Е60 проблем скоростна кутия.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Е60 проблем скоростна кутия.

Мнение от beyouu » 23 Авг 2017, 13:40

Здрваейте. Преди няколко дни се наложи да ходя до слънчев браг и карах доста остро, рязко + рязко спиране изпреварвания и т.н. (доста различно от градското каране) - от както съм взел колата я карам само в града. Та... След като се върнах реших да отида на 50км от Варна и при първото подаване на газ след излизането ми от града ми излезе грешка Transsmision Fault. Преди това бях чел за нея само. Изключих после запали си продължих, като нямаше повече проблем. Днес Пак излязох от града да тествам дали всичко е ок, и при подаване на много газ и сменяне от автопилота при бутане на ръчката напред (тоест когато давам газ през автопилота) ми светваше нещо като часовниче на таблото и автопилота изключи. Така продължи 2-3 пъти и след това при подаване на газ при изпреварване пак ми излезе Transmission Fault. Някакви идеи дали да се ходи при чичо майстор. Колата е bmw E60 2009г.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Е60 проблем скоростна кутия.

Мнение от c7aH4eB » 23 Авг 2017, 15:08

Ако досега не си я карал така остро тази кола явно се шашка автомата. Друго, което можеш да направиш за да се продължи спокойствието:
- Да се провери акумулатора.
- Да се провери нивото на маслото.
- Чистене на адаптациите.
- Най-вероятно ще се наложи да се изчисти грешката с диагностиката. :driving:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: Е60 проблем скоростна кутия.

Мнение от beyouu » 23 Авг 2017, 15:11

Благодаря за бързият отговор. А къде във Варна може да се направи тази профилактика. При някой , който може наистина да се справи с проблема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Е60 проблем скоростна кутия.

Мнение от c7aH4eB » 23 Авг 2017, 15:54

beyouu написа:Благодаря за бързият отговор. А къде във Варна може да се направи тази профилактика. При някой , който може наистина да се справи с проблема.

Точно сега не мога да се сетя колега от форума, който е от Варна и може да ти свърши работа, но дано още някой се включи по темата.
До сега къде си я обслужвал/преглеждал ?
Вариант ти е и М Кар-а ама те там най-вероятно ще те щипнат доволно финансово :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Е60 проблем скоростна кутия.

Мнение от pepsin » 23 Авг 2017, 16:59

Трябва да се досипва масло колега,а часовничето мисля,че ти се е включвало дистроника.Масло в скоростната кутия ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Е60 проблем скоростна кутия.

Мнение от Zubcho » 23 Авг 2017, 21:33

Изобщо някога обслужвана ли е тази кутия? Маслото се сменя на 60К км или 5г.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 3.04.2017
Пол: Мъж

Re: Е60 проблем скоростна кутия.

Мнение от Nedev Pavel » 20 Сеп 2017, 21:09

Колега beyouu, при мен се появи подобен проблем. Отидох на диагностика и ми излезе грешка "004F95", което до колкото успях да разбера било проблем в единия от двата съединителя (този, който сваля предавките).
Препоръчаха ми да отида до Варна (аз съм от Бургас) при някой си Цветан, разбирал човека, но още не съм успял да му намеря координатите.
Свързах се също и със сервиз M & D AVTO Варна, но втори ден чакам да ми се обадят след, като им пратих снимка с грешката.
За сега е това, ако някой може да помогне с информация или още по-добре да изкаже мнение за споменатите по-горе майстори, ще бъда благодарен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2013

Re: Е60 проблем скоростна кутия.

Мнение от syscom » 21 Сеп 2017, 8:57

Nedev Pavel написа:Колега beyouu, при мен се появи подобен проблем. Отидох на диагностика и ми излезе грешка "004F95", което до колкото успях да разбера било проблем в единия от двата съединителя (този, който сваля предавките).
Препоръчаха ми да отида до Варна (аз съм от Бургас) при някой си Цветан, разбирал човека, но още не съм успял да му намеря координатите.
Свързах се също и със сервиз M & D AVTO Варна, но втори ден чакам да ми се обадят след, като им пратих снимка с грешката.
За сега е това, ако някой може да помогне с информация или още по-добре да изкаже мнение за споменатите по-горе майстори, ще бъда благодарен.

Цветан не го познавам но в М и Д ауто съм рециклирар торк на ауди и не съм много доволен, имаше забелжки след рециклирането и питай цената понеже ти казват за цял ремонт една цена последствие цената става друга след допълнителна смяна на масло....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: Е60 проблем скоростна кутия.

Мнение от beyouu » 23 Сеп 2017, 10:29

Nedev Pavel написа:Колега beyouu, при мен се появи подобен проблем. Отидох на диагностика и ми излезе грешка "004F95", което до колкото успях да разбера било проблем в единия от двата съединителя (този, който сваля предавките).
Препоръчаха ми да отида до Варна (аз съм от Бургас) при някой си Цветан, разбирал човека, но още не съм успял да му намеря координатите.
Свързах се също и със сервиз M & D AVTO Варна, но втори ден чакам да ми се обадят след, като им пратих снимка с грешката.
За сега е това, ако някой може да помогне с информация или още по-добре да изкаже мнение за споменатите по-горе майстори, ще бъда благодарен.


Здравей, Аз все още не съм ходик никъде понеже грешката ми не е излизала повече, а давах на няколко пъти кикове и нямаше проблем. Ако все още не си намерил координатите на -ЦветаН- мога да се опитам да ги намеря аз и да ги споделя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Е60 проблем скоростна кутия.

Мнение от c7aH4eB » 25 Сеп 2017, 11:45

Nedev Pavel написа:Колега beyouu, при мен се появи подобен проблем. Отидох на диагностика и ми излезе грешка "004F95", което до колкото успях да разбера било проблем в единия от двата съединителя (този, който сваля предавките).
Препоръчаха ми да отида до Варна (аз съм от Бургас) при някой си Цветан, разбирал човека, но още не съм успял да му намеря координатите.
Свързах се също и със сервиз M & D AVTO Варна, но втори ден чакам да ми се обадят след, като им пратих снимка с грешката.
За сега е това, ако някой може да помогне с информация или още по-добре да изкаже мнение за споменатите по-горе майстори, ще бъда благодарен.

Ти някакво обслужване правил ли си по кутията скоро (въобще) масло, букса и т.н.?
За Бургас в Тандер Сервиза защо не питаш дали ремонтират? попринцип правят всичко по колите ама конкретно за автоматите не знам дали само го свалят, пращат или правят на място.
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook