Андроид навигация?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Андроид навигация?

Мнение от MadChicken » 13 Авг 2018, 10:46

EVO-то си го разработват активно да ти кажа, пращам ти лично за EVO да не става реклама тука.
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Андроид навигация?

Мнение от Exclusive89 » 13 Авг 2018, 12:03

Колега драсни тук да знаем и ние колко струва, та ако разликата не е огромна да не се набутаме с това китайче. :)
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Андроид навигация?

Мнение от MadChicken » 13 Авг 2018, 12:23

ОК, нека само колегата има време да реши, че е само единичен комплекта на добра цена и ако няма интерес ще пусна обява направо.
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Андроид навигация?

Мнение от Exclusive89 » 13 Авг 2018, 12:26

Ок, благодаря :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Андроид навигация?

Мнение от sssssl » 13 Авг 2018, 18:30

nickem написа:~800 кинта plug&play, закачваш си го сам за нула време. :)

Уитсона за 700 съм го пазарил, lump sum :)
Свързва ли се с оригиналната ГПС антена или трябва да се прекарва нова?
Къде е най удобно да се изкара USB?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 20 Авг 2018, 8:20

Така. Досърбя ме и зех една от тея навигации.

Хубавите неща:
Интерфейса е супер, работи безгрешно. Има някои неща, които се управляват само с тъча, примерно браузването на контактите в адресната книга.
Самата навигация е Waze, iGo и Google Maps, можеш да си избереш дефаутна. Китаеца си има собствена антена, аз я прекарах през таблото, работи страшно бързо, като цяло е на светлинни години пред тази от ССС-то.
Звука е напълно задоволителен за мен. Наличието на DSP вероятно помага доста, защото старите с Андроид 4.4 не свирят толкова добре.
МирърЛинка бачка страхотно също.
Парктроника и камерата за задно също изглеждат чудесно.
Има 2 USB-та, чете практически всичко от флашка, филми, даже YouTube в движение.
Принципно може да се закачи модем с 4G, но още не съм го пробвал. За хотспот от телефон се закачва без проблем и имаш интернет във всички приложения, на които им трябва.
Има пълен достъп до Google Play, можеш да си инсталираш каквото ти душа иска.

Лошите неща:
Монтажа е един малък ад, отне ми един цял ден. В началото имаше някои странни неща с фаровете на колата, изчезване на звук, но навигацията(или самата кола?) се адаптира. За момента няма "бъгове" :)
В Блутут стрийминга няма толкова опции, колкото би ми се искало, по-спомен Гром-а в старата кола вадеше плейлиста, тук виждаш само какво върви и имаш контрол(най-накрая има и пауза).

Във всеки случай, тоя китаец няма много общо с NBT EVO-то, освен няколко откраднати менюта. Вероятно ще си го подаря за Коледа, пък до тогава ще цъкам с Китай. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Андроид навигация?

Мнение от sssssl » 20 Авг 2018, 17:48

Каква точно мултимедия сложи? Защо да е ад монтажа? Нали уж са plug&play?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 20 Авг 2018, 20:40

На въпроса каква навигация сложих не мога да отговоря конкретно, "car multimedia system". Продавача в иБей ни обеща 2г гаранция. :)
По сайтовете е пълно с разни обяви, но някои шипват от Китай и се плаща ДДС, така че внимавайте ако поръчвате от чичо Али и иБей. Като цяло огледах доста обяви, има може би 3 варианта за хардуер и 2 за софтуер, като крайния резултат е всички са еднакви.

Монтажа е ад, защото като си разглобиш таблото и видиш какво има зад него ще ти стане лошо. Има да се прокарват доста кабели, а мястото е крайно малко. ССС-то е огромно, а отзад има топка кабели още преди да сложиш китаеца. И с оптиката трябва да се внимава.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Андроид навигация?

Мнение от BorislavB » 20 Авг 2018, 23:18

Иначе няква кодировка има ли или само вадиш старата и слагаш китайската?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 21 Авг 2018, 9:13

Не, вадип-слагаш, но трябва да си намериш настройките з атвойта кола от фактори менюто на самия китаец, има доста настройки за iDrive, CCC версия, блутут модул, Aux, TV, CD changer, трябва да си намериш точно твоите, общо взето отнема около час с проба-грешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D
Детайли за колата: 530D touring 193к.с. 2001г.

Re: Андроид навигация?

Мнение от kartell » 21 Авг 2018, 9:49

Колеги имам едно питане, понеже съм с CCC което се прецака и не иска да дръгне, ще мога ли с покупката на едно андроидче да спася полужението или ще трябва първо да оправя проблема с CCC? Чудя се понеже цената на CCC е колкото андроида та... :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Андроид навигация?

Мнение от sssssl » 21 Авг 2018, 19:19

nickem написа: И с оптиката трябва да се внимава.

До багажника ли си теглил оптика?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 20.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10

Re: Андроид навигация?

Мнение от bliznaka87 » 10 Сеп 2018, 23:05

Да споделя и аз едно мнение за навигацията с Android, имах Е63 2006г. с голяма CCC навигация и сложих Андроид, системата е много богата на функции, WIFI интернет, гледане на клипове директно от Youtube или USB флашка, Блутут от който може да споделяте музика, Навигация Sygic на български език и бг гласови команди, Приложения от GooglePlay и каквото се сетите, докарва много добре NBT EVO ID6 дизайн. Качеството на звука си е доста добре нищо че минава през AUX, необходимо е да имате опцията активирана. Резолюцията на дисплея е с HD качество което допринася за перфектна картина. Процесора е двуядрен с 2GB RAM и работи бързо без да забива, собствена памет 32GB. Предимтвото е че се сменя само монитора CCC модула и всички функции в него се запазват, вече съм с F10 2011г. и на него сложих Андроид CIC то пак се запазва но почти не го ползвам освен ако има някоя грешка да проверя....Като цяло за цената си заслужава...Нямал съм проблеми за сега ...единствения недостатък според мен е инсталацията която не е толкова здрава и трябва внимателно да се прекара при монтажа! :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Андроид навигация?

Мнение от mitiwww » 11 Сеп 2018, 22:25

nickem написа:Не, вадип-слагаш, но трябва да си намериш настройките з атвойта кола от фактори менюто на самия китаец, има доста настройки за iDrive, CCC версия, блутут модул, Aux, TV, CD changer, трябва да си намериш точно твоите, общо взето отнема около час с проба-грешка.


Здравей колега !Да те питам и аз сложих такава в колата,но това фактори меню къде се намира ?Дадоха ми някакъв код като парола за влизане в скрити настройки,но стана 3 месеца не мога да открия къде се влиза!Поздрави !!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Андроид навигация?

Мнение от mitiwww » 11 Сеп 2018, 22:27

nickem написа:Така. Досърбя ме и зех една от тея навигации.

Хубавите неща:
Интерфейса е супер, работи безгрешно. Има някои неща, които се управляват само с тъча, примерно браузването на контактите в адресната книга.
Самата навигация е Waze, iGo и Google Maps, можеш да си избереш дефаутна. Китаеца си има собствена антена, аз я прекарах през таблото, работи страшно бързо, като цяло е на светлинни години пред тази от ССС-то.
Звука е напълно задоволителен за мен. Наличието на DSP вероятно помага доста, защото старите с Андроид 4.4 не свирят толкова добре.
МирърЛинка бачка страхотно също.
Парктроника и камерата за задно също изглеждат чудесно.
Има 2 USB-та, чете практически всичко от флашка, филми, даже YouTube в движение.
Принципно може да се закачи модем с 4G, но още не съм го пробвал. За хотспот от телефон се закачва без проблем и имаш интернет във всички приложения, на които им трябва.
Има пълен достъп до Google Play, можеш да си инсталираш каквото ти душа иска.

Лошите неща:
Монтажа е един малък ад, отне ми един цял ден. В началото имаше някои странни неща с фаровете на колата, изчезване на звук, но навигацията(или самата кола?) се адаптира. За момента няма "бъгове" :)
В Блутут стрийминга няма толкова опции, колкото би ми се искало, по-спомен Гром-а в старата кола вадеше плейлиста, тук виждаш само какво върви и имаш контрол(най-накрая има и пауза).

Във всеки случай, тоя китаец няма много общо с NBT EVO-то, освен няколко откраднати менюта. Вероятно ще си го подаря за Коледа, пък до тогава ще цъкам с Китай. :)




Здравей колега !Да те питам и аз сложих такава в колата,но това фактори меню къде се намира ?Дадоха ми някакъв код като парола за влизане в скрити настройки,но стана 3 месеца не мога да открия къде се влиза!Поздрави !!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook