кола каквата е моята. Освен всичко гърба на предните седалки е целия тапициран с кожа, а не от пластмаса. Цвета на кожата е снежнобял и също неможе да се поръча стандартен, а само с individual. Та незнам за 2005 е60 какво повече като екстри може да искаш освен логик 7 аудио. Колата наистина е на тези километри, купуване от дилър в БГ и е застрахована само в Армеец. Всеки който иска може да я провери при застрахователя, с компютър или с врачка нямам притеснения.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от madafaka_donkele » 23 Яну 2019, 14:11

E, пусни един ВИН, kolp да ѝ каже кратката история и ще приключи спора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от adovet » 23 Яну 2019, 14:27

Emooo написа:Колата ми е с Individual Merino Leather https://www.speeddoctor.net/2015/bmw-in ... o-leather/. Това е ангнешка кожа която не е като стандартните телешки кожи твърда като балатум. Съответно малко повече се мачка, затова и ръба на предната седалка изглежда намачкан повече от колкото би очаквал човек за тези километри (пък и аз съм 110кг). Мерино кожа се монтира само на М моделите на БМВ (по времето на е60) и за да я имаш ти трябва поръчкова кола каквата е моята. Освен всичко гърба на предните седалки е целия тапициран с кожа, а не от пластмаса. Цвета на кожата е снежнобял и също неможе да се поръча стандартен, а само с individual. Та незнам за 2005 е60 какво повече като екстри може да искаш освен логик 7 аудио. Колата наистина е на тези километри, купуване от дилър в БГ и е застрахована само в Армеец. Всеки който иска може да я провери при застрахователя, с компютър или с врачка нямам притеснения.
Пита ни каква е адекватната цена за колата ти и тук всеки си дава своето виждане. Ако ти се върже някой да ти даде 15к за агнешката кожа хубаво. Колата ти е 2004г. не 2005г., всеки би предпочел комфортен салон поне с подгрев, пред обикновен спортен без памет даже. За другите екстри да не говорим. Наистина имаш някои хубави екстри, но са много малко. Също ми е интересно и дали има редовна поддръжка в официален представител на марката.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Speed_Am_All » 23 Яну 2019, 14:44

Оценката е дадена въз основа на хипотезата че колата е изправна и има подробна сервизна история. Могат да се вземат такива пари според мен защото колата изглежда автентична, на малко км, без ретрофити, садени пакери и т.н.

Иначе колега Адовет, по същото време когато продаваше твоята, аз взех по-скъпа и с по-малко екстри е60. Но със сервизна история и гаранция която е изтекла по километри една година преди да я взема. Така че всеки сам си решава кое му е важно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от pampo » 23 Яну 2019, 15:06

adovet написа:
sstancho89 написа:
Emooo написа: ...163 000км реални...

Колега, погледни си шофьорската седалка и ми кажи отново, че колата ти е на реални километри.
Снимките, които си направил са заблуждаващи.

PS - моята е на 382к и седалката ми изглежда поне 3 пъти по-добре, като от както е в мен колата я карам предимно градско(3 години).
И според мен снимките са подвеждащи, цената на която би се продала според мен е не повече от 10 000лв. Освен хедъпа и Мпакета няма нищо интересно в тази кола.
Чудно ми е как определяте тези 15к лв. за тази кола като малко по назад в темата колегата колп пусна обява за фейсова на малко км. И с прилично оборудване, оферта от официален дилър.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Въпросната златиста 530ка отвън няма детайл без забележка, таванът има следи от щеки или подобно. Вътре шофьорската седалка е изжулена (на 120к км???), задната щора я няма.
Отделно й направиха доста сериозно сервизиране, което разбира се е +, но самата кола е много далеч от топ оферта, гледахме я с мой добър приятел, той дори 2 пъти. Отделно по историята от 2013 до 2018 няма официално влизане в сервиз и са направени под 30к км, следва влизане в сервиз началото на 2018 и до продажбата през есента за около 6 месеца са направени още 45к км.
На теория изглежда като топ оферта, но познавайки дилърите и с тези странни данни от историята + доста лошото състояние на екстериора/интериора и малко се приземява човек...
Последна промяна pampo на 23 Яну 2019, 15:13, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Emooo » 23 Яну 2019, 15:12

madafaka_donkele написа:E, пусни един ВИН, kolp да ѝ каже кратката история и ще приключи спора.

Вин-а го има в поста който съм пуснал с картинките.
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от (h)aman » 23 Яну 2019, 20:59

Колата струва толкова, колкото е готов някой да плати за нея. Всичко друго е ала бала. Може за 15 да я пуснеш и да я купят веднага, а може и за 13 да я пуснеш и 1 година никой да не се обади.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от adovet » 23 Яну 2019, 21:11

(h)aman написа:Колата струва толкова, колкото е готов някой да плати за нея. Всичко друго е ала бала. Може за 15 да я пуснеш и да я купят веднага, а може и за 13 да я пуснеш и 1 година никой да не се обади.
Абсолютно вярно, но общо взето се купуват коли в най ниския ценови диапазон. Но не се знае понякога има и изненади.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook