Андроид навигация?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Андроид навигация?

Мнение от BorislavB » 11 Сеп 2018, 22:30

Аз искам да Ви попитам като пробвате да пуснете навигацията бързо ли намира сателити и бързо ли Ви локализира. Моята отначало хващаше г/д бързо след това започна със всяко следващо пускане по-бавно да се свързва със сателитите и сега преди седмица ходих до Гърция на почивка и я пусках през определено време,но не иска да се свърже и това е. Дали антената на самата кола си е отишла или нещо китаеца се предава. Да отбележа моята е Dynavin стар модел не съм го слагал аз от предишния собственик е.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Андроид навигация?

Мнение от mitiwww » 11 Сеп 2018, 22:40

BorislavB написа:Аз искам да Ви попитам като пробвате да пуснете навигацията бързо ли намира сателити и бързо ли Ви локализира. Моята отначало хващаше г/д бързо след това започна със всяко следващо пускане по-бавно да се свързва със сателитите и сега преди седмица ходих до Гърция на почивка и я пусках през определено време,но не иска да се свърже и това е. Дали антената на самата кола си е отишла или нещо китаеца се предава. Да отбележа моята е Dynavin стар модел не съм го слагал аз от предишния собственик е.

Моята отначабо забива,чак прескача музиката и после се оправя !Ама си забива !Сиджик е !С Игото не беше тъй,не знам защо обаче ?Поздрави !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Андроид навигация?

Мнение от mitiwww » 11 Сеп 2018, 22:42

nickem написа:Така. Досърбя ме и зех една от тея навигации.

Хубавите неща:
Интерфейса е супер, работи безгрешно. Има някои неща, които се управляват само с тъча, примерно браузването на контактите в адресната книга.
Самата навигация е Waze, iGo и Google Maps, можеш да си избереш дефаутна. Китаеца си има собствена антена, аз я прекарах през таблото, работи страшно бързо, като цяло е на светлинни години пред тази от ССС-то.
Звука е напълно задоволителен за мен. Наличието на DSP вероятно помага доста, защото старите с Андроид 4.4 не свирят толкова добре.
МирърЛинка бачка страхотно също.
Парктроника и камерата за задно също изглеждат чудесно.
Има 2 USB-та, чете практически всичко от флашка, филми, даже YouTube в движение.
Принципно може да се закачи модем с 4G, но още не съм го пробвал. За хотспот от телефон се закачва без проблем и имаш интернет във всички приложения, на които им трябва.
Има пълен достъп до Google Play, можеш да си инсталираш каквото ти душа иска.

Лошите неща:
Монтажа е един малък ад, отне ми един цял ден. В началото имаше някои странни неща с фаровете на колата, изчезване на звук, но навигацията(или самата кола?) се адаптира. За момента няма "бъгове" :)
В Блутут стрийминга няма толкова опции, колкото би ми се искало, по-спомен Гром-а в старата кола вадеше плейлиста, тук виждаш само какво върви и имаш контрол(най-накрая има и пауза).

Във всеки случай, тоя китаец няма много общо с NBT EVO-то, освен няколко откраднати менюта. Вероятно ще си го подаря за Коледа, пък до тогава ще цъкам с Китай. :)



И за навигацията да те питам колега ? Моята отначало забива,чак прескача музиката и после се оправя !Ама си забива !Сиджик е !С Игото не беше тъй,не знам защо обаче ?Поздрави !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 12 Сеп 2018, 7:53

При мен Навигацията работи перфектно. iGO-то тръгва малко бавно, трябват му 15-20 сек, но после е супер. Waze-a е шит като цяло. Сиджик не съм инсталирал.

@BorislavB, тея навигации си имат собствени антени, не ползват тази на колата. Зависи как са я закачили, може да се е прекъснало нещо.

@mitwww, те не са скрити даже, отиваш на Settings от главното меню с големите икони и после скролваш най-долу до factory settings или нещо такова. Иска ти код, кода е 1314. Не знам каква точно е твойта, може да е малко по-различно разположението, но катоц яло софтуера е един и същ на всички с Андроид 7, които съм виждал до сега.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Андроид навигация?

Мнение от mitiwww » 12 Сеп 2018, 8:17

nickem написа:При мен Навигацията работи перфектно. iGO-то тръгва малко бавно, трябват му 15-20 сек, но после е супер. Waze-a е шит като цяло. Сиджик не съм инсталирал.

@BorislavB, тея навигации си имат собствени антени, не ползват тази на колата. Зависи как са я закачили, може да се е прекъснало нещо.

@mitwww, те не са скрити даже, отиваш на Settings от главното меню с големите икони и после скролваш най-долу до factory settings или нещо такова. Иска ти код, кода е 1314. Не знам каква точно е твойта, може да е малко по-различно разположението, но катоц яло софтуера е един и същ на всички с Андроид 7, които съм виждал до сега.



Ще пробвам сега !Андроид 7 е .Но не съм виждал това Фактори сетингс.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Андроид навигация?

Мнение от BorislavB » 12 Сеп 2018, 13:02

И моята е iGo. Странно,защото хваща по 2-3 сигнала (мисля,че трябваха 6-7 за да се свърже) и до там. Ако нещо се е прекъснало дали изобщо ще намира сателити или пък и трябва някъв ъпдейт.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Андроид навигация?

Мнение от sssssl » 12 Сеп 2018, 20:16

https://www.youtube.com/watch?v=Ao0TCik ... e=youtu.be
Синеца е доволен, значи и аз съм доволен :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Андроид навигация?

Мнение от mitiwww » 17 Сеп 2018, 21:55

Да споделя какво се случи при мене !Ровя си из фактори сетингс и реших да видя как е менюто при Ауди като сложих и още някъде една отметка !И сега всичко е черен екран и не мога да стигна пак до фактори сетингс никак за да го върна пак на БМВ.Как да стигна до фактори сетингс,там където иска парола 1314.Мога само до настройките от падащото меню !Пробвах с фабричини настройки но и там не става !Някой да има идея как да се оправя с проблема ?Че съм и в Германия на всичко отгоре,а тука с хакерите е трудно малко !!Поздрави на всички и лека вечер !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Андроид навигация?

Мнение от mitiwww » 19 Сеп 2018, 22:05

mitiwww написа:
nickem написа:При мен Навигацията работи перфектно. iGO-то тръгва малко бавно, трябват му 15-20 сек, но после е супер. Waze-a е шит като цяло. Сиджик не съм инсталирал.

@BorislavB, тея навигации си имат собствени антени, не ползват тази на колата. Зависи как са я закачили, може да се е прекъснало нещо.

@mitwww, те не са скрити даже, отиваш на Settings от главното меню с големите икони и после скролваш най-долу до factory settings или нещо такова. Иска ти код, кода е 1314. Не знам каква точно е твойта, може да е малко по-различно разположението, но катоц яло софтуера е един и същ на всички с Андроид 7, които съм виждал до сега.



Ще пробвам сега !Андроид 7 е .Но не съм виждал това Фактори сетингс.


Пробвах,намерих го и всичко се омаза !Голям шемет съм еййй :banghead: :banghead: :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 17 Окт 2018, 10:15

Така, след като я поползвах няколко месеца, Андроида бързо ми омръзна и се оказа, че има доста неща, които не бачкат както аз искам и я продадох.

МирърЛинка иска да закачвам телефона с кабел около 50% от случаите, в които искам да го позлвам през WiFi. Иначе си бачка, но това е дразнещо. С друг Апп може да е по-добре, но не ми се занимаваше.
WaZe навигацията отидох в Бургас и карти нямаше, пълен ташак, предвид че уж има карти за България, директно я зачеркнах.
iGo навигацията от време на време решаваше да ме прекара през абсурдни места, примерно пътя Лозенец - Бургас според нея минаваше през центъра на Китен?!? Отделно, всеки път, когато докоснеш дисплея за да зумнеш и промениш перспективата по някакъв начин апп-а ми сменяше дестинацията на докоснатата точка. Вероятно е някаква настройка, но не я намерих.
Файл браузъра ми разбъркваше песните от флашката без каквато и да било логика, което беше изключително дразнещо.
Блутут телефонията се управлява изцяло с тъчскрийна(освен начало/край на кол - там бутоните от волана бачка) - ровене в контактите, набиране на номера и т.н., което също беше доста дразнещо. А и реално нямаш гласови команди там.
Гугъл Асистент няма, което не го очаквах и не го бях проверил преди това, но като цяло гласови команди само в навигацията.
Данните от борд компютъра, климатроника са в старите менюта и трябва да сменяш на тях.
Самия дисплей не е на удобно място за тъч заради дизайна на таблото. Също така е страшно гланциран, вероятно може да се реши проблема с матиран протектор.

Всичко това + факта, че оригиналната навигация се показва на HUD-a ми, а тази не, ме отказа от Андроида. Повечето от тея неща могат да се оправят с настройки, други апликации( Sygic Car при мой приятел бачка перфектно, но ме домързя да я инсталирам), плейлисти на флашката и прочее.

Като цяло мултимедията е ОК за тея пари, но на мен не ми е по вкуса. За някой, който има желание да човърка повече в нея е готина играчка. Добрите неща:
Youtube, навигация с интернет с пълно инфо за трафик, ремонти и т.н. - доста приятно.
Бутона за гласовите команди на волана пуска гласовите команди на андроид навито когато си в апликацията.
Звука беше по-добър, отколкото очаквах и като цяло не усетих някаква особена разлика с оригиналната медия. Няколко парчета ми се сториха съвсем леко по-глухи за някои тонове, но това е всичко.
MirrorLink-a и Android Auto работят перфектно, когато все пак успееш да закачиш телефона. Също така Гугъл Асистента трябва вече да бачка с Андроид Аутото.
Блутут хендсфрито работи доста дбре, качеството е напълно ОК и можеш да си настроиш различни нива на звука за него.
Дисплея е доста як, цветовете са много приятни, макар да няма много настройки за него.
Сравнително лесно се инсталира от човек, който не се е заниамвал с такива неща до сега.
Можеш да си инсталираш каквито полезни глупости намериш из нета, също така в XDA-developers има доста теми, в които хората активно разработват такива медии и апликации.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Андроид навигация?

Мнение от Monky » 17 Окт 2018, 15:14

nickem написа:Така, след като я поползвах няколко месеца, Андроида бързо ми омръзна и се оказа, че има доста неща, които не бачкат както аз искам и я продадох.

МирърЛинка иска да закачвам телефона с кабел около 50% от случаите, в които искам да го позлвам през WiFi. Иначе си бачка, но това е дразнещо. С друг Апп може да е по-добре, но не ми се занимаваше.
WaZe навигацията отидох в Бургас и карти нямаше, пълен ташак, предвид че уж има карти за България, директно я зачеркнах.
iGo навигацията от време на време решаваше да ме прекара през абсурдни места, примерно пътя Лозенец - Бургас според нея минаваше през центъра на Китен?!? Отделно, всеки път, когато докоснеш дисплея за да зумнеш и промениш перспективата по някакъв начин апп-а ми сменяше дестинацията на докоснатата точка. Вероятно е някаква настройка, но не я намерих.
Файл браузъра ми разбъркваше песните от флашката без каквато и да било логика, което беше изключително дразнещо.
Блутут телефонията се управлява изцяло с тъчскрийна(освен начало/край на кол - там бутоните от волана бачка) - ровене в контактите, набиране на номера и т.н., което също беше доста дразнещо. А и реално нямаш гласови команди там.
Гугъл Асистент няма, което не го очаквах и не го бях проверил преди това, но като цяло гласови команди само в навигацията.
Данните от борд компютъра, климатроника са в старите менюта и трябва да сменяш на тях.
Самия дисплей не е на удобно място за тъч заради дизайна на таблото. Също така е страшно гланциран, вероятно може да се реши проблема с матиран протектор.

Всичко това + факта, че оригиналната навигация се показва на HUD-a ми, а тази не, ме отказа от Андроида. Повечето от тея неща могат да се оправят с настройки, други апликации( Sygic Car при мой приятел бачка перфектно, но ме домързя да я инсталирам), плейлисти на флашката и прочее.

Като цяло мултимедията е ОК за тея пари, но на мен не ми е по вкуса. За някой, който има желание да човърка повече в нея е готина играчка. Добрите неща:
Youtube, навигация с интернет с пълно инфо за трафик, ремонти и т.н. - доста приятно.
Бутона за гласовите команди на волана пуска гласовите команди на андроид навито когато си в апликацията.
Звука беше по-добър, отколкото очаквах и като цяло не усетих някаква особена разлика с оригиналната медия. Няколко парчета ми се сториха съвсем леко по-глухи за някои тонове, но това е всичко.
MirrorLink-a и Android Auto работят перфектно, когато все пак успееш да закачиш телефона. Също така Гугъл Асистента трябва вече да бачка с Андроид Аутото.
Блутут хендсфрито работи доста дбре, качеството е напълно ОК и можеш да си настроиш различни нива на звука за него.
Дисплея е доста як, цветовете са много приятни, макар да няма много настройки за него.
Сравнително лесно се инсталира от човек, който не се е заниамвал с такива неща до сега.
Можеш да си инсталираш каквито полезни глупости намериш из нета, също така в XDA-developers има доста теми, в които хората активно разработват такива медии и апликации.



Евала за детайлната информация! :bowdown: Определено отговаря на всички въпроси за чудещите се по темата.

Моят телефон пасва перфектно пред оригиналния дисплей, така че навигация ползвам от него. Единствено ми липсва Spotify на оригиналната мултимедия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Андроид навигация?

Мнение от nikolae » 22 Окт 2018, 15:26

Да знаете някъде да се предлага такава навигация (Андроид 7, DSP) от по-хубавите китайчета в България или Европа на по-хубава цена - например ~ 600-700лв?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Андроид навигация?

Мнение от ivopicha » 22 Окт 2018, 17:00

Ето една такава. Поръчваш, чакаш 2-3 седмици и после се кефиш.
https://www.aliexpress.com/item/8-8-Qua ... st=ae803_4
Аз щях да си поръчвам, но само този дисплей не може да работи самостоятелно. Сработва със CCC или CIC модула. Та ми се вижда множко едни 600 лв за таблет. На Е39 всичко беше самостоятелно.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 22 Окт 2018, 19:32

Тая навигация имаш 20% ДДС на границата. Освен това при Е39 нещата са различни, тука имаш Canbus и навито трябва да се интегрира с него за да ти вади инфо за колата и т.н. и да запазиш оригиналните менюта, които в един или друг момент ще ти потрябват. Като цяло Е60-ката не харесва такива ъпгрейди, в F10 са доста по-лесни нещата...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Андроид навигация?

Мнение от ivopicha » 22 Окт 2018, 21:04

Не е сигурно за 20- те процента. Тази е през DHL, но има и такива с тяхните си пощи или други. Там може да се разбереш с продавача, да пише по малка стойност, пинизи има много. До сега съм поръчвал 3 навигации за Е39 и доста (към 50 ) телефона за 4 години и само веднъж съм плащал ддс. С DHL е идвал телефона до вратата ми без да платя и една стотинка. Така, че може да се поръча, не е проблем.
Между другото за за това предпочетох да си оправя CCC-то за 300 лв и да си ползвам оригиналния дисплей, отколкото да дам 600 лв сега за андроид и след 6 месеща още 300 лв. за ремонт на ССС. Плюса на Андроид-d (според мен) е в това, че може да си качиш каквата искаш навигация и имаш флашка и карта за музик. Другите неща едва ли ще ги ползвате, или ако ги ползвате ще е рядко. Говоря за браузване и други. Е, има разни шукарийки като оборотомери, но ще мина и без тях. Няма кого да впечетлявам :P
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook