Резервен ключ Не пали

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Резервен ключ Не пали

Мнение от PIPERKOV » 30 Окт 2017, 19:00

Здравейте.четох темите свързани с ключа но не видях точно проблема като в моя случай.
Та днес реших да пробвам за първи път от както съм купил колата резервния ключ.
Какво се случва:отключвам с дистанционното отварям вратата седалката почва да се намества в някаква друга позиция която е запаметена в ключа.дотук добре...сядам пъхам ключа въртя на контакт всичко ок и в момента в който завъртам на стартер всичко изгасна по таблото и сега дори не може да се даде контакт.само отключва и заключва помни си паметта на седалките но не дава контакт.
С ключа който си използвам ежедневно няма проблем отключва закключва контакт пали работи всичко ок.обаче с резервния само отключва и заключва и заключва.
Идеи как мога да се справя с проблема.в моя град няма хора които да разбират от такива проблеми точно по тея коли.имам лаптоп кабел инпа.четох за някакво разсинхронизиране между кас модула и екуто на мотора но не ми е ясно ако това е проблема и в моя случай защо се получава това разсинхронизирване и как да се предотврати
Колата е 2004 година 530i с ромбоиден ключ

Кое от двете е правилно да се натисне.аз пробвах с F2 но дава тази грешка понеже колата не е на контакт.след това не посмях да натисна ДА от излязлата грешка за да не оплескам нещо и да не иска да запали и с ключа който работи.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Резервен ключ Не пали

Мнение от oci » 02 Ное 2017, 10:49

Проблема е в ключа.
Трябва специализирана ключарска техника за да се оправи с иста или други диагностични програми не става.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Резервен ключ Не пали

Мнение от PIPERKOV » 02 Ное 2017, 19:16

Какъв точно е проблема.Какво точно му се е случило на ключа за да откаже.от какво се получава това.
Възможно ли е проблемът да се е получил след ъпдейта на софтуерите по колата.И ако Да какво се прави в този случай
П.С. преди малко установих следното
Отключвам колата с непалещия ключ после давам контакт с палещия и всичко по менюто е с настройките на непалещия ключ който е в джоба ми. Като порових из менюто видях че не ми излиза блутуута който съм синслагал допълнително.няма ми телефона флашката.радиото е със старата визия от преди ъпдейта.........
Като заключа и отключа с работещия ключ всичко си идва на място .излиза телефон флашка всичко.
Някой може ли да обясни какво се случва

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Резервен ключ Не пали

Мнение от oci » 04 Ное 2017, 22:59

Няма нищо общо с ъпдейта и т.н, просто му е дошло времето.
Проблема е само и единствено в ключа.
Сменя му се един чип и се програмира това се прави за да заработи отново.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Резервен ключ Не пали

Мнение от PIPERKOV » 05 Ное 2017, 7:52

Ясно благодаря

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook