Допълнителна водна помапа на парното не работи

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от pinko_23 » 29 Ное 2017, 14:38

Здравейте колеги

Търсих много ама не намерих, проблемът е следният колата е Е60 2004 М54 двигател. Водната помпа е механична, като за по добра циркулация на водата в ниски обороти има допълнителна електрическа водна помпа. Според това което прочетох тя работи в ниските обороти и топлата вода циркулира зада има еднакво силно парно. Също така при изгасен двигател като натиснеш бутона REST от управлението за парното тази помпа трябва да се включва и да върти водата и да има парно. При мене тази помпа не се върти в нито една от ситуацийте поне аз не чувам, замерих тока и при натиснат бутон REST има 12 волта, обаче при работещ двигател волтажа ту идва ту изчезва има ток 10 секунди после няма 5 секунди. Въпросът ми е дали трябва да е така тоест при запален двигател волтажът ту да идва ту да изчезва или трявва да да е постоянно 12 волта.

Благодаря за отговорите.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от pinko_23 » 01 Дек 2017, 9:31

:help: :help: :help:
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 6.10.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: бмв E60 530d
Мечтае да кара: M5

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от xxx500 » 02 Дек 2017, 18:02

То при 90 процента от е60 ките не работи тази ел помпа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от pinko_23 » 02 Дек 2017, 18:36

xxx500 написа:То при 90 процента от е60 ките не работи тази ел помпа


Дано е помпа ще се смени, интересното е, че не се чува нищо нямам си и на идея дали шуми издавали звук. Даже при изгасен двигател като натисна бутона REST и нищо не се чува, надавам ухо ама нищо амервах ме ток има. После на загрял двигател ту има ток ту нема моят майстор незнае дали е така, на диагностиката нищо не отчита всияко ОК. Благодаря за отговора ако наистина е така на тези коли ще я сменя, че на в задрустването парното слабичко.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.10.2013
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: син кораб с нафтова печка
Мечтае да кара: E61 M5

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от Neckros » 03 Дек 2017, 10:59

При 39ката имах този проблем - когато я взех отдолу в ляво на радиатора висеше един кабел с 3 пинова букса. Чудих се за какво е, докато след 1 седмица не я вкарах в сервиз за обслужване и майстора ми каза, че допънлителната ми водна помпа била разкачена. В ИНПА изкарваше грешката в IHKA модула (ест., след като я закачихме), а самата грешка беше auxiliary water pump. Сложих нова пиербург и повече не съм я видял да се появява. Парното винаги си беше отлично. Сега, не съм я замервал, както ти си направил, тъй като при мен директно си я записваше като грешка (при теб това липсва) и нямаше значка да го правя - беше ясно, че е здала багажа. Лошото е, че не е някакви тънки пари за да си правиш експеримент дали е от самата помпа, тоците или нещо друго :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от adovet » 03 Дек 2017, 11:20

Сменяй помпата и всичко ще се оправи. Като работи се чува а и се усеща при пипане.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от pinko_23 » 03 Дек 2017, 11:27

Neckros написа:При 39ката имах този проблем - когато я взех отдолу в ляво на радиатора висеше един кабел с 3 пинова букса. Чудих се за какво е, докато след 1 седмица не я вкарах в сервиз за обслужване и майстора ми каза, че допънлителната ми водна помпа била разкачена. В ИНПА изкарваше грешката в IHKA модула (ест., след като я закачихме), а самата грешка беше auxiliary water pump. Сложих нова пиербург и повече не съм я видял да се появява. Парното винаги си беше отлично. Сега, не съм я замервал, както ти си направил, тъй като при мен директно си я записваше като грешка (при теб това липсва) и нямаше значка да го правя - беше ясно, че е здала багажа. Лошото е, че не е някакви тънки пари за да си правиш експеримент дали е от самата помпа, тоците или нещо друго :confused:


Благодаря за съветите ще се сменя, при мене а като отделен компунент пада се под въздушният филтър предполагам на всички Е60/61 са на едно място, гледах на Е39 е заедно с клапаните.
Пследно питане чува ли се докато работи ?
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от adovet » 03 Дек 2017, 11:28

pinko_23 написа:
Neckros написа:При 39ката имах този проблем - когато я взех отдолу в ляво на радиатора висеше един кабел с 3 пинова букса. Чудих се за какво е, докато след 1 седмица не я вкарах в сервиз за обслужване и майстора ми каза, че допънлителната ми водна помпа била разкачена. В ИНПА изкарваше грешката в IHKA модула (ест., след като я закачихме), а самата грешка беше auxiliary water pump. Сложих нова пиербург и повече не съм я видял да се появява. Парното винаги си беше отлично. Сега, не съм я замервал, както ти си направил, тъй като при мен директно си я записваше като грешка (при теб това липсва) и нямаше значка да го правя - беше ясно, че е здала багажа. Лошото е, че не е някакви тънки пари за да си правиш експеримент дали е от самата помпа, тоците или нещо друго :confused:


Благодаря за съветите ще се сменя, при мене а като отделен компунент пада се под въздушният филтър предполагам на всички Е60/61 са на едно място, гледах на Е39 е заедно с клапаните.
Пследно питане чува ли се докато работи ?

ако прочетеш предишното мнение ще разбереш отговора

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от laviatan » 03 Дек 2017, 15:30

adovet написа:Сменяй помпата и всичко ще се оправи. Като работи се чува а и се усеща при пипане.

:yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от pinko_23 » 07 Дек 2017, 16:00

:clap: благодаря за съветите деийствам и ще пиша дали има ефект.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 18.08.2013
Пол: Мъж

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от pecata90 » 16 Яну 2019, 1:52

Извинявам се за тъпия въпрос, но след подмяната на ел. Помпата системата сама ли ще се обезвъздуши?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от adovet » 16 Яну 2019, 9:33

pecata90 написа:Извинявам се за тъпия въпрос, но след подмяната на ел. Помпата системата сама ли ще се обезвъздуши?

да

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 18.08.2013
Пол: Мъж

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от pecata90 » 27 Мар 2019, 7:12

Дали може да ми каже някой каква е процедурата по обезвъздушаване на М54В22

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Допълнителна водна помапа на парното не работи

Мнение от pinko_23 » 27 Мар 2019, 20:25

pecata90 написа:Дали може да ми каже някой каква е процедурата по обезвъздушаване на М54В22


Сама се обезвъждушава
Няма начин да няма начин

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook