Вода в купето

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Вода в купето

Мнение от Vasko » 03 Дек 2017, 22:50

Здравейте, колеги,
Имам следния проблем . Вчера ходих на автомивка ,момчето доста си игра и ми хареса как я изми навсякъде. Днес обаче качвам се в автомобила и предната шофьорска стелка и задната лява стелка мокри... Изсуших ги , после пак се качвам и обикалях нагоре надолу нямаше нищо. Минаха няколко часа отидох пак да проверя и отварям задната лява врата и стелката пак цялата мокра. Махнах стелките, гледах под тях, предните гледах нищо няма ,но така и не мога да разбера откъде е тази вода. Не е антифриз, защото гледах нивото на казанчето с антифриза, а и си личи ,че е вода - не е мазно !!!! Става въпрос за Е60 530 Д
Одеве пак слизам долу и гледам пак шофьорската и задната зад нея - мокри .Нищо не разбирам !!!! Оттатъка на пасажерското място и другото зад него сухо, само на шофьорското и зад нея - МОКРО !
Махнах стелките пак , гледах , пусках парно да не тече от някъде - няма ... Гледах отворите отдолу под предната седалка нали има отвори за парното да не духа от тях вода,дали не са мазни - няма ! Наистина досега никога не ми се е случвало и не разбирам откъде е .Някой ,който се е сблъсквал с този проблем да помага !
Предварително благодаря !
Последна промяна Vasko на 04 Дек 2017, 0:46, променена общо 1 път
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Вода в купето

Мнение от sme666ko » 04 Дек 2017, 0:43

Колега, провери изолацията на вратата (тази под кората), ако по някаква причина е разлепена някъде или е скъсана, може да влиза вода от вратата при дъжд или миене.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Вода в купето

Мнение от pinko_23 » 04 Дек 2017, 9:43

Колега имах същият проблем писал съм тема. Като цяло си почисти под филтрите листата, че ако има вода влиза. Това ако не помогне идва лошото, вадиш седалките и мокета да стигнеш до ламариан. Има едни гумени тапички които пропускат вода, тази вода се събира между пластмасовата кора и пода на купето и влиза вътре и се просмуква от мокета. Така вече си махнал мокета и го слагаш да се суши хубаво, че плесенясва, огледай си модулите на пода да не са изгорели. Следваща стъпка купуваш полиуретаново лепило на SIKA и почваш смело да лепиш всички гумени тапички на пода такче да не влиза никога повече вода, съхне и после всичко обратно. На мене ми отне 2 дена бях пред нервна криза докато рабера от къде идва водата.
Има и друга опция ако имаш шибедах и от там влиза вода, пълни се под заднатя седал и пак от мокета просмуква и отива надолу, тука само се сменя уплътнението на шибедаха и си готов.

С въпросната водна преграда на вратите може и там да се провери но около корите ще е мокро при мене не беше от тях а от пода и тези тапички.

Успех
Няма начин да няма начин

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook