Развален завиващ фар е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Развален завиващ фар е61

Мнение от Zubcho » 03 Окт 2017, 14:39

Привет,
левия фар ми е завил и спрял до там. Освен това самите фарове светят доста слабо и при запалване не се местят нагоре-надолу. Зеленото диодче свети и излиза грешка на лявото моторче във фара за хоризонталното завиване. Та диагностиката е ясна. Въпросът е, че поисканата цена за пълно възстановяване на фаровете (полиране най-вероятно) е 230лв + 40лв монтаж демонтаж + 100лв. на моторче, а ако било модул трябвало и да се чака.

Интересува ме къде може да ми направят фаровете без да ми свалят цялата кожа от гърба? Монтажа и демонтажа ми се струва твърде лесен за определената цена от 40лв. Та на мен спирачна течност и задни накладки ми струваше да ми сменят за 25лв труд.

Че съм си циция, циция съм, и единствено ако ми гарантират следния резултат, ще се навия да им оставя 400лв. за ремонта...

Изображение

Изображение

Изображение

Някакъв съвет? За сега мисля да си купя две нови ксенонови крушки, защото старите явно са деградирали, искам и да ми оправят фаровете.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от ultrashock » 04 Окт 2017, 12:08

И аз имам същия проблем. преди време си бяха ок, но от около 2 месеца не завиват и диодчето мига.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.09.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530d
Мечтае да кара: BMW M5 E60/61

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от galin_ivanov1222 » 04 Окт 2017, 12:33

Следя и aз! Имaм същия проблем, aко някой го рaзреши и пише ще съм блaгодaрен. A колкото до чaсти, зaщо не погледнете в ebay взимaл съм от тaм и имa големи рaзлики в цените :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от Wierdo » 04 Окт 2017, 14:14

Vra4anin, такава машинка имаш и на преден десен носач. Ако една от двете не бачка - директно се спира регулирането във височина на фаровете и мига диода, както ти си казал.

Относно спирането на завиването на фаровете, най-често се причинава от конденз в левия фар, който отива в модула за завиване (точно под левия фар е) и съответно му е*ава мамата. Диагностиката си го показва много точно и се лекува с нов такъв модул.

Към автора на темата - не мога да преценя добра ли е цената, но повярвай ми тея фарове наистина не се правят лесно. Само се замисли, че трябва да се греят с пистолет за горещ въздух, да се пекат във фурната или директно с дремела да се режат, защото слюдата отпред е капсолована, не е като на 46ците, например, при които се свалят чрез щипки.

Лично за мен рециклиран фар означава не само полиране на пластмасата и прочее, но и задължително рециклиране на рефлектора на лупата. Колкото и да не грее като халогенна крушка, ксенона пак прецаква покритието. Имайки предвид, че не говорим за кола на 2 години, съм сигурен, че покритието ти е нарушено и това особено много разваля светлинния поток напред. В този ред на мисли, ако този, който ти ремонтира фаровете ти рециклира и покритието на рефлекторите - то ефекта ще е максимален и едва ли ще си недоволен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от Zubcho » 04 Окт 2017, 14:25

Да уточня 230лв е за 2та фара и в цената влиза рециклиране на рефлектора. Ще мина и по този път, но първо ще подкарам фаровете да завиват и регулират във височина. Скоро ще ъпдейтна.

Бях възмутен от цената, защото мислех, че в цената влиза само едното полиране.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от Exclusive89 » 04 Окт 2017, 14:36

И аз следя темата, моите фарове завиват когато ТЕ си искат.... прибирам се от чужбината 1ва седмица завиват (всичко 6) после спират да завиват и след седмица две пак тръгват да завиват за няколко часа.... и пак спират :ok: :mrgreen:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от fitter » 04 Окт 2017, 22:48

Момчета, няма да стане със следене на темата. Причините може да са много - SMC модул, АHL модул, проблем с ъгъла на завиване на волана, механичен проблем в самият фар, проблем в сензорите за ниво ( това е само за вертикалното регулиране). Без читава диагностика с нашите коли не става. Изчетете грешките и дайте да видим как можем да помогнем.
Само да припомня, че левият дар на място не завива на ляво.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.09.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530d
Мечтае да кара: BMW M5 E60/61

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от galin_ivanov1222 » 06 Окт 2017, 13:13

На моята като сменя десния фар с друг и тръгват и двата.... някакво предположение? SMC модула е сменян, но явно не е от него. :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 10.08.2007
Местоположение: Plovdiv
Кара: Е60/LCI
Мечтае да кара: 760

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от jeremeto » 08 Окт 2017, 13:07

Колеги с диагностика се разбира какъв е проблема,дали е във фара или някои от модулите. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 21.10.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d E60
Мечтае да кара: Всички BMW-та на този свят

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от bmwpt » 14 Окт 2017, 14:04

Здравейте. Искам да попитам някой знае ли къде ги рециклират фаровете смисъл да им сменят всички кабели отвътре, че моите са опечени и мисля че от там ми е проблема и с веждите.А за това къде казвате че имате проблем с нагоре и надолу, има един модул в пасажерските крака, който дава фира и спират да работи задвижването им навсякъде. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от Zubcho » 14 Окт 2017, 14:38

bmwpt написа:Здравейте. Искам да попитам някой знае ли къде ги рециклират фаровете смисъл да им сменят всички кабели отвътре, че моите са опечени и мисля че от там ми е проблема и с веждите.А за това къде казвате че имате проблем с нагоре и надолу, има един модул в пасажерските крака, който дава фира и спират да работи задвижването им навсякъде. :)


Управляващия модул е в жабката.

Колега ми предложи ремонт за моя случай, в случая електромоторчето във фара. След като направя ремонта и надявам се, се оправи всичко ще пиша отзив от колегата. Вече съм приготвил и две чисто нови крушки. Ще направя снимка преди и след, която също да сложа тук.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от BorislavB » 14 Окт 2017, 16:25

:OT: При жабката се намира AHL модула,който заедно с LM модула който се намира под волана при преди фейса управляват фаровете. За фейслифт вече има LM2 модул който се намира под волана.

п.с. нека някой ме поправи ако греша.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от Zubcho » 14 Окт 2017, 20:23

BorislavB написа::OT: При жабката се намира AHL модула,който заедно с LM модула който се намира под волана при преди фейса управляват фаровете. За фейслифт вече има LM2 модул който се намира под волана.

п.с. нека някой ме поправи ако греша.

Може и да е така, не споря. :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.03.2016
Пол: Мъж

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от johngotti » 17 Ное 2017, 12:24

Здравейте колеги, имам същия проблем с фара. На диагностика ми излиза грешка 9СВС.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Развален завиващ фар е61

Мнение от Zubcho » 18 Ное 2017, 8:55

Аз имам малко развитие на драмата с фаровете. Вече със сигурност се знае, че моторчето в левия фар е проблемът, както и предполагах. Та сега ще трябва да броя 350лв за рециклиране на двата фара и смяна/ремонт на моторчето. Когато съм готов ще пиша пак. :banghead:
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook