проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.03.2016
Пол: Мъж

проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от toditobg » 28 Дек 2017, 22:57

Здравейте колеги !
Описвам какво се случи и какви са последствията.Ако някой може да ми помогне със съвет.:
Колата е BMW E 61 530 XD 2007 г. facelift
Първо ми отказа да се отваря само стъклото на задния капак на багажника. Предполагах , че е дефектирал бутона.Успях да го отключа през лаптопа с програма за диагностика .Забелязах , че когато движа капака нагоре ключалката работи, а в крайно долно положение - не. Тогава забелязах че има оголени кабели от снопа който отива към купето./ често срещан проблем при туринга/ . Разместих кабелите с ръка , но ефекта беше същия.След това затворих капака на багажника и като натиснах бутона на ключа за заключване централното не реагира.Отворих и вдигнах капака до средно положение и дистанционното заключване и отключване работеше.Като затворих капака , пак не искаше да работи. Така пробвах няколко пъти. Накрая не искаше да отключва и заключва дистанционно от ключа.Пробвах с с металния ключ - централното работеше. Днес смених целия сноп кабели .Сега и стъклото на капака на багажника се отключва и заключва без проблем,но колата не мога да я отключа и заключа дистанционно от ключа.Само с металния ключ може.Закачих я на диагностика няма записани никакви грешки.Може ли да се е загубила комуникацията с ключа ? И ако е така как мога да обуча ключа ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от oci » 29 Дек 2017, 21:42

toditobg написа:Здравейте колеги !
Описвам какво се случи и какви са последствията.Ако някой може да ми помогне със съвет.:
Колата е BMW E 61 530 XD 2007 г. facelift
Първо ми отказа да се отваря само стъклото на задния капак на багажника. Предполагах , че е дефектирал бутона.Успях да го отключа през лаптопа с програма за диагностика .Забелязах , че когато движа капака нагоре ключалката работи, а в крайно долно положение - не. Тогава забелязах че има оголени кабели от снопа който отива към купето./ често срещан проблем при туринга/ . Разместих кабелите с ръка , но ефекта беше същия.След това затворих капака на багажника и като натиснах бутона на ключа за заключване централното не реагира.Отворих и вдигнах капака до средно положение и дистанционното заключване и отключване работеше.Като затворих капака , пак не искаше да работи. Така пробвах няколко пъти. Накрая не искаше да отключва и заключва дистанционно от ключа.Пробвах с с металния ключ - централното работеше. Днес смених целия сноп кабели .Сега и стъклото на капака на багажника се отключва и заключва без проблем,но колата не мога да я отключа и заключа дистанционно от ключа.Само с металния ключ може.Закачих я на диагностика няма записани никакви грешки.Може ли да се е загубила комуникацията с ключа ? И ако е така как мога да обуча ключа ?


Ключа няма как да загуби комуникация.
Провери първо на ключарски тестер дали излъчва ключа.
Трябва да провериш и до антенния модул дали има захранване има 5 амперов бушон.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от Ivo_Borisov » 29 Дек 2017, 21:48

Ето какво беше положението на едно Е61 което имаше проблем с ключа и отварянето на задното стъкло :)Изображение

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d
Мечтае да кара: Совалка

Re: проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от jullydjs » 29 Дек 2017, 23:05

Здравейте, и мен ме чака същото, първо стъклото на багажника започна да се отваря само, след което се оправи а сега неще да работи дистанционното, одключвам и заключвам с ключа. Ще трябва да я оперирам скоро че много ме дразни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от Zubcho » 29 Дек 2017, 23:36

Ivo_Borisov написа:Ето какво беше положението на едно Е61 което имаше проблем с ключа и отварянето на задното стъкло :)Изображение

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk


Това снопа в лявата панта ли е или в дясната. Аз имам същия проблем. Отаваряха и оправиха дясната панта. Сега подозирам в лявата, че снопа е за правене.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от Mofal » 30 Дек 2017, 1:09

В десния край е кабела за стъклото и сигнала за централното , аз ги правих вече ... а сигнала за антената на радиото някой знае ли от къде минава . Отдалеча ли се малко от града и започва да губи радио станциите .
Забелязал съм ,че като сменям на задна скорост за момент ми прекъсва радиото !?? каква е логиката!!! понякога ми дава грешка за изгоряла лява крушка за задна светлина .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от Zubcho » 30 Дек 2017, 14:52

Mofal написа:В десния край е кабела за стъклото и сигнала за централното , аз ги правих вече ... а сигнала за антената на радиото някой знае ли от къде минава . Отдалеча ли се малко от града и започва да губи радио станциите .
Забелязал съм ,че като сменям на задна скорост за момент ми прекъсва радиото !?? каква е логиката!!! понякога ми дава грешка за изгоряла лява крушка за задна светлина .


Пак в този сноп. Явно всичко минава отдясно. Значи, ще трябва да се рови модула при мен. Вече е оправен десния сноп.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.03.2016
Пол: Мъж

Re: проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от toditobg » 02 Яну 2018, 17:43

Проблема е решен . Оказа се ,че беше изгорял предпазител.А аз ги проверявах няколко пъти и не забелязах.Междувременно смених и левия сноп кабели /Те са два , но аз смених само единия/.Без антенния кабел.Той си беше здрав.Имаше прекъснат кабел /маса/ , който отива към подгряването на задното стъкло.Сложих силиконови кабели.За колегата , който пита къде е антенния кабел .Намира от лявата страна на антенния усилвател./черен/ От лявата страна влизат два кабела-кфяв и черен.Черния е антенния, а кафевия е масата за подгряването на задното стъкло.Но проблема едва ли е в антенния кабел.Ако радиото губи обхват по-скоро проблема е или в хлабава букса или в самия антенен усилвател.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от Zubcho » 04 Яну 2018, 6:33

Питах през коя панта минава, защото дясната я оправиха. Ще трябва и лявата да отворят.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от Bungo_Baggins » 04 Яну 2018, 22:40

Mofal написа:В десния край е кабела за стъклото и сигнала за централното , аз ги правих вече ... а сигнала за антената на радиото някой знае ли от къде минава . Отдалеча ли се малко от града и започва да губи радио станциите .
Забелязал съм ,че като сменям на задна скорост за момент ми прекъсва радиото !?? каква е логиката!!! понякога ми дава грешка за изгоряла лява крушка за задна светлина .

В най-левият водач за кабелите мисля, че е FM антената.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d
Мечтае да кара: Совалка

Re: проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от jullydjs » 05 Яну 2018, 6:01

toditobg написа:Проблема е решен . Оказа се ,че беше изгорял предпазител.А аз ги проверявах няколко пъти и не забелязах.Междувременно смених и левия сноп кабели /Те са два , но аз смених само единия/.Без антенния кабел.Той си беше здрав.Имаше прекъснат кабел /маса/ , който отива към подгряването на задното стъкло.Сложих силиконови кабели.За колегата , който пита къде е антенния кабел .Намира от лявата страна на антенния усилвател./черен/ От лявата страна влизат два кабела-кфяв и черен.Черния е антенния, а кафевия е масата за подгряването на задното стъкло.Но проблема едва ли е в антенния кабел.Ако радиото губи обхват по-скоро проблема е или в хлабава букса или в самия антенен усилвател.


Колега би ли споделил кой е бушона за централното

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 520d

Re: проблем с дистанциооното отключване и заключване BMW E61

Мнение от Alexander82 » 28 Май 2019, 5:45

Здравейте,
Можете ли да ми дадете контакти на сервиз за ремонт на въпросните кабели в София.

Поздрави!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook