Проблем с АМ/ФМ тунер

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от dir2cas » 09 Фев 2018, 9:57

dimon24 написа:Другото което,ако имате втори резервен ключ, пробвайте да отключите колата, радито се активира.(ключовете си имат памет и променят настройките)
Дано да съм полезен на някой от Вас, който има този проблем.

И аз чух за подобна теория, но това означава, че има някакъв проблем с ключа или CAS модула :dunno:
В същото време ако е от ключа, не би ли трябвало да се отрази и по друг начин... :banghead:

Лично за мен периодичния ресет не би бил проблем ако не усещах и по-слабата чувствителност на самото радио, което се поддава по-лесно на смущения.... (става въпрос за седан).

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.09.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530xd facelift

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от ivogtr » 15 Фев 2018, 15:41

Забелязох следното нещо, радиото AM/FM ми се активира, само когато оставях колата на паркинга в мола на минус -2 етаж, тоест оставяйки колата на поне един час на паркинга, излизайки от него ми се активира радиото.


Странно, но сега се сещам, че когато моето радио пак се активира някак си (по назад в темата съм описал) и аз бях в подземен паркинг -1 на МОЛ . Второ съвпадение, мистерията се разплита :clap:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от vld » 16 Фев 2018, 10:20

ivogtr написа:
Забелязох следното нещо, радиото AM/FM ми се активира, само когато оставях колата на паркинга в мола на минус -2 етаж, тоест оставяйки колата на поне един час на паркинга, излизайки от него ми се активира радиото.


Странно, но сега се сещам, че когато моето радио пак се активира някак си (по назад в темата съм описал) и аз бях в подземен паркинг -1 на МОЛ . Второ съвпадение, мистерията се разплита :clap:


Да не е трудно да се сетиш, че при промяна на температурата от висока към ниска се променят дефектните връзки към някои елемнти по платката на тунера.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.12.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от dimon24 » 24 Фев 2018, 21:28

vld написа:
ivogtr написа:
Забелязох следното нещо, радиото AM/FM ми се активира, само когато оставях колата на паркинга в мола на минус -2 етаж, тоест оставяйки колата на поне един час на паркинга, излизайки от него ми се активира радиото.


Странно, но сега се сещам, че когато моето радио пак се активира някак си (по назад в темата съм описал) и аз бях в подземен паркинг -1 на МОЛ . Второ съвпадение, мистерията се разплита :clap:


Да не е трудно да се сетиш, че при промяна на температурата от висока към ниска се променят дефектните връзки към някои елемнти по платката на тунера.




Колко пъти я оставях в топъл гараж и нищо не се променяше, а пак влизаш дори на 5 минути в Мола подземен гараж, веднага при запалване активираше се радиото. Парадокс)) :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.11.2016
Пол: Мъж

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от pura » 15 Мар 2018, 20:00

P.S. Тъй като и аз започнах да влизам във филма търсейки решение с какви ли не действия( то било диагностика, то бушони, то антена), оправих радиото съвсем случайно.
Другото което,ако имате втори резервен ключ, пробвайте да отключите колата, радито се активира.(ключовете си имат памет и променят настройките)
Дано да съм полезен на някой от Вас, който има този проблем.[/quote]

Днес и аз имах проблем с радиото,запалих колата и забелязах че AM/FM не са активни,пробвах с ресет но без резултат когато се прибрах след малко четене по форуми си взех резервния ключ отключих с него запалих и радиото си тръгна само както си е според паметта на съответния ключ.Както казва колегата който има втори ключ да пробва,поне при мен това работи както и при други колеги според това което прочетох.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от Gqbriel » 19 Мар 2018, 10:25

pura написа:P.S. Тъй като и аз започнах да влизам във филма търсейки решение с какви ли не действия( то било диагностика, то бушони, то антена), оправих радиото съвсем случайно.
Другото което,ако имате втори резервен ключ, пробвайте да отключите колата, радито се активира.(ключовете си имат памет и променят настройките)
Дано да съм полезен на някой от Вас, който има този проблем.


Днес и аз имах проблем с радиото,запалих колата и забелязах че AM/FM не са активни,пробвах с ресет но без резултат когато се прибрах след малко четене по форуми си взех резервния ключ отключих с него запалих и радиото си тръгна само както си е според паметта на съответния ключ.Както казва колегата който има втори ключ да пробва,поне при мен това работи както и при други колеги според това което прочетох.[/quote]
Което пак води до еепром-а на радио модула..според мен (може и да греша)
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от goppe » 16 Апр 2018, 15:35

Колеги, моя проблем е подобен на този, но наобратно :mhihi: - наскоро сложих mp3 changer, кодирахме го, всичко си тръгна и работи, но на наколко паления на колата, вместо музиката да тръгне от cd-то (както съм го оставил), колата пали директно на радио. Това ме дразни, защото радио не слушам въобще, но не знам защо минава на него. Като влезна да сменя на cd, си отива на cd, не е сиво и си зацепва веднага от последната позиция.

Това не го прави всеки път, ами на всяко 4то, 5то палене грубо казано. Има ли нещо по самото кодиране, което трябва да се донаправи или е нещо хардуерно? cd changer-a e от Е70, но става и за Е60 и както казах в крайна сметка си свири...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от Dextuar » 16 Апр 2018, 15:38

Хардуерно е

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от goppe » 16 Апр 2018, 19:10

Добре. А малко повече инфо можеш ли да споделиш, има ли писано по този проблем, защото аз не намерих нито тук, нито в чуждите форуми. И къде трябва да е хардуерния проблем - в ЦЦЦто или в cd-changer-a? Същия проблем ми го е правило с диск от dvd drive-a, но много, много рядко, да кажем 3-4 пъти в годината, което е несравнимо със това от changer-a...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от Dextuar » 16 Апр 2018, 19:30

Колега, трябва да задълбаем в работата на CCC-то, просто така си работи, проверява първо последния източник и ако не може да го прочете, минава на следващия, няма какво да направиш по въпроса, просто си е така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от Mofal » 01 Май 2018, 17:46

Колеги и аз имам проблем с радиото , в града няма грижа но излезна ли на вън от града и постепенно изчезва да кажем на около 20 км от града хваща само една максимум две станции.
Имах прекъснат кабел в петата врата понеже съм с комби но го оправих , възможно ли е да е скъсан на още едно място или самия модул горе може да прави такива парчета? В смисъл ако е умрял хваща ли се нещо въобще?!

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook