Помпата в резервоара се чува постоянно

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.02.2015

Помпата в резервоара се чува постоянно

Мнение от malenl » 27 Дек 2017, 19:13

Здравейте и аз както повечето колеги се извинявам ако се преповтаря темата , но или аз не я намирам или съм първия в подобен проблем.

Колата е е61 2006г 231кс преди 2 дена при потегляне колата изгаси и изпита engine fault reduced power. Веднага я закачих с INPA и грешките бяха следните

1.4600 rail pressure plaus.pressure controlled
2.4587 fuel filtet
3.480a system of partical filter
4.4610 rail pressure plaus.pressure controlled

След като ги изчистих опитах да запаля колата пак и осъзнах че чувам помпата в резервоара да бучи постоянно без да спира и доста шумно при положение че съм само на контакт (до този момент никога не съм я чувал да работи така). Колата запали поработи няколко сек. и пак същата грешка. :banghead:
Закачих я отново и грешките бяха само 4600 и 4610. Решихме че помпата в резервоара се е скапала и я смени с помпа 2 ръка от приятел който вкарва коли от чужбина, резултата беше НУЛЕВ все едно нищо не сме правили.
Насочих се към филтъра , смених го и него резултат НУЛЕВ.
Почнах да чета за подобен проблем и на много места прочетох че може да е проблем регулатор налягане в рейла. Намерих един който е от е46 150к.с и ми казаха че става смених го резултата е НУЛЕВ помпата се така бучи все едно не може да направи налягане , с inpa гледам живи данни преди да стартирам двигателя налягането е 8.70бара като я запаля без подаване на газ налягането става 380 400 бара.
Върнах си моя регулатор налягане и колата започна да работи без да изгасва ако не и подавам газ което до момента не се случваше (помпата продължава да се чува и работи на МАХ ) смених сензора за налягане на рейла от др страна резултат НУЛЕВ смених и регулатора на помпата за високо налягане резултат НУЛЕВ помпата все така си бучи а колата се така изписва engine fault reduced power :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Моля ви ако някой е има същия проблем да сподели....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 30.04.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: на пълна газ
Мечтае да кара: MB SLS AMG

Re: Помпата в резервоара се чува постоянно

Мнение от DiGital » 27 Дек 2017, 23:43

На е60 резервоара е един голям октопод. Вътре има тръби между двете половини, има някъде скъсана тръба.
WOT: wide open throttle, the only tuning condition that newbies seem to be interested in. ;-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Помпата в резервоара се чува постоянно

Мнение от r3s1s74nc3 » 28 Дек 2017, 1:25

Пробвай да разбуташ малко буксата на датчика за налягане на рейла , при запален мотор и наблюдавай за прекъсване .
За да изолираш проблема най-лесно . Разкачи входящия маркуч на помпата , под шофьорската седалка и на негово място закачи друг , който води до туба с нафта . Така ще разбереш дали проблема идва от пред , двигателния отсек или отзад , резервоара :)

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook