Ключ Comfort Access (Комфортен достъп) E60 530d

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.11.2017
Пол: Мъж

Ключ Comfort Access (Комфортен достъп) E60 530d

Мнение от bojo2 » 13 Ное 2017, 19:15

Здравейте,

Купих си BMW E60 530d 2006 г от Германия с Comfort Access (CA) VIN ... CR04114. Беше само с един ключ, който прави проблеми - на моменти не сработва отключването; понякога започва да ми вади съобщение както карам, че няма ключ и трябва да го вкарам в слота. Ходих тук в Бургас при един майстор, който ми направи ключ, но ми каза, че никъде няма заготовка с опция за CA. С него отключвам и заключвам с бутоните и трябва да го вкарвам в слота всеки път, което ме дразни, при условие, че имам тази екстра. Също така този новия хаби батерията за една седмица. Четох някъде из американски форуми, че един автомобил може да поддържа много ключове, но само два тип CA и трябвало да се ходи в официален сервиз да се изтрие изгубения CA ключ. Поръчах си INPA 2018. Мога ли да изтрия изгубения ключ и да обуча нов на негово място? Откъде да си поръчам ключ с CA? Дайте идеи - някой отремонтирвал ли е ключ с тези проблеми като моя, задължително ли е ключа да е с CA или само трябва да се програмира на мястото на изгубения, препоръчайте майстор.

Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ключ Comfort Access (Комфортен достъп) E60 530d

Мнение от xm_net » 13 Ное 2017, 21:48

1. Ключ може да се изтрие (добави) от всеки кадърен автоключар, който разполага с необходимата техника;
2. Ключът, който са ти направили има проблем (най-вероятно утечка някъде по платката) и това е причината батерията да свършва за седмица. Направо иди при този, който го е правил и се разберете, какво да предприемете - нов ключ, ремонт на този (малко вероятно) или направо да ти върне парите!;
3. Не е вярно, че никъде не се предлагат ключове с комфортен достъп;
4. С INPA можеш да направиш някои неща по колата, но не и да направиш/програмираш нов ключ;
Последна промяна xm_net на 14 Ное 2017, 13:50, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Ключ Comfort Access (Комфортен достъп) E60 530d

Мнение от toncho83 » 14 Ное 2017, 9:16

Колега, проблема може да не е в ключа само.Имаш в праговете (отключване и заклчване на врати) и под багажника (за отваряне, когато са ти заети ръцете) "Outside antenna, comfort access" и вътре "Interior antenna convenience access".Те се явяват като "усилвател".Прочети колата и виж дали нямаш грешки там.Така е при ф10, няма да е по-различно и при е60

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2013

Re: Ключ Comfort Access (Комфортен достъп) E60 530d

Мнение от syscom » 02 Дек 2017, 19:06

bojo2 написа:Здравейте,

Купих си BMW E60 530d 2006 г от Германия с Comfort Access (CA) VIN ... CR04114. Беше само с един ключ, който прави проблеми - на моменти не сработва отключването; понякога започва да ми вади съобщение както карам, че няма ключ и трябва да го вкарам в слота. Ходих тук в Бургас при един майстор, който ми направи ключ, но ми каза, че никъде няма заготовка с опция за CA. С него отключвам и заключвам с бутоните и трябва да го вкарвам в слота всеки път, което ме дразни, при условие, че имам тази екстра. Също така този новия хаби батерията за една седмица. Четох някъде из американски форуми, че един автомобил може да поддържа много ключове, но само два тип CA и трябвало да се ходи в официален сервиз да се изтрие изгубения CA ключ. Поръчах си INPA 2018. Мога ли да изтрия изгубения ключ и да обуча нов на негово място? Откъде да си поръчам ключ с CA? Дайте идеи - някой отремонтирвал ли е ключ с тези проблеми като моя, задължително ли е ключа да е с CA или само трябва да се програмира на мястото на изгубения, препоръчайте майстор.

Благодаря!
Колега един познат ми каза че в дару могат да искарат дубликат на клуча ако закараш
стария ключ с големия талон.
Цената е била около 300 лв.
В Бургас имало ключар Арменец който правил ключове може би при него си ходил.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ключ Comfort Access (Комфортен достъп) E60 530d

Мнение от xm_net » 02 Дек 2017, 22:18

syscom написа:Цената е била около 300 лв.

Колега, цената за такъв ключ в darucar е 520.73 лв. с поръчка, като след това се плаща и за програмиране на ключа към съответния автомобил. Когато ползваш информация от сорта на "...един познат ми каза", не е лошо първо да провериш, дали този познат има идея за какво става дума!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2013

Re: Ключ Comfort Access (Комфортен достъп) E60 530d

Мнение от syscom » 03 Дек 2017, 19:07

xm_net написа:
syscom написа:Цената е била около 300 лв.

Колега, цената за такъв ключ в darucar е 520.73 лв. с поръчка, като след това се плаща и за програмиране на ключа към съответния автомобил. Когато ползваш информация от сорта на "...един познат ми каза", не е лошо първо да провериш, дали този познат има идея за какво става дума!
Може да се бъркам може да е друг сервиз. За познатия мога да кажа че няма грешка много е сериозен.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ключ Comfort Access (Комфортен достъп) E60 530d

Мнение от xm_net » 03 Дек 2017, 21:18

Нищо лично към познатия ти, само че между ключ с комфортен достъп и обикновен ключ разликата в цената е х 2 без значение дали става дума за darucar или не! Отделно особеностите при програмирането на такъв ключ.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook