Пада ми акумолатора

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Пада ми акумолатора

Мнение от shkata » 29 Сеп 2017, 17:21

denismaria написа:Здравейте колеги колата е Е61 523I
От когато съм купил колата( от1 година),всяка сутрин на таблото се изписва че акумолатора е слаб. Вчера проверихме кабелите на задната врата, и замерихме консумацията в покой,всичко е нормално. Купих нов акумолатор 100 ah. На сутринта отново светна предупреждението за слаб акумолатор. Колата незнайно защо е със допълнителна аларма,която само заключва и отключва колата(само централно,алармира не се включва),бутоните на ключа не работят. Може ли акумолатора да пада заради,алармата


Колега , ако акумулатора беше наистина слаб щеше да имаш доста случаи в които да не успееш да запалиш за цяла една година. Тази кола дърпа яко ток и не търпи слаби акумулатори. Ако имаше някаква утечка пак щеше да те изостави.
При това положение възможностите според мен са 2 : Или не е кодиран правилно акумулатора или са ти я продали с неработещ IBS.
Най простото решение е да разкачиш IBS-a , по тоя начин ще спреш мониторинга на системата, колата ще си зарежда акумулатора с дефоулт параметри, ще ти записва грешка, но няма да ти излиза съобщение което да те дразни. Има хора които си карат така с години.
На теория тази система трябва да удължи живота на акумулатора ти , но... нов IBS струва сигурно колкото 2 акумулатора, не е ясно дали пак няма да се скапе и едва ли ще караш още 10 години тази кола.
Другия ти вариант е да кодираш правилно акумулатора, ако продължи да ти излиза тази грешка, най вероятно ИБС е дал фира...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Пада ми акумолатора

Мнение от Dextuar » 29 Сеп 2017, 17:32

IBS-а го записва като грешка в ИСТА, ако има проблем с него

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Пада ми акумолатора

Мнение от miroleskov » 30 Сеп 2017, 7:48

Нищо ново под слънцето.Ама никой не чете старите теми има писано всичко това + още доста неща.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 5.03.2011
Пол: Мъж

Re: Пада ми акумолатора

Мнение от denismaria » 30 Сеп 2017, 21:18

Случи се чудо,колата и акумулатора се "запознаха" сами без моя намеса. Един ден не бях палил колата, тази сутрин се качих с очакване пак да изпише че акумулатора е слаб, и какво да видя - УРАААА, никакъв сигнал за слаб акумулатор, нито занулен часовник, нито занулен километраж.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Пада ми акумолатора

Мнение от goppe » 01 Окт 2017, 14:43

miroleskov написа:Нищо ново под слънцето.Ама никой не чете старите теми има писано всичко това + още доста неща.


Sent from my iPhone using Tapatalk


+1 :OT: Не само, че не се чете нищо написано, ами прави впачетление, че всеки ден излизат по 2-3 нови теми, които са дъвкани и предъвкани от отдавна. Преди време подфорума беше чудесно подреден, поне по мое виждане.

denismaria написа:Случи се чудо,колата и акумулатора се "запознаха" сами без моя намеса. Един ден не бях палил колата, тази сутрин се качих с очакване пак да изпише че акумулатора е слаб, и какво да видя - УРАААА, никакъв сигнал за слаб акумулатор, нито занулен часовник, нито занулен километраж.


Колега, да не те разочаровам, но самозапознаване на колата и батерията няма как да е станало. Да, явно не ти е качило съобщение, но по описаното от теб е по-скоро случайност, че нямаш индикация. Според мен трябва да си изследваш проблема, за който може да има поне няколко възможни причини, за всичките от които има писано в другите такива теми. :yes:

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook