бмв е60 пуши

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

води статистиката
Аватар
Мнения: 2037
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: една крачка пред смъртта
Пол: Мъж
Кара: '07 X3 LCI 3,0sd
Детайли за колата: '93 318is
'95 328Ti
'95 318is
'00 328Ci
'04 330xd
'07 X3 3.0d
'07 X3 3.0sd
'01 730d

Re: бмв е60 пуши

Мнение от LuBo1 » 17 Дек 2017, 17:46

Здравейте !
Нека и аз да се включа. След премахване на ДПФ и Катализатор колата почна да пуши много на бяло към синкаво ама много. Миризмата си беше на НЕдобре изгоряла нафта. Свалих дюзите и се оказа че всичките са заминали (Пиезо Дюзи на 260 хил.км.). Сега след подмяната(рециклаж на бош от ЕлитКар) понякога колата пуши на място бяло/синкаво. Миризмата намаля драстично. Масло не ми харчи. От всичките неволи който си причиних сам, разбрах че тези коли си искат поне катализатора да си е на място. Тези дни ще си намеря оригинален такъв да си го върна на мястото и да ми миряса дет се вика главата.
За корекции на колата на програмите ИМПА и Лаунч- 0.1-0.3 на студен мотор. В действителност всичките бяха с стойностти доста над нормалното. Даже си мислех да не ги правя ама се сетих за това как може да стане заварка в мотора :(

Колата е Х3 с М57 218к.с и МНОГО МЕ КЕФИ :)
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: бмв е60 пуши

Мнение от Emooo » 17 Дек 2017, 18:40

Аз имах такива проблеми като купих моята, оказа че не е сменян филтъра на картерните газове и докато е студено той няма пропускливост и създаваше някакво налягане което вкарваше масло в цилиндрите. Пушека беше от това масло. След смяна на филтъра се оправи. Провери дали филтъра не ти е тези най-старите с дунапрен, ако е такъв трябва да се смени с новите, които вече не се задръстват и не се и сменят.
Tool - Fear Inoculum

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.11.2018
Пол: Мъж

Re: бмв е60 пуши

Мнение от Haryslavi » 22 Ное 2018, 17:12

Здравейте колеги. И аз имам проблем с пушенето, но моята го прави само на място. Когато се подаде газ се изчиства к си работи нормално. ДПФ и катализатора са премахнати колата е 530д 231 коня. Може ли някой да даде мнение?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: бмв е60 пуши

Мнение от Z3Ro* » 24 Ное 2018, 18:49

На един приятел е60 530д 231 к.с. има същия проблем - но пушенето на моменти е все едно няма гарнитура на главата. Мирише на сурова нафта, пуши само на празен ход на място, само като загрее. Турбото е проверено, дюзите на диагностика и стенд. Масло не харчи грам и е на истински 230 хиляди. Това се появи сле махане на дпф и смяна на софта. Пробвано е с няколко софта и резултат няма. Остава на стенда да са омазали нещо, но колата е като часовник, а разходът също не е завишен. Но на моменти си попушва сериозно, с кълбета... И така вече 20 хиляди. Някой ако знае, да каже дали при изолиран дпф със софт датчиците за налягане и температура трябва да работят? Защото понякога при разкачане на буксите спират пушеците...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: бмв е60 пуши

Мнение от valeri_ignatov » 01 Дек 2018, 13:02

Зд.колеги.Искам да използвам темата и да споделя и моя проблем.Колата е е60 530д 231к.Днеска извън градско каране(предимно я карам градско)и посмачках малко газта направих няколко изпреварвания и по едно време гледам на огледалото зад мен един облак почна да пуши здраво,димът беше синкав.Спрях колата веднага и продължаваше да си пуши,но не миришеше на нафта.Двигателя си работеше като часовник без излишни шумове,изгасих мотора проверих антифриза маслото всичко си беше както трябва.Запалих колата и всичко си беше наред нямаше пушеци,потеглих и таз кола почна да върви като луда(не че преди това не вървеше)имам чувството че съм чипосъл,незнам нещо се отпуши.Някой има ли идея колеги от какво може да е било това пушене.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е61 530 Д/ Е34 525 тдс
Мечтае да кара: M6 разбира се

Re: бмв е60 пуши

Мнение от Gancho » 01 Дек 2018, 14:29

Ако имаш ДПФ филтър значи е направило регенерация и от там е този пушек.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: бмв е60 пуши

Мнение от vld » 01 Дек 2018, 16:33

Z3Ro* написа:На един приятел е60 530д 231 к.с. има същия проблем - но пушенето на моменти е все едно няма гарнитура на главата. Мирише на сурова нафта, пуши само на празен ход на място, само като загрее. Турбото е проверено, дюзите на диагностика и стенд. Масло не харчи грам и е на истински 230 хиляди. Това се появи сле махане на дпф и смяна на софта. Пробвано е с няколко софта и резултат няма. Остава на стенда да са омазали нещо, но колата е като часовник, а разходът също не е завишен. Но на моменти си попушва сериозно, с кълбета... И така вече 20 хиляди. Някой ако знае, да каже дали при изолиран дпф със софт датчиците за налягане и температура трябва да работят? Защото понякога при разкачане на буксите спират пушеците...

Закачете я с иста и гледайте в момент на пушене какво се случва, най вероятно прави регенерации поради некадърно спрян ДПФ.
Има хора които просто махат грешките за ДПФ-а, вместо да забранят процеса "регенерация". 99.9% съм сигурен, че е от това.
Ако беше дюзи ЕГР или турбо щеше да си чади постоянно, а не само като загрее.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: бмв е60 пуши

Мнение от valeri_ignatov » 01 Дек 2018, 19:22

Gancho написа:Ако имаш ДПФ филтър значи е направило регенерация и от там е този пушек.

Имам ДпФ филтър колега,на скоро я докарах и всичко си и седи.Благодаря ти за отговора.Какво ще ме посъветвате колеги,да го премахна ли тоя филтър :dunno: или има друго решение.Щом веднъж ми вдигна такава димилка рано или късно пак ще се повтори.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: бмв е60 пуши

Мнение от valeri_ignatov » 01 Дек 2018, 22:53

Ясно сега разбрах какво се е случило,колата си регенерира когато реши че е необходимо и това е добре.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 21.10.2020
Пол: Мъж

Re: бмв е60 пуши

Мнение от ianigreka » 21 Окт 2020, 12:58

damian2112 написа:Аз имам сходен проблем, който се проявява само, когато навън е студено и колата е студена: при студен старт, ако външната температура е под 10-тина градуса, от ауспуха излиза блед дим, не е гъст, на цвят го докарва бяло-сиво, и изчезва след 2-3 минути (като дигне температура колата). Освен това първоначално се усеща от време на време нещо като прекъсване на целия двигател, сякаш спира за части от секундата и колата се разтриса. Това също го прави, само докато е студена колата, обикновено се усеща на празен ход. Сменени са всички свещи и реле релулатора, но продължава да го прави. Дюзите съм ги гледал с ISTA (INPA поради някаква причина не иска да ми чете колата), изглеждат наред, с корекции в рамките на +/- 0.1-0.3. Поста ми е провокиран от мнението на andy, понеже казва, че въпреки, че на диагностика не излиза, проблема е в дюзите, а аз през цялото време си мисля, че такива симптоми водят към това заключение. Може ли да споделиш (ако знаеш) защо не могат да се хванат от компютърна диагностика и какъв би бил евентуално проблема? Иначе колата си има мощност, като цяло си работи отлично, с изключение на тези дразнещи притрисания в студено време. Пробвал съм и с Pro-tec, без резултат, даже имах чувството, че с него притриса повече. Карам с уж хубаво гориво (Shell V-power), от различни бензиностанции, пробвал съм и други горива, явно проблема не е в горивото. Колата е 525d LCI, 3.0d, 197 коня, DPF и катализатора не са махани.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 27.08.2014
Пол: Мъж

Re: бмв е60 пуши

Мнение от tedkov » 20 Май 2021, 18:32

Здравейте, аз съм с е70 същите тъпотии след премахане на дпф .... софт е направен всичко ... Купих 6 дюзи от БОШ рециклаж 480 лв бр. с 2 години гаранция, минаха на стенд преди да ги сложа. Пуши на място (като загрее) и това е! Колата няма липси на масло,антифриз и филтърът за маслените пари го няма. Обслужена вериги и тн... Някой ако е решил проблема да пише моля!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 27.08.2014
Пол: Мъж

Re: бмв е60 пуши

Мнение от tedkov » 28 Май 2021, 14:10

Така да дам малко инфо на тея който ще минат през мойте проблеми... преди да правите мойте глупости (по горе написаните)... и да слушате разни "майстори" направете си хубав софтуер след като махнете ДПФ!!! Моят проблем е решен (като не смятам 3000лв дадени за глупости)!!! Колата си работи перфектно и НЕ ПУШИ!!! Ако някой има въпроси 0878355111 Теодор. Успех на всички!!! Крайте си баварците и да не ви дреме :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.04.2022
Пол: Мъж

Re: бмв е60 пуши

Мнение от Eras96 » 15 Апр 2022, 6:53

Здравейте колеги, от скоро притежавам Е60 525d 177.
При работа на мотора, на празен ход когато е студена и чакам да по загрее, пуши синкав цвят. Във движение при подаване на газ няма абсолютно никакви признаци на пушене, само като работя на място след 2-3 минути се появява този пушек. Колата е със премахнат катализатор ако някой е имал този проблем, ще съм благодарен да сподели :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: бмв е60 пуши

Мнение от vld » 17 Апр 2022, 8:49

Eras96 написа:Здравейте колеги, от скоро притежавам Е60 525d 177.
При работа на мотора, на празен ход когато е студена и чакам да по загрее, пуши синкав цвят. Във движение при подаване на газ няма абсолютно никакви признаци на пушене, само като работя на място след 2-3 минути се появява този пушек. Колата е със премахнат катализатор ако някой е имал този проблем, ще съм благодарен да сподели :)

Вероятно ЕГР-а не е изключен, трябва да се види за да се каже по точно.
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook