Реотан задно стъкло

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Реотан задно стъкло

Мнение от mitiwww » 05 Окт 2017, 17:48

Не ми работи реотана на задното стъкло !Бушоните проверих един по един всички в жабката и отзад до акумулатора !Всичко е здраво ...
Последна промяна mitiwww на 07 Окт 2017, 18:37, променена общо 1 път

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Реотан задно стъкло !!!

Мнение от Atsalov » 07 Окт 2017, 17:26

Вероятно се питаш, защо никой не ти отговаря? Тези удивителни значат, че се караш на някой ;)

1. Провери предпазител номер 54 на предпазителното табло в багажника(четвъртия от ляво на дясно на най-долния ред)
2. Провери релето най отгоре по средата
3. При запален автомобил включи копчето за подгрев и провери дали излиза захранване на пин 21 от най-голямата букса в средата на “таблото” ;)

...така, ще локализираш проблема дали е към стъклото или напред ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Реотан задно стъкло !!!

Мнение от mitiwww » 07 Окт 2017, 18:26

Благодарско за отговора колега.Колкото и глупаво да звучи ще попитам пин 21 на коя букса в средата на кое ?Относно удивителните се извинявам на всички,но по принцип така си пиша.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Реотан задно стъкло

Мнение от Atsalov » 07 Окт 2017, 20:27

Ние в този форум следваме общоприетите принципи :wave: Става дума за задното предпазтелно табло, както писах в Т1 ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Реотан задно стъкло

Мнение от mitiwww » 08 Окт 2017, 17:36

Atsalov написа:Ние в този форум следваме общоприетите принципи :wave: Става дума за задното предпазтелно табло, както писах в Т1 ;)


Благодаря още веднъж .Ще пробвам утре и ще пиша.Лека вечер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Реотан задно стъкло

Мнение от fitter » 20 Окт 2017, 14:48

Atsalov написа:Вероятно се питаш, защо никой не ти отговаря? Тези удивителни значат, че се караш на някой

1. Провери предпазител номер 54 на предпазителното табло в багажника(четвъртия от ляво на дясно на най-долния ред)
2. Провери релето най отгоре по средата
3. При запален автомобил включи копчето за подгрев и провери дали излиза захранване на пин 21 от най-голямата букса в средата на “таблото”

...така, ще локализираш проблема дали е към стъклото или напред ;)


След като и на мен ми отказа подгрева на задното стъкло се разрових във WDS Planet и видях че има малко разминаване с това което е дадено тук. Предпазителя не е 54, а 58. Ето и още малко схеми. Релето е означено l01061.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Реотан задно стъкло

Мнение от mitiwww » 23 Окт 2017, 19:48

Здравей колега .Значи бушоните са ми всички здрави .Сега как да проверя релето или направо да го сменя ?Идеи ?А дали има връзка с подгрева на страничните огледала ?Поздрави !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Реотан задно стъкло

Мнение от r3s1s74nc3 » 23 Окт 2017, 22:07

Виж дали като включиш копчето за подгрева , ти идва захранване до горепосочения бушон . Ако идва релето е ОК ( ако съдя по схемата показана от колегата по-горе :) )

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Реотан задно стъкло

Мнение от mitiwww » 28 Фев 2018, 13:10

r3s1s74nc3 написа:Виж дали като включиш копчето за подгрева , ти идва захранване до горепосочения бушон . Ако идва релето е ОК ( ако съдя по схемата показана от колегата по-горе :) )


Захранване идва до бушона а до нагревателя няма .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Реотан задно стъкло

Мнение от fitter » 28 Фев 2018, 13:17

r3s1s74nc3 написа:Виж дали като включиш копчето за подгрева , ти идва захранване до горепосочения бушон . Ако идва релето е ОК ( ако съдя по схемата показана от колегата по-горе :) )


Колега не е точно така. Ако има напрежение на изхода на предпазителя, означава че пина на релето ще е захранен, но дали то ще подаде към реотана е друг въпрос.

Преди две седмици моя пак спря и се оказа релето. Лесно се проверява като се свали.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Реотан задно стъкло

Мнение от mitiwww » 28 Фев 2018, 13:36

fitter написа:
r3s1s74nc3 написа:Виж дали като включиш копчето за подгрева , ти идва захранване до горепосочения бушон . Ако идва релето е ОК ( ако съдя по схемата показана от колегата по-горе :) )


Колега не е точно така. Ако има напрежение на изхода на предпазителя, означава че пина на релето ще е захранен, но дали то ще подаде към реотана е друг въпрос.

Преди две седмици моя пак спря и се оказа релето. Лесно се проверява като се свали.

Днес чакам да ми дойде цялото табло с релета и бушони и да видим кво ще стхава пак !хахаха




Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Реотан задно стъкло

Мнение от mitiwww » 28 Фев 2018, 17:18

Разбирам.Днес цял ден си играя с него.Смених таблото с бушоните и релето.Ток има на бушона и на релето .На нагревателя отива само маса.Де да го търся тоз кабел.Цвят има ли или снимки да го видя.Нямам идея къде да търся схема да гледам.Тук е минус 9 градуса и вече ще откача,а съм в Германия и на сервиз май не ми се ще.Поздрави !!!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Реотан задно стъкло

Мнение от vld » 28 Фев 2018, 17:25

mitiwww написа:Разбирам.Днес цял ден си играя с него.Смених таблото с бушоните и релето.Ток има на бушона и на релето .На нагревателя отива само маса.Де да го търся тоз кабел.Цвят има ли или снимки да го видя.Нямам идея къде да търся схема да гледам.Тук е минус 9 градуса и вече ще откача,а съм в Германия и на сервиз май не ми се ще.Поздрави !!!

Разликата идва от това, че ти си със Е60, а по горе описанието е за Е61.
Проследи кабела от релето къде отива, при Е61 е дебел кабел 4 квадрата червен на цвят със синя лента.
При Е60 тоя кабел няма къде да се огъва и да прекъсне по принцип, но знае ли човек, просвири го от буксата за реотана до релето дали дава верига.
Ако дава верига и релето е здраво на запалена кола трябва да пусне 14+ волта на него.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Реотан задно стъкло

Мнение от mitiwww » 28 Фев 2018, 17:31

vld написа:
mitiwww написа:Разбирам.Днес цял ден си играя с него.Смених таблото с бушоните и релето.Ток има на бушона и на релето .На нагревателя отива само маса.Де да го търся тоз кабел.Цвят има ли или снимки да го видя.Нямам идея къде да търся схема да гледам.Тук е минус 9 градуса и вече ще откача,а съм в Германия и на сервиз май не ми се ще.Поздрави !!!

Разликата идва от това, че ти си със Е60, а по горе описанието е за Е61.
Проследи кабела от релето къде отива, при Е61 е дебел кабел 4 квадрата червен на цвят със синя лента.
При Е60 тоя кабел няма къде да се огъва и да прекъсне по принцип, но знае ли човек, просвири го от буксата за реотана до релето дали дава верига.
Ако дава верига и релето е здраво на запалена кола трябва да пусне 14+ волта на него.




Ако е на буксата до релето,левия кабел на него отива на запалена кола 13,95 волта,а после влиза в един дебел сноп с кабели и аз съм дотук.А пак отивам.Студено не студено .хахаха

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: Реотан задно стъкло

Мнение от mitiwww » 28 Фев 2018, 17:45

mitiwww написа:
vld написа:
mitiwww написа:Разбирам.Днес цял ден си играя с него.Смених таблото с бушоните и релето.Ток има на бушона и на релето .На нагревателя отива само маса.Де да го търся тоз кабел.Цвят има ли или снимки да го видя.Нямам идея къде да търся схема да гледам.Тук е минус 9 градуса и вече ще откача,а съм в Германия и на сервиз май не ми се ще.Поздрави !!!

Разликата идва от това, че ти си със Е60, а по горе описанието е за Е61.
Проследи кабела от релето къде отива, при Е61 е дебел кабел 4 квадрата червен на цвят със синя лента.
При Е60 тоя кабел няма къде да се огъва и да прекъсне по принцип, но знае ли човек, просвири го от буксата за реотана до релето дали дава верига.
Ако дава верига и релето е здраво на запалена кола трябва да пусне 14+ волта на него.




Ако е на буксата до релето,левия кабел на него отива на запалена кола 13,95 волта,а после влиза в един дебел сноп с кабели и аз съм дотук.А пак отивам.Студено не студено .хахаха



Единия кабел червено с зелено има ток,другия червено и бяло няма.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook