Андроид навигация?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Андроид навигация?

Мнение от brabusbg » 18 Май 2018, 11:04

Колеги абсолютно не съм наясно, затова предварително ме извинете за лаишките въпроси.
Скоро ще си взема Е60, което няма навигация? МОга ли да му инсталирам такава (не говоря за такива "китайски" заместители), порсто софтуерно да се добави към iDrive ситсемата? Оригиналната навигация?? Или къде мога да прочета по въпроса, че нещо не намерих из форума?
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Андроид навигация?

Мнение от vld » 18 Май 2018, 13:01

brabusbg написа:Колеги абсолютно не съм наясно, затова предварително ме извинете за лаишките въпроси.
Скоро ще си взема Е60, което няма навигация? МОга ли да му инсталирам такава (не говоря за такива "китайски" заместители), порсто софтуерно да се добави към iDrive ситсемата? Оригиналната навигация?? Или къде мога да прочета по въпроса, че нещо не намерих из форума?
Може ама не става само софтуерно, трябва си и хардуер :)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Андроид навигация?

Мнение от brabusbg » 18 Май 2018, 13:57

vld написа:
brabusbg написа:Колеги абсолютно не съм наясно, затова предварително ме извинете за лаишките въпроси.
Скоро ще си взема Е60, което няма навигация? МОга ли да му инсталирам такава (не говоря за такива "китайски" заместители), порсто софтуерно да се добави към iDrive ситсемата? Оригиналната навигация?? Или къде мога да прочета по въпроса, че нещо не намерих из форума?
Може ама не става само софтуерно, трябва си и хардуер :)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Има ли някъде където мога да прочета и да се образовам или хора който го праввят?? Цени?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Андроид навигация?

Мнение от Dextuar » 18 Май 2018, 14:10

brabusbg написа:
vld написа:
brabusbg написа:Колеги абсолютно не съм наясно, затова предварително ме извинете за лаишките въпроси.
Скоро ще си взема Е60, което няма навигация? МОга ли да му инсталирам такава (не говоря за такива "китайски" заместители), порсто софтуерно да се добави към iDrive ситсемата? Оригиналната навигация?? Или къде мога да прочета по въпроса, че нещо не намерих из форума?
Може ама не става само софтуерно, трябва си и хардуер :)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Има ли някъде където мога да прочета и да се образовам или хора който го праввят?? Цени?
Цената е в зависимост за колко намериш модулите - за CCC пълен комплект грубо 700-800 лв ти е всичко, за труд, монтаж и кодиране, поне още 200-300. Моят съвет е да не се занимаваш с CCC, предлага се в момента пълен комплект CIC за към 1400, определено повече си заслужава.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Андроид навигация?

Мнение от brabusbg » 18 Май 2018, 14:21

dextuar написа:
brabusbg написа:
vld написа:
brabusbg написа:Колеги абсолютно не съм наясно, затова предварително ме извинете за лаишките въпроси.
Скоро ще си взема Е60, което няма навигация? МОга ли да му инсталирам такава (не говоря за такива "китайски" заместители), порсто софтуерно да се добави към iDrive ситсемата? Оригиналната навигация?? Или къде мога да прочета по въпроса, че нещо не намерих из форума?
Може ама не става само софтуерно, трябва си и хардуер :)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Има ли някъде където мога да прочета и да се образовам или хора който го праввят?? Цени?
Цената е в зависимост за колко намериш модулите - за CCC пълен комплект грубо 700-800 лв ти е всичко, за труд, монтаж и кодиране, поне още 200-300. Моят съвет е да не се занимаваш с CCC, предлага се в момента пълен комплект CIC за към 1400, определено повече си заслужава.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Mного благодаря за информацията.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 21 Май 2018, 15:46

Най-вече зависи колко пари ти се дават.

CCC със всичките модули, разправии и кодиране можеш да сложиш за около 1000 кинта. Минусът е, че за мен е архаична мултимедия вече и не бих се занимавал.
CIC-то ше ти излезе към 1600-1700 с монтажа, но там аз лично бих взел задължително Комбокса, който е още 300-400 кинта. Минуса е че всичко това струва доста пари.
За 2100-2200 пък можеш да си ретрофитнеш NBT, която е доста напреднала като цяло. Минсуа е, че струва още повече пари и малко хора биха се наели, но вече има няколко коли поне направени.

Всичко това са доста пари, но ако планираш да покараш колата няколко години, според мен си струва инвестицията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Андроид навигация?

Мнение от Exclusive89 » 27 Май 2018, 18:20

Колеги, ако има мераклии може да погледнат обявата. НЕ познавам продавача :!: просто си скролвах в ОЛХ и т.н... цената мисля, че е повече от добра, ако отговаря на описанието.
https://www.olx.bg/ad/nbt-evo-navigatsi ... bbe87227f6
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Андроид навигация?

Мнение от brabusbg » 27 Май 2018, 19:54

Exclusive89 написа:Колеги, ако има мераклии може да погледнат обявата. НЕ познавам продавача :!: просто си скролвах в ОЛХ и т.н... цената мисля, че е повече от добра, ако отговаря на описанието.
https://www.olx.bg/ad/nbt-evo-navigatsi ... bbe87227f6
Понеже не разбирам много... това оригинално NBT от BMW ли е?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Андроид навигация?

Мнение от Exclusive89 » 27 Май 2018, 19:57

Android е колега (китайче) не е OEM :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: Андроид навигация?

Мнение от sannikolaus » 28 Май 2018, 9:35

Добре, аз съм с MASK и с mulf2high. Музиката ОК, но с тези бедни карти за навигацията си е все едно без навигация. Интересно ми , ако сложа андроид, след като звука му минава през AUX-а, когато слушам музика от USB на MASK-a и реша да ползвам навигацията на андроида, какво ще стане? Ще намалява звука от MASK, когато говори китайчето, ще се чува само китайчето или какво? Питам защото ще е много тъпо ако докато ползваш този андроид, не можеш да слушаш музика от фабричният модул, бил той ССС или MASK!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Андроид навигация?

Мнение от nikolae » 29 Май 2018, 13:27

sannikolaus написа:Добре, аз съм с MASK и с mulf2high. Музиката ОК, но с тези бедни карти за навигацията си е все едно без навигация. Интересно ми , ако сложа андроид, след като звука му минава през AUX-а, когато слушам музика от USB на MASK-a и реша да ползвам навигацията на андроида, какво ще стане? Ще намалява звука от MASK, когато говори китайчето, ще се чува само китайчето или какво? Питам защото ще е много тъпо ако докато ползваш този андроид, не можеш да слушаш музика от фабричният модул, бил той ССС или MASK!


Не. Когато ползваш андроид-а целият звук е от него и нищо от MASK не чуваш. Също и обратното - ползваш ли MASK, няма да има звуци от Андроида.
Андроида и той има блутут, микрофона може и по-хубав да е от купешкия на mulf.
Реално има две навигации - ти избираш чрез iDrive бутона коя да ползваш (гледаш и слушаш).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Андроид навигация?

Мнение от Zubcho » 30 Май 2018, 9:33

sannikolaus написа:Добре, аз съм с MASK и с mulf2high. Музиката ОК, но с тези бедни карти за навигацията си е все едно без навигация. Интересно ми , ако сложа андроид, след като звука му минава през AUX-а, когато слушам музика от USB на MASK-a и реша да ползвам навигацията на андроида, какво ще стане? Ще намалява звука от MASK, когато говори китайчето, ще се чува само китайчето или какво? Питам защото ще е много тъпо ако докато ползваш този андроид, не можеш да слушаш музика от фабричният модул, бил той ССС или MASK!
Какво им е на картите и защо реши, че са бедни? Какво липсва? Аз съм с диска от 2017г и всичко си е ок. Ползвал съм го няколко пъти и си ме е водил където съм искал. Мисля, че даже и разни камери имаше добавени в него.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Андроид навигация?

Мнение от nikolae » 30 Май 2018, 13:24

Zubcho написа:...аз съм с MASK ..

MASK нали е бизнес навито, там явно е по-различно от "големите".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: Андроид навигация?

Мнение от sannikolaus » 31 Май 2018, 22:12

nikolae написа:
Zubcho написа:...аз съм с MASK ..

MASK нали е бизнес навито, там явно е по-различно от "големите".

Точно така!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 30.05.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 LCI 530D

Re: Андроид навигация?

Мнение от wenss » 26 Юни 2018, 15:56

http://s.aliexpress.com/2amQBFbU?fromSns

Нещо доста интересно като цена

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook