Андроид навигация?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Андроид навигация?

Мнение от BorislavB » 14 Ное 2017, 9:31

до колкото виждам със задържането на i-drive бутона навътре преминаваш от оригиналното меню към другото и обратно.
Аз имам Dynavin така взех колата и си работи тук таме с някоя засечка.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Андроид навигация?

Мнение от nikolae » 15 Ное 2017, 8:58

Това на всички "афтър маркет" навигации или само на тази ?
Ако работят "двете" (фабричното и новото) звучи много добре.

Това, което е посочено от али не е лошо - рам има, резолюция има. Това, че е с Android 6 не трябва
да Ви плаши, ще поддръжка за всички приложение поне още 4-5 години. Предполагам на живо ще
изглежда малко по-лошо. Изработка на детайли, яркост, цветове и други.

А иначе OEM bluetooth се намира вече за по 200лв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Андроид навигация?

Мнение от BorislavB » 15 Ное 2017, 12:49

Ето това е моята: https://autospot.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE% ... vn-e60-bmw

Като гледам тая другата има доста повече опции + че е с голям екран мисля,че си заслужава парите. Гледам в Панагюрище някакви момчета ги предлагат + безплатен монтаж. Ако някой се престраши да каже как е.

п.п. за мен най-големия + на тези навигации, е че показват температура на вода,масло, количество гориво, зареждане на акумулатора. Неща които все трябва да влизаш в скритото меню за да ги наблюдаваш и то не всичките наведнъж.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 14 Фев 2018, 16:38

Колеги, някой прежали ли се за тея навигации? Имам ССС от 1 седмица и вече не мога да го гледам. :shock: :D

Също така с тея навигации трябва ли да си запазиш ССС HU-то? Гледам, че колегите вече ъпгрейдват с NBT-та, която струва към 2 бона и нещо с емулатора, та се чудя тоя Андроид как се представя пред нея.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Андроид навигация?

Мнение от vld » 15 Фев 2018, 12:57

Някой пробва ли тази?
https://www.aliexpress.com/item/8-8-And ... 41d0LdSrtl

Гледам, че я родават я и тук за 900лв.
Един колега в е90 я е сложил и така по описание звучи много добре, като за парите си.
Има пълна интеграция за ЦЦЦ МАСК и ЦИЦ, работи и с И драйв контролер, има опции за различните нива на музиката.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Андроид навигация?

Мнение от Exclusive89 » 15 Фев 2018, 22:40

nickem написа:Колеги, някой прежали ли се за тея навигации?

За Нова година не можах да се прибера в Бг колега... остава за лятото. Както е споменал колегата всичко изглежда добре, гледам и клипчета в тубата.. май наистина си заслужава парите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Андроид навигация?

Мнение от landolin » 16 Фев 2018, 21:38

vld написа:Някой пробва ли тази?
https://www.aliexpress.com/item/8-8-And ... 41d0LdSrtl

Гледам, че я родават я и тук за 900лв.
Един колега в е90 я е сложил и така по описание звучи много добре, като за парите си.
Има пълна интеграция за ЦЦЦ МАСК и ЦИЦ, работи и с И драйв контролер, има опции за различните нива на музиката.


Аз съм с точно такава, взех я от тук, защото доставката е от Германия и не се рискува с мита и т.н. - https://www.aliexpress.com/item/8-8-And ... 0.0.lakwCd

Навигацията си има и плюсове и минуси, но според мен си заслужава парите за нещата които предлага - андроид със всички функции и touch екран, плейване на музика, клипове от флашка, добър GPS, управление през iDrive и т.н и всичко това при условие, че си имаш и оригиналното меню на хита на хилядолетието CCC (двете работят паралелно и се превключват с един бутон). За моя радост ми тръгна и DVB-Т флашката и вече имам и телевизия в колата, само малко драми имам с антените и обхвата, но по нататък мисля да взема от авто тв тунерите. Предстои ми да взема и камера за задно виждане, не че парктроника не си работи идеално но понеже има възможност мисля да пробвам.

Минуси - малко по лош звук от андроида (може би защото минава през AUX-а), понякога при първо стартиране забива iDrive (touch-а си работи), ако филма е с твърде висока резолюция може да насича в началото или да не тръгне (случи ми се на 1-2 от над 20 изгледани филма), андроида е 4 и не е root-нат (dev options са с парола), при разговор по телефон през Bluetooth-а ме чуват лошо защото микрофона не е добър, но може да се ползва оригиналния на колата, още не успявам да подкарам флашка с 3G модем за интернет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Андроид навигация?

Мнение от Exclusive89 » 17 Фев 2018, 12:25

Благодаря колега доста полезна информация. А това с по-лошия звук предполагам, че ако се пусне музика чрез USB-то на андроида? ако се плейва чрез M-ASK, CCC модула няма загуба в качеството на звука нали?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Андроид навигация?

Мнение от landolin » 17 Фев 2018, 18:43

Да, за плеъра на android-а става въпрос, високите са добре, но басите са доста слаби.

Няма проблем да си разцъкваш на новата навигация а звука да ти е от оригиналната (радио, mp3, каквото имаш там) - може да си запаметиш на бързите бутони различни източници.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Андроид навигация?

Мнение от Exclusive89 » 17 Фев 2018, 21:51

Благодаря отново колега :yes: :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 05 Мар 2018, 21:40

Супер колега, благодаря много за инфото.
Звука ми е доста важе и една от основните причини да искам такова чудо е за да си стриймвам музика от тел-а с блутут и да ползвам хендсфрито. Тва ми беше основното притеснение, не ми се иска да си обезмислям logic7-цата :|

Другото, което ме вълнува е колко добре работи навигацията(на клипчето изглеждаше бавничка), изкарва ли имената на улиците наоколо в реално време?
И за split-screen - парктроника включва ли се автоматично и може ли да се пусне заедно с камерата на сплит?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Андроид навигация?

Мнение от landolin » 07 Мар 2018, 22:40

nickem написа:Супер колега, благодаря много за инфото.
Звука ми е доста важе и една от основните причини да искам такова чудо е за да си стриймвам музика от тел-а с блутут и да ползвам хендсфрито. Тва ми беше основното притеснение, не ми се иска да си обезмислям logic7-цата :|

Другото, което ме вълнува е колко добре работи навигацията(на клипчето изглеждаше бавничка), изкарва ли имената на улиците наоколо в реално време?
И за split-screen - парктроника включва ли се автоматично и може ли да се пусне заедно с камерата на сплит?
Има известно забавяне и не е бърза като оригинала но според мен е ок - очаквах да е доста по бавна заради процесора на 1.2 и андроид 4. При вкл. на задна пуска с приоритет екрана на парктроника и той си е разделен по дефолт на 2 - датчици и камера (при липса на камера едната половина стои черна).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Андроид навигация?

Мнение от nikolae » 08 Мар 2018, 9:59

За мен въпросната Android навигация е бавна. Особено както съм свикнал андроида бързо да работи, а не да се влачи,
предполагам ще е драма за мен. Освен това, една част от нещата не може да се управляват през джойстика, тъй като
е с тъч скрийн и трябва показалка за него. Това, което ме спря обаче, е че звука минава през AUX, слаб е като ниво
спрямо оригиналната навигация, а и аз искам logic7 да слагам.
По чуждите форуми пишат, че това управлява logic7, но докато не го видя и чуя на живо, не бих се включил.
Иначе е красиво, практично, плейва всичко, предполагам на много хора ще се хареса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Андроид навигация?

Мнение от sssssl » 10 Мар 2018, 1:00


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Андроид навигация?

Мнение от nickem » 10 Мар 2018, 10:28

Не струва колега, резолюцията кофти, долу в описанието пише пак 1г рам, интерфейса изглежда смотано за мен в сравнение с другата, а и пак Андроид 4.4.

Чудно ми е толкова ли е трудно да направят нави което изкарва звука по оптиката, Гром-овете от години го правят, пък са доста по-прости устройства.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook