Неоткриваем проблем с шум от мотора

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от Gpenev » 01 Авг 2017, 10:08

Здравейте колеги! Имам проблем с който се боря от 1 месец, ходя по сервизи и никой незнае аджеба от къде идва проблема. Смених веригите, дотук добре, мотора се поуспокой малко и започна да работи по тихо, смених и демпферната шайба, защото имах вибрации в цялото купе и колата тресеше като трактор при палене и гасене, смених тампоните на мотора също но проблема остана.

Това е звука от мотора, ако някой е имал подобен проблем да сподели как го е разрешил, защото това тресене при палене и гасене и този шум са си доста неприятни. Да споделя само, че колата си върви перфектно и няма други проблеми освен тези горе споменатите. Благодаря предварително

https://www.youtube.com/watch?v=dyFCx8EJXrQ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от MartinP » 01 Авг 2017, 10:51

повдигачи може би ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от dimodi » 01 Авг 2017, 11:08

И при мен се получава подобен шум, но интересното е, че не винаги го има. Появява се за няколко дни, после изчезне за известно време и пак така. Колата обаче пали и се гаси супер меко и няма тресене. Веригите ми също са сменени. Подозирам нещо с ЕГР-а или някакъв клапан, който го управлявал, така поне бях прочел в един немски форум. Мисля, че става дума за номер 1 в тази схема:

http://bmwfans.info/parts-catalog/E60N/ ... ntrol_agr/

Не съм имал време да го проверявам, но може да го погледнеш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от Gpenev » 01 Авг 2017, 11:28

Ще погледна колега мерси! Интересното е че и при мен понякога е по силен по някога не се чува толкова много, също така имам някакво боботене което се чува чак отвътре в купето и е много дразнещо. Като я взех имаше омасляване по целия двигател отдоло и го измих да видя откъде има теч, след това започна този дразнещ шум. Незнам вече на кой да я карам да я види. Ако знаете някой читав майстор в Пловдив или Пазарджик да ме насочите да я закарам да я погледне ще съм благодарен. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от Trixster » 01 Авг 2017, 12:08

За тресенето при палене и гасене на двигателя:
viewtopic.php?f=116&t=418316

За неоткриваемия шум: дюзи, повдигачи или клапани.

За серивз в региона на Пловдив: колегата Atsalov

Успех!
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 01 Авг 2017, 18:19

dimodi написа:И при мен се получава подобен шум, но интересното е, че не винаги го има. Появява се за няколко дни, после изчезне за известно време и пак така. Колата обаче пали и се гаси супер меко и няма тресене. Веригите ми също са сменени. Подозирам нещо с ЕГР-а или някакъв клапан, който го управлявал, така поне бях прочел в един немски форум. Мисля, че става дума за номер 1 в тази схема:

http://bmwfans.info/parts-catalog/E60N/ ... ntrol_agr/

Не съм имал време да го проверявам, но може да го погледнеш.

Колега , някоя ролка да не е тръгнала на пистовия ремък и от нея така да се чува

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 01 Авг 2017, 18:20

Gpenev написа:Ще погледна колега мерси! Интересното е че и при мен понякога е по силен по някога не се чува толкова много, също така имам някакво боботене което се чува чак отвътре в купето и е много дразнещо. Като я взех имаше омасляване по целия двигател отдоло и го измих да видя откъде има теч, след това започна този дразнещ шум. Незнам вече на кой да я карам да я види. Ако знаете някой читав майстор в Пловдив или Пазарджик да ме насочите да я закарам да я погледне ще съм благодарен. :bchug:


Бих ти препоръчал освен Atsalov, който колегата преди мен е споменал и Васко до Окръжна - комплекс AutoGilli

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от memorex » 01 Авг 2017, 21:36

При тези жеги е нормално дв.да работи по шумно заради това че управляващия модул му променя предварението.Пробвай добавка за вдигане на ЦЧ ако е дизел или за вдигане на ОЧ за бензин.Увеличаване на шума от турбината също е нормално в жегите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от Gpenev » 02 Авг 2017, 7:56

MartinP написа:повдигачи може би ?



Повдигачи не са колега, пак казвам мотора си работи перфектно, освен този шум като на разбита ролка и тези вибрации и тресене при гасене и палене. Няколко човека ми казват че този шум и вибрации можело да са от ролката на алтернатора или водната помпа, но незнам дали имат нещо общо със проблема.

Благодаря на отзовалите се, ще се чуя с колегата Atsalov да му я закарам другия месец, че сега ми предстой пътуване и няма да мога да му я закарам. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от dimodi » 02 Авг 2017, 12:07

Ако е от някоя ролка не би ли трябвало винаги да го има този шум, а не да се появява само от време на време? Ето преди малко навъртях към 40-50 км извънградско в жегата и като спрях пред гаража колата работеше супер гладко и нямаше никакви шумове. Вярно, че преди това заредих 20 литра нафта и е възможно просто да съм случил на по-качествена този път (въпреки, че зареждам винаги на едно и също място) :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от hummer » 02 Авг 2017, 14:02

Свали ремъците и я запали...поне ще видиш дали е от ролките

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от RIDDICK » 04 Авг 2017, 5:30

Дюзи колега ,а тресенето при палене и гасене дросел егр...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от Gpenev » 10 Авг 2017, 7:58

Малко развитие с моя случай. Значи смених дроселовата клапа, защото ми я даваше грешка на диагностика, сега при гасене мотора не тресе, но при палене пак има притрисане. Забелязах че като включа климатика, вибрациите в купето намаляват осезаемо, почти не се усещат, но след като го изгася започват отново. Като смених дроселовата клапа, запалих колата и чух някакъв много гаден цъкащ шум откъм дюзите, подобен на този клип. Не съм ги гледал на диагностика, но колата си върви, не пуши, нямам никакви признаци за заминали дюзи освен вибрациите в купето.

https://www.youtube.com/watch?v=2QSnu3_gSnA

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от Trixster » 10 Авг 2017, 9:20

По спомен колегата pepsin беше споделил някъде, че при промяна на работата на двигателя при пуснат или изключен климатик, той се е дължал на проблемни дюзи.
Може да му пишеш едно лично или той ще пише в темата, ако го види.

Успех!
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Неоткриваем проблем с шум от мотора

Мнение от c7aH4eB » 10 Авг 2017, 10:28

Понеже се споменаха възможни прични водна помпа и дюзи да споделя: смених си водната помпа + всички о-пръстени (дифтунги) на дюзите понеже имах 2 тръгнали и бяха ми казали, че е хубаво да се сменят. Имам чувството, че колата с 1-2 dB има по-мек звук. Сега дали тези неща са фактор не знам или просто като наброих парите и вътрешно се успокоявам така :mhihi: :mhihi: :mhihi:

П.С.: Колата не е е60, но мисля че това не е от значение в случая. :driving:
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook