Организирани срещи за ремонти/поддръжка Е60/Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Организирани срещи за ремонти/поддръжка Е60/Е61

Мнение от goppe » 21 Юли 2017, 23:26

Здравейте колеги,

Темата е породена от някои колективни мероприятия с някои колеги, свързани с дребни ремонти и подобрения по Е60/Е61. Оттам се зароди идеята да направим такава тема, в която всеки имащ желание може да „привлече“ други колеги, когато има някаква планирана интервенция по колата – най-често малки ремонти, подобрения, ретрофити или козметични процедури като почистване, поддръжка салон, полиране, пастиране и др.

Според мен такива организирани мероприятия могат да допринесат в няколко посоки – да се опознаем с колеги, да обменим опит, да си помогнем със знания, умения и дори части и инструменти и основно (според мен) – да си прекараме приятно и да си доставим удоволствие като се позанимаваме с колите си! :bchug:

По същество – ако някой от вас, който планира някаква работа по колата си и няма против около него да има други ентусиасти с коли от същия модел, да напише предварително следната информация:

* Вид на планираната работа (ремонт/подобрение/ретрофит/визуална поддръжка) – кратко инфо какво се планира да се прави по автомобила;

* Град и място, на което планира заниманието – в общия случай, колегата би трябвало да уточни и даде конкретен адрес удобен за него. В последствие ако се развие интереса можем да намерим удобно място за даден град, където да се събираме и където да е сравнително удобно и спокойно;

* Дата и час – предполагам най-вече събота/неделя и основно през по-топлите месеци от годината :)

* Допълнителна информация – тук можем да поискаме или заявим някаква конкретна помощ от колеги, като инструмент, резервна част ако се намира на някой друг за проба и др. Редно е да посочим и детайли за колата – вид двигател, година и т.н.

Беше хубаво аз да дам начална скорост, но засега не планирам нещо, което да е подходящо за организиране на подобен тип среща. Имам едно замерване на утечка, след отстраняване на проблем, който имах, като тя ще отнеме 30-40 мин (докато колата заспи), така че спокойно мога да се включа на поканата на някой от вас, когато има нещо за правене. Така няма да вися сам 30 мин до багажника на колата :mhihi: За което е именно и темата !

П.С. Темата е отворена и за организационни препоръки – можете да напишете вашите идеи как да бъде оптимизирана организацията и аз ще едит-на първия пост.

Надявам се да си заформим приятни часове заедно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: Организирани срещи за ремонти/поддръжка Е60/Е61

Мнение от lazomilev » 28 Юли 2017, 14:45

Супер идея - ще следя темата! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Организирани срещи за ремонти/поддръжка Е60/Е61

Мнение от dir2cas » 14 Авг 2017, 11:40

Да дам практически старт на темата с една планирана от мен интервенция:

Дейност: тип ремонт - смяна на клапан за вентилация на бензиновите пари, a по-конкретно Fuel tank breather valve - 13907506739
Автомобил: BMW E60 545i, N62B44
Дата: планирам го за този четвъртък 17.08, след работа: за 19-19:30, като се надявам да не отнеме повече от час
Място: София, Младост 1, ул. Г.Горбатенко 3 (пресечка на А.Сахаров точно до пощата на БТК). В началото на улицата има новострояща се жилищна сграда, а срещу нея дълъг чакълест паркинг, който трябва да е доста празен по това време - там ще гледам да съм.

Относно датата, ако има промяна ще гледам да информирам своевременно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Организирани срещи за ремонти/поддръжка Е60/Е61

Мнение от goppe » 14 Авг 2017, 21:00

Здрасти колега, радвам се, че си решил да споделиш ремонта. Тази седмица съм на почивка извън София и няма да мога да намина, но дано някой да мине покрай мястото за компания :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Организирани срещи за ремонти/поддръжка Е60/Е61

Мнение от B.Stoimenov » 14 Авг 2017, 21:15

Аз ще се опитам да намина :lalala:

Малко Офф и с хумор - след последната ми тема - погледни си хубаво първо бушона :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Организирани срещи за ремонти/поддръжка Е60/Е61

Мнение от fitter » 14 Авг 2017, 21:25

Ако се освободя и аз ще намина. Aз планирам монтаж на един CIC контролер след морето. Повече подробности след една две седмици.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Организирани срещи за ремонти/поддръжка Е60/Е61

Мнение от dir2cas » 15 Авг 2017, 10:13

goppe написа:Здрасти колега, радвам се, че си решил да споделиш ремонта. Тази седмица съм на почивка извън София и няма да мога да намина, но дано някой да мине покрай мястото за компания :wave:

Ехх жалко, аз ти бях приготвил амперклещите...

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook