Проблем с АМ/ФМ тунер

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от vld » 05 Сеп 2017, 10:54

При мен проблема изчезна от както си смених кабления сноп в пантата на петата врата.
А стигнах до смяната след като започнах да чувам смущения в радио станциите все едно съм се заврял в някоя пещера..., та така, лесно го диагностицирах къде му е проблема.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от oci » 05 Сеп 2017, 13:11

vld написа:При мен проблема изчезна от както си смених кабления сноп в пантата на петата врата.
А стигнах до смяната след като започнах да чувам смущения в радио станциите все едно съм се заврял в някоя пещера..., та така, лесно го диагностицирах къде му е проблема.


На седаните също изчезва ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от Dextuar » 05 Сеп 2017, 13:14

oci написа:
vld написа:При мен проблема изчезна от както си смених кабления сноп в пантата на петата врата.
А стигнах до смяната след като започнах да чувам смущения в радио станциите все едно съм се заврял в някоя пещера..., та така, лесно го диагностицирах къде му е проблема.


На седаните също изчезва ;)


Ама за Н-ти път няма да кажеш как си го "оправил" :mhihi:

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от MadChicken » 05 Сеп 2017, 13:34

Вие двамата нали не подържате нормални колегиални взаимоотношения?
Я си гледайте в различни посоки, че става досадно и напрегнато...
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от oci » 05 Сеп 2017, 13:55

MadChicken написа:Вие двамата нали не подържате нормални колегиални взаимоотношения?
Я си гледайте в различни посоки, че става досадно и напрегнато...

Той колегата е любопитен и все пита.
Аз просто внасям яснота по темата както и ти знаеш проблема не е в ССС модула.
Безмислено е да ги лъжат колегите по сервизите и да им взимат парите за ресети и напразни кодираници.
В случая - наистина мисля,че може да споделите и двамата (пак въпрос на избор) от какво е проблема генерално.Не мисля,че по някакъв начин ще навреди да се внесе яснота и да се избегне безкрайния ресет. - така си мисля поне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от dir2cas » 05 Сеп 2017, 15:25

Е хубаво де, не е в CCC, къде е тогава? Не вярвам да са 100 причините. Аз разсъждавах логически, вероятно не съм бил прав.
Моята логика е, че CTUNE е част от CCC. Aз си представям CTUNE като периферна карта на CCC компютъра (както е примерно звуковата карта в едно PC). Внесете малко яснота. :wave:

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от MadChicken » 05 Сеп 2017, 15:58

Аз съм се сблъсквал косвено с този проблем още преди 3 години, но дори и след смяна на CCC модула с нов, нов антенен усилвател, нови кабели и филтри за стъклото пак си го правеше отвреме навреме, та...
Кодиране, програмиране дори подмяна на CTUNE тунер подмодула не помага перманентно, а често въобще. Не знам какво го причинява този феномен. Бях решил че някоя турска станция не спазва регулациите за мощност и забива всичко, но после почнаха да ми звънят с този проблем от цяла България.
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от dir2cas » 05 Сеп 2017, 16:03

Истината е, че откакто започна да ми се появява този проблем, като че ли чувствителността на радиото намаля. На 46-цата ми бяха ремонтирали БМ54-ката и след това "ковеше" станциите доста по-добре.

Но откакто с тебе сложихме mulf2high-a не ми е такава болка, а там разликата в качеството е осезаема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от antonpau » 29 Сеп 2017, 7:51

Айде и още един в кюпа :ok: Колата беше в сервиз, като я взех, си настроих часа, че беше разкачана. Всичко си работеше цял един ден :mhihi: На следващия ден при поредно за деня палене директно тръгна диска, FM/AM са бледи (нормално като за умрели :mrgreen: :mrgreen: ).
Тая цигания наблюдава ли се при CIC? Май точно тая капчица ми трябваше, за да се реша на генерална интервенция :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от Gqbriel » 29 Сеп 2017, 8:58

antonpau написа:Айде и още един в кюпа :ok: Колата беше в сервиз, като я взех, си настроих часа, че беше разкачана. Всичко си работеше цял един ден :mhihi: На следващия ден при поредно за деня палене директно тръгна диска, FM/AM са бледи (нормално като за умрели :mrgreen: :mrgreen: ).
Тая цигания наблюдава ли се при CIC? Май точно тая капчица ми трябваше, за да се реша на генерална интервенция :lol:

Не се наблюдава при ЦИЦ
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от antonpau » 29 Сеп 2017, 9:18

Точно от тези окуражителни думи имах нужда :ok: Кой в София прави тези трансформации удачно или да се разходя до Пловдив при колегата Ацалов?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от vld » 29 Сеп 2017, 10:17

antonpau написа:Точно от тези окуражителни думи имах нужда :ok: Кой в София прави тези трансформации удачно или да се разходя до Пловдив при колегата Ацалов?

Ти намери системата, ще се намери кой да я подвърже.
Ако нямаш кой, аз мога за софия.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.09.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530xd facelift

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от ivogtr » 29 Сеп 2017, 11:44

При мен АМ и ФМ станаха пак активни след повече от 1 месец мълчание (сиви - неактивни).
И така, в августовски горещ ден АМ и ФМ станаха сиви и неактивни (може да няма общо, но преди това ровех блутут настройките)
Останаха ми активни само Си Ди и Ю Ес Би , та поне не шофирах без музика.
В един студен септемврийски ден обаче, без да искам натиснах копчето за вадене на ДиВиДи и диска с навигацията излезе.
След като върнах диска пак в слота и УРА, АМ и ФМ станаха пак бели и радиото засвири..............и така, от 2 седмици отново съм с радио!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от dir2cas » 30 Сеп 2017, 18:57

ivogtr написа:При мен АМ и ФМ станаха пак активни след повече от 1 месец мълчание (сиви - неактивни).
И така, в августовски горещ ден АМ и ФМ станаха сиви и неактивни (може да няма общо, но преди това ровех блутут настройките)
Останаха ми активни само Си Ди и Ю Ес Би , та поне не шофирах без музика.
В един студен септемврийски ден обаче, без да искам натиснах копчето за вадене на ДиВиДи и диска с навигацията излезе.
След като върнах диска пак в слота и УРА, АМ и ФМ станаха пак бели и радиото засвири..............и така, от 2 седмици отново съм с радио!!!

При мен отново отказа преди седмица, а беше вече хладно. Преди това пък си работи в топлото време, та явно тезата ми свързана с температурата отива в кофата :mhihi: Истина е, че като ми заби първите 2 пъти беше баш в жегите, но сега няма нищо общо. Одеве слязох с лаптопа и го ресетнах отново с NCS. Та, това ми е вече 3-тата такава случка, общо взето на 2 месеца му се случва....

Сега някой ще сподели ли за трайното ми "лекуване" какво трябва да се направи - налага ли се хардуерна намеса и сваляне от колата?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.12.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с АМ/ФМ тунер

Мнение от dimon24 » 08 Фев 2018, 22:10

Здравейте.
Искам да споделя моя опит с подобен проблем. Преди 4 месеца си купих колата, буквално на третия ден ми се загуби радиото, свети бледо, активно само CD.
Понеже два поредни месеца имах ангажименти и не съм обръщал внимание на този проблем, слушах CD-то.
Забелязох следното нещо, радиото AM/FM ми се активира, само когато оставях колата на паркинга в мола на минус -2 етаж, тоест оставяйки колата на поне един час на паркинга, излизайки от него ми се активира радиото. След като загася колата, при повторно палене пак губеше радио.
Съвсем случайно намерих решение на този проблем. Когато беше активно радио, ръчках настройките на радио, натиснах: Set и съм деактивирал функцията RDS.
Вече от месец нямам никакви проблеми, всичко си работи безпроблемно и не губи радио.

Не настоявам, че това е правилно решение на проблем, обаче в моя случай всичко се оправило.

P.S. Тъй като и аз започнах да влизам във филма търсейки решение с какви ли не действия( то било диагностика, то бушони, то антена), оправих радиото съвсем случайно.
Другото което,ако имате втори резервен ключ, пробвайте да отключите колата, радито се активира.(ключовете си имат памет и променят настройките)
Дано да съм полезен на някой от Вас, който има този проблем.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook