CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Старши ентусиаст
Аватар
Кара: e61 LCI 530d

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от vld » 29 Сеп 2017, 10:15

Vra4anin написа:Пак съм аз. :mhihi: Стигам до извода, че това ССС е или обладано от духа на "Иван Карачоров - Попа" или е сглобено от някой див се'янин от сръбски произход. За какво говоря ли ? Тази сутрин нямах проблеми :) Всичко беше перфектно свиреше без грешка ! Без изчезване на звук, абе всичко беше перфектно. Какво промених ли ? Вместо обичайните папки записани в дисковете каквито пусках досега (като Elvis Presley, Michael Jackson, Roxette, Guns n Roses, Judas Priest, Ramstein, Scooter, Astral Projection...), реших да пусна папката озаглавена "ujas". Свиреше перфектно на този шлагер, на ТАЗИ имах чувстовото, че турбото даже увеличи налягането и колата стана още по-динамична :shock: , а с ТАЗИ имах чувството, че жабката се опитваше да се отвори сама (не знам само дали заради звука който изкара logic 7 или жабката просто искаше да й пъхна столевка) :dunno:

Факт е, че днес (на чалга :banghead:, ей така пусната на майтап ) проблеми нямаше. Слочаенос :conf: Не смея да пусна песен номер 13 от тази същата папка, в която се пее за луцифър и буда :mhihi: :ok:

:shock:
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар

Мнение от george45 » 30 Сеп 2017, 21:10

Ще кажа.....голямо наакване на бмв с това ССС... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Едно голямо нищо в момента
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Мнение от Zubcho » 30 Сеп 2017, 22:46

Vra4anin написа:Пак съм аз. :mhihi: Стигам до извода, че това ССС е или обладано от духа на "Иван Карачоров - Попа" или е сглобено от някой див се'янин от сръбски произход. За какво говоря ли ? Тази сутрин нямах проблеми :) Всичко беше перфектно свиреше без грешка ! Без изчезване на звук, абе всичко беше перфектно. Какво промених ли ? Вместо обичайните папки записани в дисковете каквито пусках досега (като Elvis Presley, Michael Jackson, Roxette, Guns n Roses, Judas Priest, Ramstein, Scooter, Astral Projection...), реших да пусна папката озаглавена "ujas". Свиреше перфектно на този шлагер, на ТАЗИ имах чувстовото, че турбото даже увеличи налягането и колата стана още по-динамична :shock: , а с ТАЗИ имах чувството, че жабката се опитваше да се отвори сама (не знам само дали заради звука който изкара logic 7 или жабката просто искаше да й пъхна столевка) :dunno:

Факт е, че днес (на чалга :banghead:, ей така пусната на майтап ) проблеми нямаше. Слочаенос :conf: Не смея да пусна песен номер 13 от тази същата папка, в която се пее за луцифър и буда :mhihi: :ok:

Освен, че умрях да се смея, явно имаш проблем нещо със самите мп3-ки, а не с ССС модула. Виж как са кодирани чалгите и другите песни и огледай хубаво нещата, щото оставаш на ретро чалга и сръбско, когато нямаш радио :D
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E60 530dA и 'секви хонди
Мечтае да кара: чисто нова... DACIA

Мнение от Vra4anin » 13 Окт 2017, 16:03

Колеги искам да споделя нещо което забелязах. МП3 свири, чат пат с проблемите които обяснявам (звука изчезва). Забелязах, че когато се появи проблема (когато няма звук), на дисплея изчезва символа TP. Оправи ли се звука, TP се появява мигновено.

До колкото успях да разбера това TP означава Traffic Program, нещо е свързано с радиото и по-конкретно допълнение на RDS функцията, правилно ли съм разбрал ? :dunno: За какво случи тази опция по принцип ми е интересно (търсих по чужди форуми, но не мога да схвана и разбера)? Не мога или поне не знам как да изключа изцяло това, мога да го превключа само от TP на "Т" и май тогава по-стабилно работи, в смисъл по-рядко има проблем възпроизвеждането на МП3. :dunno:

Има ли логика всичко това което пиша според вас (ТP функцията на радиото да има връзка с възпроизвеждане на мп3 и едното да бъгва другото) ?
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13;

Мнение от stocky » 13 Окт 2017, 16:51

По белите държави от много време насам (може би 15+ години) върви трафик информация в радио ефира. Когато тръгне TP информация и ти си се абонирал за нея с активиране на тая функция ти прекъсва каквото звучи и слушаш за трафика. В тунелите в Швейцария дори си има TP програма само за тунела.

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Едно голямо нищо в момента
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Мнение от Zubcho » 15 Окт 2017, 7:37

Врачанин, обречен си да слушаш Валдес :D. Я виж тези мп3 чалгите какви са им стойностите като битрейт и KHz щото нещо четох, че ако са 48KHz имало проблем.

Това по смътни спомени.

Та ако чалгата е 44KHz & 128bit , a другите са 48Khz и 360bit това може да побърква системата и да я претоварва, т.е. да й препълва буфера и за това да спира.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E60 530dA и 'секви хонди
Мечтае да кара: чисто нова... DACIA

Мнение от Vra4anin » 15 Окт 2017, 11:17

Не е от честотата на песните, всичките са 44.1kHz. Правил съм си експеримент - ако са 48kHz те въобще не тръгват, има ги в списъка, виждат се, но като поискаш тази песен, тя не тръгва, директно пуска следващата, която 44.1kHz. Не е и от дисковете (дали ще са менте/маркови и дали ще са cdr или cdrw - няма никакво значение). Даже и на чалга папката се бъгва и спира звука понякога.

Просто си се бъгва нещо софтуерно системaта според мен - затормозява се да чете тази сложна информация от мп3 диск, системата претоварва и изчезва звука и на музика и на парктроник и на сервизни звуци (например разкопчан колан) - така си го обяснявам. Все тая, вече ми мина мерака и не се впечатлявам :mhihi: Свири какво свири и като спре звука пускам аудио сд-тата от ченджъра - там няма проблеми и бъгове.
Изображение
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е61