Андроид навигация?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Андроид навигация?

Мнение от Dextuar » 28 Юли 2018, 6:18

sstancho89 написа:Да обобщим.
dextuar написа:Ако си дал 1200лв за CCC, сериозно са те минали...

sstancho89 написа:Колко според теб струват фейсови модул, голям екран, айдрайв бутон, чисто нова пластмаса, фейсов климатроник, гпс антена, монтаж и кодиране?

dextuar написа:Миналата година ноември месец мой познат си купи CCC със сензорните бутони, монитор и джойстик за 700лв и тотала му излезе 1000лв

Само пластмасата беше 60лв черна доколкото се сещам, ако е в цвят отиваше над 100лв, говоря долу горе по спомен.
И с фейсовия климатроник работата ще отиде дори над 1200лв.
Забравяш какво пишеш ли? Правиш се на глупав ли? Сигурен съм, че не може да си толкова невеж да не можеш да направиш една проста сметка.
Магаре беше ама литна :wave:
ПС Не слагам антената, защото ми монтираха китайска за 30лв :mhihi:

Иначе си прав. CIC няма нищо общо със CCC, но както ти казах не можах да се справя психически със сумата за "един монитор".
Първо се научи да правиш разлика между 1 и 2 години назад във времето и тогава говори за магарета. Опита се да го извадиш голям, че през 2017-та си тропнал по масата едни 1200 бонбона за CCC, но не ти се получи. Много хора са го правили този ретрофит и са добре запознати с цените, а ти си цитирай колкото си искаш. Който разбира от материята, отдавна си е направил преценката. А да ми цитираш цени от ибея е върха на този жалък моноспектакъл, който разиграваш последните страници, в който не виждам какво се опитваш да ни докажеш? И пак ще ти го повторя. Ако миналата година си дал 1200 лв за CCC, жестоко си се минал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Андроид навигация?

Мнение от pepsin » 28 Юли 2018, 7:45

Колега я си слушай фейс ццц то за 1200 лв и не се занимави с глупости :mhihi: :mhihi: :mhihi: А аз моята циц може и за 10 лв.да съм я продал,но това мисля,че не е твоя работа :mhihi: ;)

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Андроид навигация?

Мнение от MadChicken » 29 Юли 2018, 14:32

CIC в Е6x винаги е държал и ще държи цена, понеже малко време се е вграждал заводски, а и е последната генерация мултимедия за това поколение, което може да се нарече plug & play. Всичко след CCC повлича със себе си допълнителни/задължителни разходи за климатроник и пластмаса както и за преправяне на декорацията около джойстика за да пасне новия. Тотала никога не е приятен, освен ако частите не са купени от тотално незапознат търговец или са с "неясен" произход.
От там насетне NBT и NBT EVO вървят само със скъп емулатор, преправяне на монитор, контролен панел от CIC/MASK2, доста кабели и т.н. Кодиране и програмиране са си доста специфична работа и не е по силите на всеки, особено за EVO поколението си е доста голям филм, но пък е откровено най-добрата мултимедия на пазара.
Та кой кога и колко е дал за даден продукт е доста условно и не е повод за караници...
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Андроид навигация?

Мнение от sssssl » 09 Авг 2018, 17:34

http://witson.com/displayproduct.html?i ... 8194075072 Към това съм се ориентирал, за сега.
Някой колега, който вече е слагал андроид, може ли да поясни как става връзката с AUX?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Андроид навигация?

Мнение от mitiwww » 09 Авг 2018, 23:40

sssssl написа:http://witson.com/displayproduct.html?id=2808958194075072 Към това съм се ориентирал, за сега.
Някой колега, който вече е слагал андроид, може ли да поясни как става връзката с AUX?


Аз сложих колега.Плуг енд плей.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Андроид навигация?

Мнение от vld » 10 Авг 2018, 10:07

mitiwww написа:
sssssl написа:http://witson.com/displayproduct.html?id=2808958194075072 Към това съм се ориентирал, за сега.
Някой колега, който вече е слагал андроид, може ли да поясни как става връзката с AUX?


Аз сложих колега.Плуг енд плей.
На това пише че може да се свърже чрез оптика или без оптика, това означава ли че ако в колата има лоджик7 може звука от андроид навигацията може да се свърже чрез оптика да излиза към лоджик7 ?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 10 Авг 2018, 16:56

Не мисля, долу пише че пак прави AUX switching, което значи че пак минава звука през него.

Но честно казано това е най-добрата китайка до сега, поне по описание, почти съм готов да се пречупа и да зарежа NBT Evo ъпгрейда...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Андроид навигация?

Мнение от sssssl » 10 Авг 2018, 17:19

vld написа:
mitiwww написа:
sssssl написа:http://witson.com/displayproduct.html?id=2808958194075072 Към това съм се ориентирал, за сега.
Някой колега, който вече е слагал андроид, може ли да поясни как става връзката с AUX?


Аз сложих колега.Плуг енд плей.
На това пише че може да се свърже чрез оптика или без оптика, това означава ли че ако в колата има лоджик7 може звука от андроид навигацията може да се свърже чрез оптика да излиза към лоджик7 ?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Не знам, нямам лоджик 7 и не съм се интересувал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Андроид навигация?

Мнение от pepsin » 10 Авг 2018, 18:28

Кажи честно :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Андроид навигация?

Мнение от MadChicken » 11 Авг 2018, 11:50

Android базираните китайски творения не са и никога няма да бъдат дори бегло съпоставими с NBT EVO генерацията, въпреки скъпия емулатор и сложния монтаж...
Такава тотална интеграция с колата и свръх удобен и бърз интерфейс в комбинация с CarPlay и Screen Mirror е невъзможна с боклукчавите китайски copycat творения. Който се е замислил за EVO да не се отказва!
Наскоро слагахме EVO в една много симпатична F20 единичка излязла без нави от завода, момчето си беше добавило някакъв за нищо не ставащ китайски CarPlay боклук.
Не можете да си представите как се кефи в момента на оригиналния CarPlay и видео възможностите на EVO-то...
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Андроид навигация?

Мнение от pepsin » 11 Авг 2018, 14:55

:yes: точно :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 12 Авг 2018, 15:29

Спор няма, но Андроида има Мирърлинк, блутут стрийминг, каквато си поискаш навигация, връзка с камери, плейва всякакво видео. Менютата са откраднати подобаващо от Id6, управлението от волана и контролера си работи.
Основното е, че разликата в цената е 4-5 пъти, вече разгледах на живо няколко и по-новите хич не са лоши.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Андроид навигация?

Мнение от BorislavB » 12 Авг 2018, 15:49

То е ясно,че от оригинала по-добро едва ли има откъм производителност говоря. Обаче съотношението цена/качество си е в полза за китайчето поне според мен. Пък и монтажа е доста по-лесен отколкото CIC/NBT.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Андроид навигация?

Мнение от MadChicken » 13 Авг 2018, 8:50

Е колко струва китайчето, че чак толкова много пъти разлика в цената да има?
Проблема на китайските стоки е че нямат подръжка - произвеждат и забравят, а всички знаем че Android + китайски инженери/програмисти = :ranting: :censored: :banghead:
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 13 Авг 2018, 10:14

~800 кинта plug&play, закачваш си го сам за нула време. :) За EVO-тос е поразрових и поне едно 3500 не му мърдат.
Поддръжка няма наистина и точно затова тея с Андроид 4 и хардуер от 2010-та са пълен шит. То и в БМВ е малко произвеждаш и забравяш, ССС-то от 2002-ра така си остана, пък всяка следваща версия е с нов хардуер. Вече просто не мога да го гледам.
Но по-новите с андроид 7 изглеждат напълно адекватни. Дисплеят е една идея по-кофти от на EVO-то, звука минава през AUX, което трябва да се направи дълго сравнение, аз послушах няколко мин и звучеше напълно ок. Новите гадини имат DSP процесор, което подобрява нещата допълнително. Това, което не ме кефи е, че за да позлваш андроидския блутут за хендсфрий трябва да му закачиш не него микрофони и т.н., което в тая кола не беше направено. Оригиналната хендсфри система работи доста по-добре(по-чист звук, особено от микрофона) от това, което съм виждал от разни китайци.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook