BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гумите

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от sssssl » 17 Авг 2022, 18:19

До колкото разбрах има уред за калибриране/обучаване на неоригинални датчици, от друг модел. https://launch-bg.com/pilot-tpms-2/
Датчиците към колата ли се калибрират или колата към датчиците?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от sssssl » 18 Авг 2022, 18:25

sssssl написа:До колкото разбрах има уред за калибриране/обучаване на неоригинални датчици, от друг модел. https://launch-bg.com/pilot-tpms-2/
Датчиците към колата ли се калибрират или колата към датчиците?

Да перифразирам въпроса - колата е Ф10. Ако за зимните джанти си купя тези датчици https://www.olx.bg/d/ad/prodavam-4-broy ... 8Cgxi.html , дали ще се калибрират от менюто, или ще се наложи използването на някаква допълнителна техника?
Ако е второто, напролет, при слагане на летния сет гуми и джанти, които са с работещи и калибрирани датчици, ще се налага ли пак калибриране със специална техника?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 27.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI & S1000RR K67

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от KpuB4o » 29 Окт 2022, 20:35

Колеги малко извън темата. Имам 2 комплекта джанти и на двата съм сигурен че нямам датчици в гумите, но чат пат си ми показва че имам мека гума помпам, калибрирам и е ок с месеци. Същото е като сменям летни/зимни гуми, защото са различен цолаж, колата веднага разбира че са сменяни, мрънка за спаднала гума, калибрирам и е ок. Джантите ми нямат датцичи 1000%

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 30.09.2020
Пол: Мъж
Кара: Е90 325XI
Детайли за колата: N52B25

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от тео е90 » 31 Окт 2022, 9:34

KpuB4o написа:Колеги малко извън темата. Имам 2 комплекта джанти и на двата съм сигурен че нямам датчици в гумите, но чат пат си ми показва че имам мека гума помпам, калибрирам и е ок с месеци. Същото е като сменям летни/зимни гуми, защото са различен цолаж, колата веднага разбира че са сменяни, мрънка за спаднала гума, калибрирам и е ок. Джантите ми нямат датцичи 1000%

Ако си xdrive е така :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 27.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI & S1000RR K67

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от KpuB4o » 01 Ное 2022, 9:04

тео е90 написа:
KpuB4o написа:Колеги малко извън темата. Имам 2 комплекта джанти и на двата съм сигурен че нямам датчици в гумите, но чат пат си ми показва че имам мека гума помпам, калибрирам и е ок с месеци. Същото е като сменям летни/зимни гуми, защото са различен цолаж, колата веднага разбира че са сменяни, мрънка за спаднала гума, калибрирам и е ок. Джантите ми нямат датцичи 1000%

Ако си xdrive е така :idea:


Задно съм.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook