Андроид навигация?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 20 Авг 2019, 9:02

Ми тя стоковата музика си е кофти по принцип.
Всички след Андроид 4.4 които съм виждал имат DSP. При мен с DPS и L7 звукът не беше лош, но на по-качествените парчета се усещаше исвестно заглъхване в някои тонове и като слушаш парчета, които знаеш наизуст и знаеш как трябва да звучат е дразнещо. Но това е бял кахър. Гадния дисплей и скапания интерфейс ме отказаха повече от всичко друго. 1/3 от функциите просто не работят като хората.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 17.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Андроид навигация?

Мнение от minchev7 » 21 Авг 2019, 13:50

nickem написа:Ми тя стоковата музика си е кофти по принцип.
Всички след Андроид 4.4 които съм виждал имат DSP. При мен с DPS и L7 звукът не беше лош, но на по-качествените парчета се усещаше исвестно заглъхване в някои тонове и като слушаш парчета, които знаеш наизуст и знаеш как трябва да звучат е дразнещо. Но това е бял кахър. Гадния дисплей и скапания интерфейс ме отказаха повече от всичко друго. 1/3 от функциите просто не работят като хората.


Тази, която взех е с Андроид 8.1, и аз съм с "половин" Logic 7 и звукът не е изобщо лош. Относно дисплея по-добър е от оригиналния, функциите работят всички както и бутони на волан и idrive контролер, имаш и камера за заден ход.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 21 Авг 2019, 16:28

Поне при мен имаше доста преблеми,
Дисплея има не-лоша резолюция(същата като на CID), но цветовете са доста зле и яркостта е много по-ниска от тази на оригиналните дисплеи, на пряката слънчева светлина не се вижда. Пейърването през Wi-Fi понякога бачка, друг път не и иска свързване през USB, Waze й липсваха части от картата, примерно около Лозенец(на морето), Приморско и т.н. Интерфейса на навигациите не можеше да се управлява въобще с iDrive контролите, в iGo тъч контролите бяха направо неизползваеми, самия дисплей е доста нечувствителен за тъч, хендсфри функцията въобще не можеше да се управлява от iDrive, музиката от флашката ми излизаше разбъркана, докато оригиналното аудио я подреждаше по азбучен ред без проблем.

Ако са оправили всичко това от Андроид 7 до 8 супер, но малко ме съмнява. Реално има 2-3 варианта софтуер и също толкова хардуер за тея Андроиди, останалото е просто ребрандинг.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Андроид навигация?

Мнение от AlonsoBest » 21 Авг 2019, 16:32

nickem написа:Поне при мен имаше доста преблеми,
Дисплея има не-лоша резолюция(същата като на CID), но цветовете са доста зле и яркостта е много по-ниска от тази на оригиналните дисплеи, на пряката слънчева светлина не се вижда. Пейърването през Wi-Fi понякога бачка, друг път не и иска свързване през USB, Waze й липсваха части от картата, примерно около Лозенец(на морето), Приморско и т.н. Интерфейса на навигациите не можеше да се управлява въобще с iDrive контролите, в iGo тъч контролите бяха направо неизползваеми, самия дисплей е доста нечувствителен за тъч, хендсфри функцията въобще не можеше да се управлява от iDrive, музиката от флашката ми излизаше разбъркана, докато оригиналното аудио я подреждаше по азбучен ред без проблем.

Ако са оправили всичко това от Андроид 7 до 8 супер, но малко ме съмнява. Реално има 2-3 варианта софтуер и също толкова хардуер за тея Андроиди, останалото е просто ребрандинг.

Според ревютата които съм гледал хората казват че има голяма разлика в хардуера и софтуера между андроид 7 и 8.1, в полза на 8.1.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 22 Авг 2019, 8:56

AlonsoBest написа:Според ревютата които съм гледал хората казват че има голяма разлика в хардуера и софтуера между андроид 7 и 8.1, в полза на 8.1.

Ми те същото го казваха и за скока от 4.4 към 6 и от 6 към 7.1. Проблемите с дисплея няма как д аги оправят ако не почнат да слагат по-скъпи дисплеи, което няма да стане с постоянно падащите цени. Ако са оправили всичко останало ще е чудесно, но както се казва, докато не го видя със собствените си очи... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Андроид навигация?

Мнение от AlonsoBest » 22 Авг 2019, 8:59

nickem написа:
AlonsoBest написа:Според ревютата които съм гледал хората казват че има голяма разлика в хардуера и софтуера между андроид 7 и 8.1, в полза на 8.1.

докато не го видя със собствените си очи... :)

Напълно съм съгласен тук. Обмислям я тази покупка от известно време и за това съм търсил мнения и ревюта. Ако някой ден сложа в моята кола ще споделя мнение.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Андроид навигация?

Мнение от sssssl » 22 Авг 2019, 18:26

nickem написа:Поне при мен имаше доста преблеми,
Дисплея има не-лоша резолюция(същата като на CID), но цветовете са доста зле и яркостта е много по-ниска от тази на оригиналните дисплеи, на пряката слънчева светлина не се вижда. Пейърването през Wi-Fi понякога бачка, друг път не и иска свързване през USB, Waze й липсваха части от картата, примерно около Лозенец(на морето), Приморско и т.н. Интерфейса на навигациите не можеше да се управлява въобще с iDrive контролите, в iGo тъч контролите бяха направо неизползваеми, самия дисплей е доста нечувствителен за тъч, хендсфри функцията въобще не можеше да се управлява от iDrive, музиката от флашката ми излизаше разбъркана, докато оригиналното аудио я подреждаше по азбучен ред без проблем.

Ако са оправили всичко това от Андроид 7 до 8 супер, но малко ме съмнява. Реално има 2-3 варианта софтуер и също толкова хардуер за тея Андроиди, останалото е просто ребрандинг.

Не е до софтуер. От китаец до китаец има огромна разлика и е тъпо всички да се поставят под общ знаменател. :dunno:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Андроид навигация?

Мнение от zAcK » 22 Авг 2019, 20:02

Някой няма ли да пусне някое ревю, да видим как в действителност работи това нещо?
До момента не намирам нито един доволен в чужбина, който да е направил ревю на китаец. Само разни писания,
но клип и демонстрация, в която някой да е доволен до момента не съм намерил :bchug:

P.S. Горовим за клипове от потребители, не от търговци!
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Андроид навигация?

Мнение от sssssl » 22 Авг 2019, 23:38


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 23 Авг 2019, 9:30

sssssl написа:Не е до софтуер. От китаец до китаец има огромна разлика и е тъпо всички да се поставят под общ знаменател. :dunno:

Напротив, въобще не тъпо. Когато търсех моята разгледах на 4-ма колеги андроидите, различни марки, същия софтуер и същите бъгове. Ако си мислиш че в китай има 100 фирми които се конкурират да пишат софтуер за Андроид за наще антики дълбоко се лъжеш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Андроид навигация?

Мнение от sssssl » 23 Авг 2019, 15:10

Ок, всички китайски мултимедии са еднакви и всички китайски смартфони са еднакви :mhihi: НО, ако някой капацитет се опита да ме убеди, колко съм се минал с китаеца, по-добре да не го прави, щото няма да му се получи :mhihi: :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Андроид навигация?

Мнение от BorislavB » 24 Авг 2019, 4:49

Няма смисъл да спорите. Нуждите и очакванията на един и на друг са различни.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Re: Андроид навигация?

Мнение от aora_bass » 29 Авг 2019, 9:44

Предполагам че с подобно нещо, мога да забравя за функциите на навигацията в хед ъп диспеля ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 30 Авг 2019, 9:27

Никоя мултимедия, освен заводските за модела не може да ти изкара навигацията на хедъпа.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 17.07.2018
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: DeLorean time machine

Re: Андроид навигация?

Мнение от T-1000 » 04 Сеп 2019, 7:23

Тъй като съм обмислял поставянето на Андроид навигация, а чета за проблеми при ползването и в сравнение с ползването на оригиналната мултимедия, въпросът ми е струва ли си упражнението изобщо?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook