Андроид навигация?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Андроид навигация?

Мнение от landolin » 23 Окт 2018, 15:24

ivopicha написа:Не е сигурно за 20- те процента. Тази е през DHL, но има и такива с тяхните си пощи или други. Там може да се разбереш с продавача, да пише по малка стойност, пинизи има много. До сега съм поръчвал 3 навигации за Е39 и доста (към 50 ) телефона за 4 години и само веднъж съм плащал ддс. С DHL е идвал телефона до вратата ми без да платя и една стотинка. Така, че може да се поръча, не е проблем.
Между другото за за това предпочетох да си оправя CCC-то за 300 лв и да си ползвам оригиналния дисплей, отколкото да дам 600 лв сега за андроид и след 6 месеща още 300 лв. за ремонт на ССС. Плюса на Андроид-d (според мен) е в това, че може да си качиш каквата искаш навигация и имаш флашка и карта за музик. Другите неща едва ли ще ги ползвате, или ако ги ползвате ще е рядко. Говоря за браузване и други. Е, има разни шукарийки като оборотомери, но ще мина и без тях. Няма кого да впечетлявам :P



За браузването, екраните с оборотомерите и др. подобни си много прав - надали съм ги ползвал и няколко пъти за тази една година през която го имам. Виж другите екстри като гледане на xvid филми и интернет ТВ в задръстванията, sygic навигация, ползването на парктроника с предна и задна камера са всекидневие и само заради тях си заслужава :yes: Довечера ще се опитам кача и малко снимки за по добра представа.

Относно доставките - в последно време много затегнаха нещата и всичко, което е с куриери (DHL, TNT и т.н) се праща на митница. Част от нещата дошли с поща също ги проверяват ако им се сторят по скъпи, но там шанса да ти се размине е много по голям, защото пратките са много на брой и без застраховки (поради по ниска цена). Ако продавача изпраща от ЕС няма допълнително ДДС или мита! По спомен моята беше от немски склад на китайския продавач и пристигна директно на адреса с DHL.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Андроид навигация?

Мнение от Dextuar » 23 Окт 2018, 15:29

Телевизори нямате ли си в къщи, че да трябва да гледате в колата :dunno:


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 23 Окт 2018, 22:42

landolin написа:Относно доставките - в последно време много затегнаха нещата и всичко, което е с куриери (DHL, TNT и т.н) се праща на митница. Част от нещата дошли с поща също ги проверяват ако им се сторят по скъпи, но там шанса да ти се размине е много по голям, защото пратките са много на брой и без застраховки (поради по ниска цена). Ако продавача изпраща от ЕС няма допълнително ДДС или мита! По спомен моята беше от немски склад на китайския продавач и пристигна директно на адреса с DHL.

Затегнаха ги, а и това не е телефон, SSD или нещо такова да мине незабелязано в пощенски плик. Големите продавачи не искат да се занимават и си следват каналния ред, аз поръчах 3 навигации до сега.
Иначе ако продавача изпраща от ЕС цената е винаги по-висока с около 20%(случайност?). В АлиЕкспрес вече обикновено има опция да избереш откъде да ти я шипнат и цената съответно се променя.

И в крайна сметка да си спестяваме ДДС-то не е коректно, всеки сам си решава, но нека не подстрекаваме другите да не си плащат данъците. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 16.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530 Xdrive
Мечтае да кара: "Вечния Сокол"

Re: Андроид навигация?

Мнение от Nikoobg » 12 Апр 2019, 10:25

Колеги - да вдигнем малко темата.
Някой с по пресни впечатления от Андроид системата за Е60/61?
Много ми се иска да погледна на някоя кола как работи - ако някой има възможност за София да ми пише.
Ще почерпя.
ПоЗдрави!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.11.2017
Местоположение: Finspång Sweden
Пол: Мъж
Кара: BMW 530i facelift.

Re: Андроид навигация?

Мнение от Anton0764 » 12 Апр 2019, 23:25

Ако някои се съгласи сподели как ги виждаш и чуваш нещата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Андроид навигация?

Мнение от mitiwww » 19 Апр 2019, 20:09

Nikoobg написа:Колеги - да вдигнем малко темата.
Някой с по пресни впечатления от Андроид системата за Е60/61?
Много ми се иска да погледна на някоя кола как работи - ако някой има възможност за София да ми пише.
Ще почерпя.


Пресни отпреди 2 месеца.Слагай смело,може да е по скъпо но определено си заслужава.Моята я взех 1100 лв и съм много доволен.Смених с Сиджик навигацията само.Всичко си е ОК иначе !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Андроид навигация?

Мнение от equipment » 13 Юли 2019, 10:13

Колеги, някой слагал ли е тази навигация https://ru.aliexpress.com/item/33045531 ... bd07162c88

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Андроид навигация?

Мнение от zAcK » 13 Юли 2019, 11:46

Някой тествал ли е нещо ужким читаво, като Avin например? Гледам, че са с Android 9.0 и ужким всичко бачкало?
Пращат от САЩ до UK/DE безплатно, т.е. с Гъбко доставката ще стане, евентуално :mhihi:

И още един въпрос. Някой знае ли в България да имат дистрибутор, че не ми се рови из нета :mhihi: :bchug:

За тази става въпрос - https://avinusa.com/8-8-bmw-5-series-6-series-e60-e61-e63-e64-android-multimedia-navigation-system.html

CCC - Android 9.0 with 4GB RAM is in stock and ready to ship!



Ето един безкрайно недоволен. Като чета коментарите в Youtube и в bimmer форумите, май тия Андроид навигации са голям ташак?

Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 20.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e60 3.0 218 hp

Re: Андроид навигация?

Мнение от radik » 15 Юли 2019, 14:07

Здравейте :D
Понеже не е много практично да записвам дискове през 5 дена (пътувам много извънградско и радиото не е ОК), започнах да се замислям за Андроид или mulf 2 high. Mulf-a е ясен. Имам няколко питания за Андроида как точно се случват нещата, за да реша какво да взема. Ако взимам Андорид ще е 8.1, с оглед ъпдейти на приложения в дългосрочен план.

От Алиекспрес са на цена около 580 лева с доставка от ЕС (нямо мито, такси и т.н.). В България вървят на цена около 850 лева с монтаж.
Питанията ми към някой, който вече има Андроид Мултимедия, са следните:
1. Нобходимо ли е кодиране след монтажа или го монтирам и тръгва всичко? Ако е необхдоимо кодиране колко върви цената в София?
2. Моята е60-ка е преди фейса, като музиката е L7 с отключен AUX (рециклирах CCC и тогава ми отключиха AUX- и е с "новото" меню). Има ли оптика, която трябва да прекарвам някъде по купето или се занимавам само с кабелите около екрана? /на един приятел слагахме на Мерцедес е класа с фабрична оптика, та се наложи да купи и да прекараме допълнителен кабел от багажника до самата мултимедия../

Цялата разправия е само и единствено, за да ползвам USB, така че ако има и по - евтини решения съм отворен за предложения (може и на лично). Mulf-a не е оферта, защото се равнява на 400 лева модул + монтаж и кодиране, което е почти колкото цената на андроид :shock:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 16 Юли 2019, 10:38

Андроид навигацията е plug&play, но трябва да си разглобиш цялото табло и подлакътника, за 4-5 часа се монтира. Ако имаш Аукс друго не ти трябва.
Софтуера е китайски, дисплея е доста некачествен, има писано доста назад в темата. За мен лично не става.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 27.08.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60,530d 04'
Мечтае да кара: Eleanor
Детайли за колата: Frozen Grey matte ; Logic 7

Re: Андроид навигация?

Мнение от krispd » 19 Юли 2019, 9:48

Колеги,няма ли някакви iOS plug&play навигации работещи с Айфон и имащи Screen Mirroring примерно?
Work hard in silence,let success make the noise.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Андроид навигация?

Мнение от AGT » 19 Юли 2019, 11:10

Няма навигации с IOS . С андроидската съм го правил от Iphone само за да видя , че става . Не съм го ползвал реално .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Андроид навигация?

Мнение от Bungo_Baggins » 24 Юли 2019, 23:10

И най-кофтито на андроидските е, че звукът минава през аукса.
Ако държите на качествен звук и имате фабричен усилвател Logic 7 примерно, това не е решението.
Или някой е намерил вариант за пълна замяна с андроидски блок, който ползва оптиката на колата?

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 17.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530XD

Re: Андроид навигация?

Мнение от minchev7 » 15 Авг 2019, 15:19

Аз сложих такава Андроид навигация и съм много доволен - https://www.aliexpress.com/item/32842755593.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dZkPln5 , 359$ с камерата от Испания.

Plug & Play е, реално се сменя само дисплея, а самият модул CCC/CIC си остава, така че си го ползваш и него при нужда. Ако някой има въпроси по него или иска да го види за София да каже.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Андроид навигация?

Мнение от nikolae » 19 Авг 2019, 10:09

Добре де, звука като идва от aux-a не е ли кофти?
Преди година-две гледах една подобна андроид навигация на е60... имаше за мен ужасен звук. Нито моята кола, нито тази, на която беше
монтирана навигацията имаха музика различна от стоковата, но все беше зле. Преди време бяха писали, че някои от андроид нави-тата
имат dsp и то оправяло работата. Така ли е или ... ?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook