Омасляване на турбо пътища и турбина

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: southampton UK
Пол: Мъж
Кара: м42, 530d e60 '06
Мечтае да кара: s85b50
Детайли за колата: e60 530d M57D30T2

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от nowayout » 26 Авг 2017, 22:39

atanasov_aa написа:
nowayout написа:
atanasov_aa написа:
nowayout написа:колеги да обобщим маслото е от турбината..тя хвърля малко луфта е малък.. гледах я и аз и майстор..той казва акрай така в турбото има още хляб не се притеснявай за глупости..какво е ващо мнение масло до въздушния филтър няма има само до тръбичката на картерните газове :dunno:

В това състояние издържа 50 хилки само при мен. Пратих турбината за рециклиране чак като отказа да се развихря. Оказа се, че от спукан изпускателен колектор се е ускорил процеса. Тоя колектор не го смених от мързел.


колега ти имаше ли петна под колата..петна е силно казано по две капки :roll:
Под двигателя и скоростите има кори и няма как да видя капките. Но имаше голямо омасляване около турбото.
Никой не те спира да си правиш турбото. Рециклиреното му по спомени е от 700 лева на горе, труда за монтаж е въпрос на договаряне. Височко зависи от сервиза за демонтаж и рециклиране.
Всеки един от нас е на възраст, която му позволява сам да прецени кое в кой момент как и къде да направи като ремонт по колата си. Обяви на сервизи и места за ремонт на турбо в нета бол. Същото е положението и с отзивите за тях.


Така е
само , че аз живея в Саунхемптън Англия и тук нещата стоят малко по различно, затова пиша тук да съм наясно какво ме очаква и тн. Не че няма майстори и места където рециклират турбини..поляци колкото искаш да ри вземат парите за щяло и нещяло..а в оторизиран сервиз парите са колкото да си вземеш още една :winky:
Bayerische Motoren Werke ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от atanasov_aa » 27 Авг 2017, 7:32

В този случая, карай си така колата, но я наблюдавай. Когато скапах турбината, автомобила загуби мощност и набираше прекалено мудно. И в това състояния, до като отиде в сервиз издържа доста километри. В последните дни на турбината, от зад пушеше яко черен дим но мисля, че това бе от спукания изпускателен колектор.
Внимавай само да не започне да смучи масло и да го вкарва двигателя. Това е най-лошото, което може да се случи и е доста опасно. Има вероятност да измучи почти цялото маслото и го вкара в двигателя. В този случай от зад изкарва яко сив дим на изгоряло масло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 17.10.2012
Местоположение: Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD 231hp
Мечтае да кара: Bugatti Veyron 1001hp

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от ReDFiRe » 27 Авг 2017, 9:48

Имам същата кола. Масло не забелязвам да ми губи нито да капе отдолу. И мойте турбо пътища се омасляват,преди имах 320д и там се омасляват.... На всеки дизел се омасляват. Това си е съвсем нормално от маслените пари се вкарват в смукателя. Според мен си карай така няма и нищо на турбината. Но ако искаш да си сигурен свали интеркулера и ако там има повече от 150-200 грама масло значи е тръгнало. За това дето капе отдолу мен ако питаш свали корите , измий двигателя измий и корите. И тогава гледай. Като я взех мойта целия двигател, корите, скоростната кутия всичко беше в масло измих ги за да видя дали сълзи от някъде , но вече 5 месеца няма нищо. Филмираш се напразно според мен за тази турбина.

Изпратено от моят Redmi Note 2 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: southampton UK
Пол: Мъж
Кара: м42, 530d e60 '06
Мечтае да кара: s85b50
Детайли за колата: e60 530d M57D30T2

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от nowayout » 27 Авг 2017, 22:49

така ще карам засега, ако почне да губи от щеката я почвам..
пп сега говорих с друг майстор каза , че е възможно и от ДПФ а да товари турбото и от там да хвърля масло..а дпф а е запушен поръчал съм TUNAP, засега не смятам да го махам, че тук и прегледите са доста стриктни.. вие как мислите


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bayerische Motoren Werke ..

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 4.07.2018
Местоположение: Лондон
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '07

Re: Омасляване на турбо пътища и турбина

Мнение от Vankoni_ » 04 Юли 2018, 22:15

nowayout написа:така ще карам засега, ако почне да губи от щеката я почвам..
пп сега говорих с друг майстор каза , че е възможно и от ДПФ а да товари турбото и от там да хвърля масло..а дпф а е запушен поръчал съм TUNAP, засега не смятам да го махам, че тук и прегледите са доста стриктни.. вие как мислите


Sent from my iPhone using Tapatalk


Колега аз съм със същия проблем на същия двигател, би ли споделил ако си намерил проблем/рещение.
Колата я имам от една седмица на 100к мили, не съм забелязал да гори масло.
Благодаря!

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook