CIC Retrofit - проект

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.08.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 520d, 2007

CIC Retrofit - проект

Мнение от sladeslade » 26 Окт 2017, 0:55

Здравейте,

Наскоро продадох голямата навигация (CCC) от е60-ката, защото от доста време ми се върти в главата да направя ретрофит на CIC.

До момента всеки ретрофит, който правя по колата е правен или от приятел, или съм си го плащал :) , но в този случай ще действам сам. Точно поради тази причина отварям нова тема, а не пиша във вече съществуващата за e60 retrofit.

Започвам първо с частите, които съм поръчал. Пускам директно линкове, че ако нещо съм объркал, да ме нахраните навреме, докато поръчките са в money back guarantee периода :)

1. LCI климатичен панел + пластмаста под него: Линк

2. CIC ъпгрейд кит: Линк

- CID кабел (61119185171)
- USB кабел (61129196805)
- USB порт (61319167196)
- букса за свързаенто на дисплея (8 pin)

3. Емулатор - гледам че е направо Plug & Play, че и без това не мога да запоявам -> Линк

4. idrive controller (65829205177) - него го имам от доста време, купих го от България за 200 лв (доста добра цена според мен).

В бимерфест съветват за е тая пластмаса ако се реже панелът, поръчах я и нея: Линк
Edit: сега видях, че има тема на MadChicken, който съветва същото за такъв панел.

Остават диплея и самия модул. Тъй като си е доста голяма инвестиция ще дебна някой си пусне е60-ка на части, за да отида и тествам на място дали работи.

Преди всичко се снабдих с d-can кабел и инсталирах NCS Expert. Писана е за Windows, Mac OS не я поддържа... Подкарах един Win7 през VirtualBox (възможно е и през емулатор на MacOS/Linux, но не се занимавах да тествам, пък и не знам дали няма да се прецакат фунционалностите на програмата).

Има доста теми из нета и особено DIYs как се ползва NCS Expert-а. За момента съм read only, но когато започна да правя тестове до колкото вече знам, трябва да се направи бекъп на FSW_PSW.TRC (файлът, който се генерира при изпълнение на READ ECU за даден модул). Моля, поправете ме ако е необходимо нещо допълнително или не съм разбрал правилно.

Надявам се темата да не се приеме погрешно от потребителите във форума... Стартирам този "проект", защото искам да се науча да ги правя тези неща, но без да си "счупя" главата няколко пъти сам, няма как да се получи.

Когато пластмасата пристигне, ще започна на панела + снимки :)
Всичко ще е процес на учене за мен, така че ще гледам да описвам най-старателно и подробно всяка стъпка. Пък междувременно, когато имам време ще чета туториали и теми из всички форуми, за да се.. образовам малко :)

Поздрави! :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 12.04.2014
Пол: Мъж
Кара: e60 525d xdrive
Мечтае да кара: M

Re: CIC Retrofit - проект

Мнение от goldolars » 26 Окт 2017, 9:22

Успех колега,
Имам предложение / молба!
Тъй като и аз се интересувам, а и съм сигурен че има още много колеги който се интересуват, та може ли като приключиш да пуснеш списък с нужните неща (части) и където е възможно да се пусне линк както сега си направил за да имаме списък на пълният набор от части?
А пък ние ще следим темата за самата инсталацията!
Поздрави
BMW E60 525xDrive 197HP 2007 LCI
BMW E87 120D 163HP 2005
[Oo=[][]=oO] BMW
OO==\°/==OO Alfa Romeo

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: CIC Retrofit - проект

Мнение от Dextuar » 26 Окт 2017, 9:47

Колега, един съвет от мен. Купи си всичко от БГ - ще ти стъпи към 1200-1400лв за целия комплект. След това за кодирането най-вероятно ще се наложи да се флашне и CIC-a, това с твоя кабел няма как да се случи, тоест пак ще ти трябва някой да ти го направи. Евентуално отиди някой да ти направи кодирането и го помоли да ти покаже как става, ако ти е любопитно, досега лично аз на никого не съм отказал да гледа какво му правя по-колата, предполагам че и при други колеги е така :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: CIC Retrofit - проект

Мнение от awful » 26 Окт 2017, 17:22

Става да се флаше със инпа кабела обаче варианта да се омаже модула е голяма, по тази причина някои колега които се занимава със това да ти го кодира и програмира, това е наи важната част
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: CIC Retrofit - проект

Мнение от Dextuar » 26 Окт 2017, 19:52

awful написа:Става да се флаше със инпа кабела обаче варианта да се омаже модула е голяма, по тази причина някои колега които се занимава със това да ти го кодира и програмира, това е наи важната част

Колега, с ИНПА кабела, демек К-ДКАН на 99% ще се окоти ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.08.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 520d, 2007

Re: CIC Retrofit - проект

Мнение от sladeslade » 29 Ное 2017, 21:00

Навигацията най-после дойде! Поръчах комплект от Ebay. След договорки с продавача тотал ми излезе 1700 лева, като в цената се включва доставката до България, програмиран модул по екстрите на авомобила ми + отключена навигация, voice control, map update code etc. Има една единствена забележка на пластмасата на дисплея, която се вижда.

Ето снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

След като приклчим с ретрофита ще има повече информация и снимки. Чакам кабелите сега. :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: CIC Retrofit - проект

Мнение от vld » 30 Ное 2017, 12:16

Е какви кабели, сикаш да кажеш че за тия пари не ти дадоха кабл между циц и дисплея и кабел за ЮСБ в жабката?
Доста дебело си го платил според мен, дано всичко е наред и да работи коректно :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: CIC Retrofit - проект

Мнение от Dextuar » 01 Дек 2017, 9:14

Според мен цената е ОК впредвид, че модула е кодиран за колата и в момента има само Plug&Play работа и малко NCS.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook