Масло в стартера

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 3.04.2017

Масло в стартера

Мнение от DidoE61 » 17 Авг 2017, 0:06

Здравейте, колеги! Колата е 530д, 2007 фейслифт. Днес на няколко пъти запали трудно, като последният път беше неуспешен и се наложи да викам пътна помощ. Закараха ме до сервиза и се оказа, че стартера е пълен с масло и четките са заминали. Според майстора след смяната на четките всичко би трябвало да е наред /ще видим утре/, но трябва да се установи от къде тече. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели. Между другото преди няколко месеца когато купих колата, в М КАР ми казаха, че гарнитурата на капака на клапаните е за смяна, но според един друг майстор не беше точно така и сега се чудя дали това е проблема ...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Масло в стартера

Мнение от vld » 17 Авг 2017, 8:44

Всмукателния колектор огледай, може би се е разделила от пеперудите, стартера е от същата страна и може от там да го е омазало.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Масло в стартера

Мнение от Atsalov » 17 Авг 2017, 9:17

DidoE61 написа:Здравейте, колеги! Колата е 530д, 2007 фейслифт. Днес на няколко пъти запали трудно, като последният път беше неуспешен и се наложи да викам пътна помощ. Закараха ме до сервиза и се оказа, че стартера е пълен с масло и четките са заминали. Според майстора след смяната на четките всичко би трябвало да е наред /ще видим утре/, но трябва да се установи от къде тече. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели. Между другото преди няколко месеца когато купих колата, в М КАР ми казаха, че гарнитурата на капака на клапаните е за смяна, но според един друг майстор не беше точно така и сега се чудя дали това е проблема ...





А момчетата, които са сваляли стартера, вероятно са свалили всмукателния колектор, не видяха ли теч от него? Защото в 90% от случаите проблема е от там.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Масло в стартера

Мнение от B.Stoimenov » 17 Авг 2017, 9:20

vld написа:Всмукателния колектор огледай, може би се е разделила от пеперудите, стартера е от същата страна и може от там да го е омазало.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk


+1 :yes:

най-логично следва да е от всмукателя. и с тапи да си, може да избият гарнитурите или самите тапи. Аз имах подобен случай, първоначално сложените тапи, след около година и нещо се бяха "разхлабили", губех масло, а в Дару даже казаха че има теч от двигателя, скоростите и прочие - оказа се че от всмукателя като улива беше омазало всичко навсякъде. :) Смених тапите и гарнитурите и :driving:
Та първо тях огледай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Масло в стартера

Мнение от pepsin » 17 Авг 2017, 12:30

Точно

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook