Дроселова клапа.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 25.08.2017
Пол: Мъж

Дроселова клапа.

Мнение от Gomez81 » 03 Окт 2017, 15:08

Здравейте, имам бмв е 61 хд ,2006г. Та въпросът ми е майстора ми каза че е добре да си сменя дроселовата клапа. Има ли начин да разбера дали същата е за смяна. Благодаря предварително.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дроселова клапа.

Мнение от vld » 03 Окт 2017, 15:15

Има, ако е изгоряла на диагностика записва грешка 100%, ако искаш да видиш с очите си че не работи, можеш да свалиш маркуча на всмукателния колетор и да я гледаш дали затваря при гасене на мотора.
Пращаш някой да изгаси и ти гледаш, работещата клапа затваря входящия приток на въздух за по меко гасене на мотора.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 25.08.2017
Пол: Мъж

Re: Дроселова клапа.

Мнение от Gomez81 » 03 Окт 2017, 21:58

Брагодаря за отговора колега. Понеже ми казаха че може и така да карам, какви ще са ползите като я сменя.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дроселова клапа.

Мнение от vld » 04 Окт 2017, 8:20

Gomez81 написа:Брагодаря за отговора колега. Понеже ми казаха че може и така да карам, какви ще са ползите като я сменя.

Дроселовата клапа управлява процеса на регенерация на ДПФ-а, без нея той неможе да регенерира, другото за което отговаря е плавното гасене на мотора.
Ако не работи мотора гасне много твърдо, разтриса се, това оказва влияние на живота на тампоните на мотора в дългосрочен план.
Чисто нова се намира на цена около 300лв. на пиербург, не е кой знае колко скъпа, че да караш без нея...
Да не говорим, че ДДЕ си я търси и когато има записана грешка за нея мотора влиза в авариен режим и колата не върви, някои колеги казват, че при тях не влиза в авариен режим, но аз съм имал повредена и колата беше станала 50кс. едвам ускоряваше ;)
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook