Омасляване на турбо пътища и турбина

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: southampton UK
Пол: Мъж
Кара: м42, 530d e60 '06
Мечтае да кара: s85b50
Детайли за колата: e60 530d M57D30T2

Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от nowayout » 24 Авг 2017, 21:24

Здравейте колеги колата е е60 530д м57т2 231кс
Четох и търсих в форума, но неможах да намеря сходен проблем с моя..
Имам странно омасляване на тръбата от кулета към търбото и около нея е многк омаслено..най странното е че колата не губи масло или поне немога да я усетя (имам я от около месец тогава го смених) отварях ЕГР а и там е леко омаслено смених филтър за картерни газове беше пт старите сложих пластмасов от новия модел, от време на време има по 1-2 капки на земята под мотора и това много ме притеснява, а когато свалях корите отдолу мотора е омаслен а те сухи..
и друго при първо палене играят оборотите за около 20 секунди и изпушва бяло като от конденс но това си мисля че е от ДПФ а защото е на път..
дайте мнения да не си отива турбото, че много се притесних :|
пп пролагам и снимки
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Bayerische Motoren Werke ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от RORO » 25 Авг 2017, 6:44

Хвани турбинката за оста и разклати да видиш какъв е луфта трябва съвсем леко да се усеща ако повече мърда значи втулката е вече поизносена и от там пропуска масло .Сипвай хубави масла и не превишавай оборотите на мотора .Ако си я гонил не изгасяй двигателя след като спреш остави да поработи минута , две за да изравни температурата на маслото и да охлади турбото .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: southampton UK
Пол: Мъж
Кара: м42, 530d e60 '06
Мечтае да кара: s85b50
Детайли за колата: e60 530d M57D30T2

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от nowayout » 25 Авг 2017, 7:12

ще видя дали има луфт, маслото е Кастрол 5w30 купено от Англия, иначе никакви звуци от турбината никаква загуба на мощност върви си добре , гори си нормално, само този теч ме дразни :dunno:
Bayerische Motoren Werke ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 22.09.2016
Местоположение: Враца, Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330xd e90
Мечтае да кара: John Deere

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от Plamenv » 25 Авг 2017, 8:47

Колега и аз съм виждал моя егр с малко масалце по него.. Искаш ли да провериш дали имаш масло в тръбата към въздушния филтър.. много лесно се маха. От там ще си видиш и колко е голям луфта на оста.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от landolin » 25 Авг 2017, 9:43

На мен ми изглежда омасляване от теч на маслен маркуч или от гарнитура на капака.

Така и така ще се цапаш затова виж и това което препоръчват колегите - свали въздуховода от въздушния филтър и виж за теч на масло от самата турбина и луфтове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от (h)aman » 25 Авг 2017, 9:46

Това с изпушването и клатенето на обороти е от релето на свещите или изгоряла свещ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: southampton UK
Пол: Мъж
Кара: м42, 530d e60 '06
Мечтае да кара: s85b50
Детайли за колата: e60 530d M57D30T2

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от nowayout » 25 Авг 2017, 11:14

омасляването не е от самата турбина а от голямата тръба от кулера до турбото където е снадката при въздушния филтър няма масло при егр а е омаслено, утре ще сваля корите и филтъра да мога да бръкна при турбината да я огледам за луфт
Bayerische Motoren Werke ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от MMG » 25 Авг 2017, 19:54

Някой може ли да ми посочи на снимка или схема кой въздуховод точно се демонтира, за да стигне до турбината? Сменях си въздушния филтър и исках да я проверя профилактично. Започнах дори да свалям цялата кутия на филтъра (не говоря за капака отгоре), но се отказах, след като не помръдна въпреки, че развих всички видими болтове.Така като чета явно не е нужно да се сваля кутията на въздушния филтър.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от pepsin » 25 Авг 2017, 21:19

Този който идва от дебитомера и отива към турбинат. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от MMG » 25 Авг 2017, 22:12

pepsin написа:Този който идва от дебитомера и отива към турбинат. :yes:

Благодаря. Все си мисля, че няма добър достъп без да се свали кутията. Тръбата на скоба ли е към турбото?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от pepsin » 26 Авг 2017, 7:38

На два болта

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: southampton UK
Пол: Мъж
Кара: м42, 530d e60 '06
Мечтае да кара: s85b50
Детайли за колата: e60 530d M57D30T2

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от nowayout » 26 Авг 2017, 17:36

колеги да обобщим маслото е от турбината..тя хвърля малко луфта е малък.. гледах я и аз и майстор..той казва акрай така в турбото има още хляб не се притеснявай за глупости..какво е ващо мнение масло до въздушния филтър няма има само до тръбичката на картерните газове :dunno:
Bayerische Motoren Werke ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от atanasov_aa » 26 Авг 2017, 18:34

nowayout написа:колеги да обобщим маслото е от турбината..тя хвърля малко луфта е малък.. гледах я и аз и майстор..той казва акрай така в турбото има още хляб не се притеснявай за глупости..какво е ващо мнение масло до въздушния филтър няма има само до тръбичката на картерните газове :dunno:

В това състояние издържа 50 хилки само при мен. Пратих турбината за рециклиране чак като отказа да се развихря. Оказа се, че от спукан изпускателен колектор се е ускорил процеса. Тоя колектор не го смених от мързел.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: southampton UK
Пол: Мъж
Кара: м42, 530d e60 '06
Мечтае да кара: s85b50
Детайли за колата: e60 530d M57D30T2

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от nowayout » 26 Авг 2017, 21:13

atanasov_aa написа:
nowayout написа:колеги да обобщим маслото е от турбината..тя хвърля малко луфта е малък.. гледах я и аз и майстор..той казва акрай така в турбото има още хляб не се притеснявай за глупости..какво е ващо мнение масло до въздушния филтър няма има само до тръбичката на картерните газове :dunno:

В това състояние издържа 50 хилки само при мен. Пратих турбината за рециклиране чак като отказа да се развихря. Оказа се, че от спукан изпускателен колектор се е ускорил процеса. Тоя колектор не го смених от мързел.


колега ти имаше ли петна под колата..петна е силно казано по две капки :roll:
Bayerische Motoren Werke ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от atanasov_aa » 26 Авг 2017, 21:29

nowayout написа:
atanasov_aa написа:
nowayout написа:колеги да обобщим маслото е от турбината..тя хвърля малко луфта е малък.. гледах я и аз и майстор..той казва акрай така в турбото има още хляб не се притеснявай за глупости..какво е ващо мнение масло до въздушния филтър няма има само до тръбичката на картерните газове :dunno:

В това състояние издържа 50 хилки само при мен. Пратих турбината за рециклиране чак като отказа да се развихря. Оказа се, че от спукан изпускателен колектор се е ускорил процеса. Тоя колектор не го смених от мързел.


колега ти имаше ли петна под колата..петна е силно казано по две капки :roll:
Под двигателя и скоростите има кори и няма как да видя капките. Но имаше голямо омасляване около турбото.
Никой не те спира да си правиш турбото. Рециклиреното му по спомени е от 700 лева на горе, труда за монтаж е въпрос на договаряне. Височко зависи от сервиза за демонтаж и рециклиране.
Всеки един от нас е на възраст, която му позволява сам да прецени кое в кой момент как и къде да направи като ремонт по колата си. Обяви на сервизи и места за ремонт на турбо в нета бол. Същото е положението и с отзивите за тях.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook